Skocz do zawartości

E38 - jakie felgi, opony, dystanse ?


czakoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
mam 255/40/19 z tylu, normalna sprawa... zalezy jak leży Ci autko, jesli masz dużą felge i duży profil i autko ma mały prześwit możesz mieć tzw. małe obcieranie przy obciążeniu tyłu lub przy dużych garbach ;) ale zazwyczaj bmki mieszczą wszystko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 265/35/18 w e39, i targało na idealnym zawieszeniu aż miło.... ale taki urok polskich dróg... nie ma co kłaść za szerokich kapci jeśli wolałbyś uniknąć walki z kierownicą na codzień, ja tam jeździłem i nie pogardze jeśli trafi się kolejna szeroka opona na szerokiej feldze ;) mnie jazda BMKĄ nie męczy, kwestia gustu i bezpieczeństwa zależnego często od stylu jazdy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZMIARY OPON W E38

 

215/65/16

 

235/60/16

16"

 

245/55/16

 

------------------------------------------------------------

 

235/55/17

17"

 

(245/55/17)-rozmiar z E65 dopuszczalne

 

 

--------------------------------------------------------------

 

235/50/18 i w przypadku szerszej felgi na tył 255/45/18

18"

 

(245/50/18) -rozmiar z E65 dopuszczalne

 

------------------------------------------------------------------

 

255/40/19 i w przypadku szerszej felgi na tył 285/35/19

19"

 

(245/45/19 i w przypadku szerszej felgi na tył 275/40/19) -rozmiar z E65 dopuszczalne

 

-----------------------------------------------------------------

 

255/35/20 i w przypadku szerszej felgi na tył 285/30/20

20"

 

(245/40/20 i w przypadku szerszej felgi na tył 275/35/20)- rozmiar z E65 dopuszczalne

 

------------------------------------------------------------------

 

255/35/21 i w przypadku szerszej felgi na tył 285/30/21 to jest rozmiar z E65 ale dopuszczalny w E38

21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło było by wiedzieć jakie ET felg do tych rozmiarów tak aby kółeczka były równo z nadkolami, często są za bardzo wewnątrz auta i wygląda BMKA jak daihatsu... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam jakies kaszaniaste ET bo mi sie troche 19 cali moje chowa, a mam chyba 9 cali albo 8.5 zarówno przód jak i tył po 255 szerokosci, profil 35 przód 40 tył. Wszystkie felgi takie same. Szczęście w nieszczęsciu ze opony wszystkie do wymiany ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troszke dziwnie z ta wysokoscia ze przod masz niszy niz tyl ale pewnie dlatego ze to 19 bo jak by prod byl 40 czy 45 to mogla by łapac opona przy skrecie tymbardziej ze 255 na 19 na prod to juz dosyc duzo:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego tyle ze u mnie i tak tego problemu by nie bylo bo przód mi wysoko stoi niestety ;/ albo wina amorków albo sprężyn, po wymianie czegoś napewno nastawy oryginalne powrócą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
orginalne et na felgach 16 jest et 20 ,przykładowo na felgach m - pakiet 18 tył szerokosc 9j i et 25 ,prod 18 8j et 13 , wiec et 40 napewno nie bedzie pasowac do felgi 19 8j do bmw 7 e 38, z tego co pamietam to gorna granica et do e 38 jest koło et 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Otwór centrujacy może być inny...ja u siebie mam 18tki na lato i otwór jest minimalnie większy...zastosowane są specjalne tulejki aluminiowe aby koła wchodziły ciasno.Dodam,że felgi najprawdopodobniej są od E65.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.