Skocz do zawartości

Nowa 6er GT


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym zadzwonił…

 

Zadzwoniłem - handlowiec powiedział że nic mu nie wiadomo o problemie.

 

@maciek_w: serdecznie współczuję, nie rozważasz rezygnacji z dwuosiowej pneumatyki? Bo tego dotyczy restrykcja?

Jeśli miało by mi auto wypaść z produkcji to ja bym się zastanawiał. Pytanie tylko jaka jest różnica (w użytkowaniu) pomiędzy dwuosiową pneumatyką a tą standardową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burzalka: możemy porównać daty zamówienia i produkcji? Ja zapłaciłem zaliczkę w połowie marca i miałem niby „niepotwierdzone” miejsce w kolejce produkcyjnej „przed końcem czerwca”


Sprawdzę też u innych dilerow, czy znają problem - bo rozumiem, że gdyby był prawdziwy, to dotyczyłby wszystkich



Sent from my iPhone using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burzalka: możemy porównać daty zamówienia i produkcji? Ja zapłaciłem zaliczkę w połowie marca i miałem niby „niepotwierdzone” miejsce w kolejce produkcyjnej „przed końcem czerwca”

Ja mam zamówienie z dnia 12.04.2021. Zaliczkę (10%) wpłaciłem tego samego dnia. Zamówienie z salonu wyszło 13.04.2021. Na tę chwilę jestem w kolejce produkcyjnej z przewidywanym rozpoczęciem produkcji na przełom czerwca i lipca. Po Twoim poscie, dzwoniłem do handlowca, ale on o żadnych restrykcjach na pneumatykę nie słyszał i na tę chwilę potwierdził plany produkcyjne.

 

Sprawdzę też u innych dilerow, czy znają problem - bo rozumiem, że gdyby był prawdziwy, to dotyczyłby wszystkich

Jeśli chcesz to na priv wyślę Ci namiary na mojego handlowca.

Generalnie, jeśli będziesz miał jakiekolwiek informacje to daj znać, bo ja teraz jak na szpilkach siedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burzalka: możemy porównać daty zamówienia i produkcji? Ja zapłaciłem zaliczkę w połowie marca i miałem niby „niepotwierdzone” miejsce w kolejce produkcyjnej „przed końcem czerwca”

Ja mam zamówienie z dnia 12.04.2021. Zaliczkę (10%) wpłaciłem tego samego dnia. Zamówienie z salonu wyszło 13.04.2021. Na tę chwilę jestem w kolejce produkcyjnej z przewidywanym rozpoczęciem produkcji na przełom czerwca i lipca. Po Twoim poscie, dzwoniłem do handlowca, ale on o żadnych restrykcjach na pneumatykę nie słyszał i na tę chwilę potwierdził plany produkcyjne.

 

Sprawdzę też u innych dilerow, czy znają problem - bo rozumiem, że gdyby był prawdziwy, to dotyczyłby wszystkich

Jeśli chcesz to na priv wyślę Ci namiary na mojego handlowca.

Generalnie, jeśli będziesz miał jakiekolwiek informacje to daj znać, bo ja teraz jak na szpilkach siedzę...

 

Poproszę o namiary...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stanęło na tym, że czekamy na informację z BMW PL do końca czerwca. Jak nic się nie ruszy, to mam od dealera super ofertę na G11 demo (wychodzi mi taka sama miesięczna opłata z to G11 jak za "moje" G32, mimo że siódemka z konfiguratora wychodzi z ceną gruuubo wyższą). Co prawda auto nie ma kilku rzeczy ważnych dla mnie (skrętna tylna oś, driving recorder, hamulce sportowe), ale ma tę zaletę, że już fizycznie istnieje i za chwilę wejdzie do użytku. Ma sporo dodatków, których w swoim aucie bym nie brał (lasery, firanki, Executive Drive), więc zobaczymy, jak to się sprawdza


