Skocz do zawartości

Hak holowniczy - montaż haka.


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zdjęć nie robiłem, ale sam montaż jest bardzo prosty. Ja podniosłem tył auta na podnośnikach aby mieć lepszy dostęp, odkręcasz wypełnienia i chyba jednego wkręta po każdej stronie. Z bagażnika wyjmujesz wszystkie plastiki, odkręcasz 6 nakrętek i zderzak wychodzi. Ze zderzaka wykręcasz amortyzatory (po jednej śrubie) i w ich miejsce wstawiasz belkę haka. Co do wycięcia to ja użyłem wyrzynarki z brzeszczotem do metalu, miejsce cięcia obkleiłem taśmą do malowania, obrys do wycięcia masz zaznaczony. Poszukaj na forum, wszystko jest dobrze opisane.

 

Tu masz instrukcję:

http://www.westfalia-automotive.de/fileadmin/templates/pdf/303-bmw/a303232691111-303155A%20ab%2015.01.08%20war-101.pdf

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety zdjęć nie robiłem, ale sam montaż jest bardzo prosty. Ja podniosłem tył auta na podnośnikach aby mieć lepszy dostęp, odkręcasz wypełnienia i chyba jednego wkręta po każdej stronie. Z bagażnika wyjmujesz wszystkie plastiki, odkręcasz 6 nakrętek i zderzak wychodzi. Ze zderzaka wykręcasz amortyzatory (po jednej śrubie) i w ich miejsce wstawiasz belkę haka. Co do wycięcia to ja użyłem wyrzynarki z brzeszczotem do metalu, miejsce cięcia obkleiłem taśmą do malowania, obrys do wycięcia masz zaznaczony. Poszukaj na forum, wszystko jest dobrze opisane.

 

Tu masz instrukcję:

http://www.westfalia-automotive.de/fileadmin/templates/pdf/303-bmw/a303232691111-303155A%20ab%2015.01.08%20war-101.pdf

 

Powodzenia.

No na razie jeszcze nie montuję, ale tak się pytam na wszelki wypadek, na przyszłość ;) Za PDFa dzięki :)

Mam jeszcze tylko jedno pytanie - rozumiem, że hak się demontuje, jeśli nie używa się przyczepy. Zatem czy w momencie, kiedy jest zdemontowany, będąc z tyłu samochodu widać to mocowanie, czy jest ono ukryte? Pytam, bo widzę, że hak wsuwa się niejako od spodu do mocowania, zatem otwór jest w dolnej części zderzaka? Nie wiem, czy trochę nie zagmatwałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem oryginalnego haka WESTFALIA dedykowany do BMW e46. W zderzaku musisz zrobic wyciecie, tak żeby można było wsuwać haka, ale tego nie widać musiał byś zajrzeć pod zderzak żeby zobaczyć. Gniazdo elektryczne zamontowane jest za takim stelażu na zawiasie który (gdy hak jest wypięty) chowa za zderzakiem, tak że nic nie wiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Interesuje mnie czy zaślepka haka e46 ze zderzaka przedniego przedliftowego podejdzie do poliftu?

Numer czesci jest w obu inny ,ale moze roznica jesli jakas jest nie przeszkadza w zalozeniu?Wie ktos? Na zdjeciach powiedzialbym ze wygladaja jednakowo ,ale moze ktos to dotknal i ma pewnosc?

nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,planuje założyc hak do holowania przyczepy,tylko nie wiem jaki kupic żeby wszystko pasowało.Jak ktos juz zakładał taki hak to prosze o poradę,hak chcem zalozyć tymczasowo na okres przeprowadzki i remontu mieszkania.a zapomniałem dopisac chodzi mi o sedana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz w dowodzie auta miec wiekszą mozliwosc holowania czy chcesz w dowodzie przyczepy mieć wiekszy ciężar ? :D

 

co do montazu haka, wymienia się tylną belke zderzaka, która pewnie jest wzmocniona w stosunku do zwykłej. Zależy od konstrukcji ale zderzaka wycinać nie trzeba zawsze lub minimalnie. Zakładałem kiedyś nie osobiście ale poprzez warsztat hak do e39, wycięcie zderzaka minimalne, absolutnie żadnej róznicy w wyglądzie jeśli hak był wypięty, wtyczka oświetlenia chowana w zderzaku, mocowanie samego haka również niewidoczne podczas normalnego oglądania samochodu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce miec w dowodzie auta wieksza mozliwosc holowania przyczepy z hamulcem i bez hamulca...

Na chwile obecna mam Q1 1600kg(z hamulcem), Q2 720kg (bez hamulca) ...

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki hak jak na tej aukcji http://allegro.pl/nowy-hak-modul-bmw-3-e46-sedan-kombi-coupe-compact-i3098455590.html

Kupiłem z nim auto i wywaliłem go bo wiem że mi się nie przyda i leży sobie w garażu. Buda nie musi być wzmacniana, pewnie komuś chodziło o to wzmocnienie-belkę którą widzisz na aukcji. Zderzak owszem jest trochę podcięty od spodu ale zauważyłem to dopiero jak zdjąłem zderzak żeby tą belkę wywalić. Jest to zupełnie niewidoczne z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hak zamontowany ale go nie chce, co prawda w e90 ale muszę w dokumentację looknąć czy będzie pasował coś mi się kojarzy iż pasował do większej ilości modelów, nie wiem też jakiej firmy wszystko sprawdzę i dam znać. Oddam za pół darmo :D

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz prawie 7 stów za hak który czym się różni od tych po 400 że jest wpinany na kluczyk a nie przykręcany na śrubę? jednak przy śrubie w przypadku producenta noname czułbym się bezpieczniej ciągnąc np inne auto na przyczepie niż przy jakimś kluczyku. Ile razy dziennie chcesz go zakładać/zdejmować? Do tego po zdjęciu końcówki jej mocowanie i tak będzie widoczne pod zderzakiem dokładnie tak samo jak w przypadku wszystkich nie ori haków. Dla mnie bez sensu dać tyle kasy za hak. Jak już to lepiej dołożyć jeszcze stówę i kupić ori Westfalia używkę której po wyjęciu końcówki nie będzie widać no i zawsze to ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.