Skocz do zawartości

Przeplywomierz bmw e90 320i


Dedi1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Ma jakiś tam wpływ na mieszankę, ale nie posiada funkcji pomiaru przepływu powietrza.

Jak chcesz wywołać tryb awaryjny to wydaje mi się że lepiej odpiąć wtyczkę od serwomotoru albo czujnika wałka mimośrodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w kilku tematach jest napisane że to nie jest Przepływka mimo iż w niektórych sklepach produkt z tym symbolem jest opisany jako przepływomierz masowy powietrza. W programie diagnostycznym Air mass =0.

W niektórych wersjach była Przepływka ale przeważnie nie ma.

 

Opisane i zilustrowane tu:

viewtopic.php?f=70&t=305180&start=75#p2271604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Element nr 7 jest opisany jako "Rurka czujnika temperatury". W silniku N46 (z katalizatorem) zastosowali czujnik temperatury zasysanego powietrza.

Masa powietrza zasysanego jest w tym modelu obliczana przez DME, a nie jest pobierana bezpośrednio z czujnika (przepływomierza). Parametry, które wpływają na obliczenia, to: wznos zaworów wlotowych, ustawienie Vanos, położenie pedału przyspieszenia, temperatura zasysanego powietrza, prędkość obrotowa silnika, podciśnienie w dolocie, ciśnienie powietrza na zewnątrz. DME bierze po uwagę te parametry i porównuje je z AFR (sygnał z sond lambda) i czasami wtrysku paliwa odpowiednio korygując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!!

Mam pytanie odnośnie czujnika przepływu masy powietrza (potocznie przepływomierz) w silniku 320i 150ps E90. Jestem po montażu LPG stag i monter kazał mi wymienić przepływomierz gdyż wartość bodajże miss air = 0 niezależe od prędkości. Odczyt był podczas jazdy i po wymianie tzw przepływomierza mam przyjechać ponownie na kalibrację. Mój mechanik mówi że ta wartość musi wynosić 0 i nie ma potrzeby wymiany gdyż odpowiada tylko za temperaturę zasysanego powietrza. Żadnych błędów nie ma na komputerze. Ktoś pomoże co tu robić? Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Silnik N46 w INPA air mass 0. Jak mówicie ,że to nie przepływomierz to jak sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny? Nie mam żadnego błędu jego a non stop wyskakuje błąd sondy za katem i spalanie 2 razy wieksze hmm doradzicie cos ? Wrzucam filmik z INPY :
czy te wartości sa dobre ?jakas reakcja jest w obu sondach ale niewiem ile.ma byc prawidlowo volt baardzo prosze o porade samochód był u mechanika długi czas i nie dał rady :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.