Niestety ma też wielki minus (jak dla mnie), którym jest silnik 40d... :(. Ale cóż, takie mamy czasy i jak szuka się awaryjnych rozwiązań, to nie ma za dużo miejsca na wybrzydzanie :roll:

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda auto nie ma kilku rzeczy ważnych dla mnie (skrętna tylna oś, driving recorder, hamulce sportowe)

 

Driving recorder to abonament a nie permanentna funkcja - zakup w konfiguratorze to abonament na 3 lata. Jeśli masz kamery 360 st. to możesz ją dokupić na wybrany okres. Inna sprawa że to nagrywa jedynie 40 s - standardowo 20s przed i 20s po zdarzeniu, z możliwością zmiany tych proporcji. Można nagrywanie wymusić manualnie, ale limit 40s pozostaje, więc ja z tego zrezygnowałem. Acha, z tego co czytałem to nagrania są FullHD, ale do podziału między wszystkie kamery - czyli obraz złożony z 4 kamer daje nagranie takiej rozdzielczości. Niestety nie miałem okazji pobawić się tą funkcją i chętnie bym coś więcej się na jej temat dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Jak o tym więcej myślę i zakładając brak „incydentów”, to chyba mimo wszystko wolałbym takie mało doskonałe, ale fabryczne rozwiązanie od mocowania kamerek na przedniej i tylnej szybie ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca rozumiem dlaczego BMW nie umożliwia normalnego nagrywania z kamer 360, nawet jeśli by to było tylko na pendrive. Było by to dla mnie idealne rozwiązanie, zwłaszcza że też nie cierpię wieszać czegokolwiek na szybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dilerzy w ogole nie przyjmuja zamowien na G32 czy chodzi o pneumatyke, ktora blokuje produkcje samochodow z ta opcja?

 

Zależy od dilera. Są tacy, którzy wprost Ci powiedzą, że bedzie problem z tym, tamty i owamtym (np. w Częstochowie rozmowa zaczęła się od listy restrykcji), większość mówiła mi o wydłużonym czekaniu (6er nie ma priorytetu w przyznawaniu slotów), a inni nic nie powiedzą. I bądź tu mądry...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite.


Ale po ostatniej rozmowie z moim sprzedawca to nawet sie im nie dziwie, bo tam praktycznie co tydzien jest update z centrali odnosnie restrykcji. Wiec jesli dzis ktos cos mowi, to za pare dni to moze byc nieprawdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj nastała jasność


Dzwonił dealer z prośbą, abym anulował zamówienie. Auto wypadło z kolejki produkcyjnej ze względu na "liczne opcje restrykcyjne". Są to na pewno: pneumatyka, hamulce m-pakietowe czerwone, listwy aluminiowe (standardowe m-pakietowe), Harman Kardon, regulowane podparcie lędźwi. Pewnie coś jeszcze by się znalazło...


Mógłbym na upartego to wszystko zmienić i jeździć autem robionym pod restrykcje, a nie pod to, jak ja chciałem je zbudować... Ale wydawać kupę forsy na wymuszony kompromis? Hmm...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to na pewno: pneumatyka, hamulce m-pakietowe czerwone, listwy aluminiowe (standardowe m-pakietowe), Harman Kardon, regulowane podparcie lędźwi. Pewnie coś jeszcze by się znalazło...


Mógłbym na upartego to wszystko zmienić i jeździć autem robionym pod restrykcje, a nie pod to, jak ja chciałem je zbudować... Ale wydawać kupę forsy na wymuszony kompromis? Hmm...

 

Włos się na głowie jeży - ja mam w swojej konfiguracji wszystko to co wymieniłeś, tzn. poza podparciem lędźwi, bo mam fotele komfortowe, w których jest to standard. Aż się boję dzwonić do salonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, ja też miałem w konfigu fotele komfortowe - robią je teraz „jak im wyjdzie”. Jeśli mają komponenty, dostaniesz regulację lędźwi, jeśli nie mają, to nie dostaniesz


Ruletka. Priorytetyzują fotel kierowcy, więc zdarza się, że auta wyjeżdżają z fotelem pasażera bez tego dingsu


Mój opiekun u dilera sam był zażenowany… i nie dziwię mu się



Sent from my iPhone using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to aż tracę ochotę na zakup BMW.

