Skocz do zawartości

Hak holowniczy - montaż haka.


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Odgrzeję żeby nie zakładać kolejnego identycznego tematu.

 

Potrzebę mam zadać takie pytanie, choć pewnie to pyt. retoryczne;

 

- czy da się zamontować wiązkę haka bez modułu? Co wówczas ze światłem pozycyjnym/stopem?

 

Gdzieś coś przewinęło mi się o tym ale nie mogę teraz się dokopać.

 

Auto to E46 06/2002r. 320d Touring

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba pociągnąć tylko jeden kabel od pozycji i zrobić mostek w gnieździe(w aucie) na pinach pozycja-stop.

 

W ten sposób osiągniemy taki sam patent jak w aucie: świeci pozycja i delikatnie stop.

Gdy nacisnę pedał hamulca, pozycja przyczepy będzie świeciła normalnie, a światło stop tylko się bardziej rozjaśni.

 

 

 

EDIT:

Witam.

 

Już jakiś czas jestem "po zabiegu"

 

Podłączyłem bez modułu. Tak jak pisałem stop świeci razem z pozycyjnymi, tylko delikatnie.

Jak wcisnę ped. hamulca - świeci mocno. Jest OK. Żadnych błędów na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Tak, przerabiałem temat dwa tygodnie temu. Od spodu trzeba wyciąć otwór aby wpinać hak, ale to nie wszystko podciąć trzeba także rant zderzaka bo inaczej brakuje dwa centymetry żeby hak wpiąć do końca. Ja podciąłem i dospawałem pewne elementy, podmalowałem i nawet nie najgorzej to wygląda bo nie chciałem bawić się w kupno oryginalnego zderzaka, malować itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Wiem, że temat wałkowany 100 razy ale jakoś nie mogę znaleźć informacji co mnie interesują. Mianowicie stoję przed dylematem pod tytułem: Czy używana wypinana Westfalia czy najprostszy nowy HAKPOL. Wiem, że Westfalia fajniejsza ale i dużo droższa. Hak potrzebny mi tylko na wakacje do ciągania kempingowej. Poza sezonem będę go wypinał/ wykręcał. Teraz pytanie, czy pod stały hak pol dużo muszę wyciąć zderzak i czy jak odkręcę kulę to czy będzie widać ze jest hak czy nie? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąć zderzak

Czy częściowe wycięcie zderzaka to nie jest modyfikacją nie przewidzianą przez konstruktora, bo konstruktor przewidział założenie haka bez masakry zderzaka aq może to przewidzieli .

Podobno że auta, które wyjeżdżają z fabryki z hakiem posiadają "wzmocnione zawieszenie tylnej osi"

Tak o tym wspominam bo nie wiem jak to władza na drodze interpretuje bo żeby nie trafić na jakiegoś nadgorliwca co Ci powie : hak jako hak to ma swoją homologacje ale auto jest modyfikowane i producent tego nie homologuje.

Może ktoś przez to przechodził ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąć zderzak

Czy częściowe wycięcie zderzaka to nie jest modyfikacją nie przewidzianą przez konstruktora, bo konstruktor przewidział założenie haka bez masakry zderzaka aq może to przewidzieli .

Podobno że auta, które wyjeżdżają z fabryki z hakiem posiadają "wzmocnione zawieszenie tylnej osi"

Tak o tym wspominam bo nie wiem jak to władza na drodze interpretuje bo żeby nie trafić na jakiegoś nadgorliwca co Ci powie : hak jako hak to ma swoją homologacje ale auto jest modyfikowane i producent tego nie homologuje.

Może ktoś przez to przechodził ?

 

 

W dowodzie rej samochodu masz wpisane jaką przyczepę możesz ciągnąć więc nie wymyślaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ost u siebie tez miałem taki problem bo myślałem wlasnie o westfali ale jest dość droga wiec kupiłem jakiś hak za 400zl z odpinaną kulka, w zderzaku trzeba było wyciąc ale tylko trochę ,ogólnie tego mojego to tylko trochę widac

 

 

Mógłbyś zrobić zdjęcie i podesłać jak to u Ciebie wygląda.

 

Zaglądałem dziś pod samochód i zderzak wchodzi daleko w samochód od spodu. wyciąłeś duża dziurę czy paski by wyszedł uchwyt od kuli? Rozumiem ze masz kulę na 2 śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem auto z takim zwykłym dokładanym hakiem coś ala ten hakpol i wycięcie w zderzaku jest absolutnie niewidoczne przynajmniej przy czarnym aucie. Widoczny za to jest ten uchwyt do którego przykręca się końcówkę haka i strasznie mnie to denerwowało. Dlatego kupiłem używane odboje za 2 dyszki i sprzedałem hak za 2 stówy :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Chciałbym wrócić do tematu.Jak wygląda sprawa jeśli chcę wyjąć u siebie hak który poprostu jest mi zbędny.Czy potrzebuje pod to nową belkę?Chciałbym wyjąc kompletny zestaw by móc go później sprzedać.Jednak w tym przypadku moje auto też musi zostać w stanie jak należy.Z góry dzieki za info kogoś kto wie jak to wszystko wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem autka jakim jest e46 sedan 2003 r. Problem natomiast jest taki, iż hak jest wbity w dowód, cała belka też lecz nie dostałem samej końcówki czyli wpinanej główki. Dzwoniłem po różnych sklepach lecz nigdzie nie mogę takiej dostać, także w internecie mało informacji na ten temat. Dlatego mam do Was pytanie, czy wiecie gdzie mogę takową końcówkę dostać ?

 

Gniazdo haka

 

hak%2B1.jpg

 

Tabliczka

 

hak.jpg

 

Mam tez możliwość zakupienia całości firmy Westfal za cenę 500zł. lecz wiążę się to ze zdjęciem zderzaka czego wolałbym uniknąć, także jest to hak do kombi i teraz pytanie, czy podejdzie do sedana ?

Edytowane przez kacper-k48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie działają.

Oczywiście sprawdzałeś w celu weryfikacji w katalogu internetowym czy pdf westfalii czy choćby haków ze słupska czy są takie same w touringu i sedanie, zanim utworzyłeś temat na forum ?

Również dowiadywałeś się u źródła, czyli producenta czy można samą końcówkę dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.