Zawsze można iść do innej marki, sprzedawca standardowo powie, że czas oczekiwania to 4-6 m-cy (w umowie 6) i po tym czasie dowiesz się co i jak :D

Oczywiści piszę o samochodach do produkcji i wyposażonych, a nie golasach konfigurowanych pod stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to aż tracę ochotę na zakup BMW.

Zawsze można iść do innej marki, sprzedawca standardowo powie, że czas oczekiwania to 4-6 m-cy (w umowie 6) i po tym czasie dowiesz się co i jak :D

Oczywiści piszę o samochodach do produkcji i wyposażonych, a nie golasach konfigurowanych pod stock.

 


No to ciekawostka:


W Mercedesie powiedzieli mi wprost, że na E-klasę kombi nawet nie mogą przyjąć zamówienia, chyba że wziąłbym golasa 200/220d. To uprzejmie podziękowałem


W Audi (duży diler w Warszawie), owszem uprzejmy pan porozmawiał ze mną przez telefon o A6 avant, poprosił o maila z konfiguracją. Od dwóch tygodni brak odpowiedzi. Więc kolejny raz przekonałem się, że obsługa klienta w VAG to pomyłka (choć dla zachowania równowagi przyznam, że obsługa w BMW Polska to żenada wołająca o pomstę do nieba, ale to osobny wątek)


no, więc wszyscy mają te same przygody

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to aż tracę ochotę na zakup BMW.

Zawsze można iść do innej marki, sprzedawca standardowo powie, że czas oczekiwania to 4-6 m-cy (w umowie 6) i po tym czasie dowiesz się co i jak :D

No wiesz, to że inna marka "pREMIUM" działa podobnie, to nie znaczy że takie traktowanie klienta należy usprawiedliwiać. Wydając swoje niemałe i ciężko zarobione pieniądze, oczekuję traktowania adekwatnego do płaconych kwot. Gdybym potraktowany tak został w Kia czy innym Fordzie to łatwiej było by to przełknąć... Żeby nie było - nie mam nic do Kia, Forda itp. - po prostu nie mają auta dla mnie (Mustang i Stinger, choć jeżdżą fajnie, to są dla mnie za małe).

Tak więc mam tylko nadzieję że moja szóstka nie wyleci z produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to aż tracę ochotę na zakup BMW.

 

[...]


Tak więc mam tylko nadzieję że moja szóstka nie wyleci z produkcji.

 


ja też!

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał ten dzień... :(


Wycofałem zamówienie na 6GT i przyjąłem ofertę na G11. Dealer odradzał mi zamawianie G31, bo będą tam te same trudności, jakich doświadczyłem w przypadku szóstki. Auto będę miał na początku października (do tego czasu będzie służyło jako limuzyna hotelowa)


A jeśli do jesieni restrykcje znikną, to zrezygnuję z siódemki i złożę nowe zamówienie


Masakra jakaś...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie BMW kilkukrotnie oglądając auta, były to 3 salony. Jedynie w Bawarii w Wawie profeska(ale oferta lichwa). Dwa pozostałe, nigdy nikt nie wstał nawet nie spojrzał. Masakra a szukaliśmy dwóch 5tek. Temat 2 lata temu ale byłem w szoku jaka zlewka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem info z salonu że moje G32 wchodzi na produkcji w 24 tygodniu - czyli w przyszłym...

Nie mam na tę chwilę informacji o jakichkolwiek restrykcjach - mam nadzieję że dziś mi potwierdzą że nie ma żadnych.

Jeśli w połowie czerwca zacznie się produkcja, to na kiedy jest szansa na odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.