Skocz do zawartości

E38 - jakie felgi, opony, dystanse ?


czakoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświezam temat bo kółka na lato wciąż nie kupione i natknąłem się na sprzeczne opinie odnośnie ET.

Chciałbym rozwiać wątpliwości.

Jeżeli fabryczna wartość ET to 20 przy 16"/J8, to jaka felga pójdzie na zewnątrz auta, a jaka do wewnątrz?

1. 17" 8,5J ET13

2. 17" 8,5J ET35

I czy nr 1 zadziała w E38 z oponami 235/55?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na jakiejś dziwnej (chyba z e65) feldze 17' i opony 235/60 (lub 65 - nie pamiętam) /17' i jest ok

 

 

PS. jest jakiś niemiecki producent opon :) ? bo chyba znowu popsułem opony - a nie chce

przekładać z francuza bo do niemieckiego auta potrzebne niemieckie opony

 

dokładnie jak z olejem:

http://www.youtube.com/watch?v=JQNHf65llMI

znowu zaczynasz swoje teorie i jeszcze z tym olejem jakaś bzdura nieziemska :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

to niech ludzie powywalaja swoje miszeliny, dunlopy BRIDGESTONY i inne i jezdza an niemiaszkich oponach :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle ma ktoś z Kolegów E38 na takich kółkach?

235/17/55, bądź 45.

Chętnie bym spojżał na jakąś fotkę :mrgreen:

 

Ja mam dokładnie 235/55/17 (teraz rzuciłem okiem bo myślałem że 60) w pre fl, tak to wygląda, tylko się ubrudziło auto ;) :

http://oi45.tinypic.com/2w2hf1h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
witam doradzcie jakie koła beda najbardziej optmalne do E38 4.0V8 Diesel niedawno kupiłem ja z niemczech i obecnie jeżdże na kołacha przód 255/45R18 a tył 275/45R18 no i proble w tym że starsznie rzuca autem na naszych Polskich drogach doradźcie czy 17calie 245/45 bedą ok jak nie to jakie proponujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reno zmieniałem z 18' chyba 245/45 na 17' 245/55 czy 60 bo dziury czuć było, różnica jest po tym ale niewielka

 

w bmw mam chyba 18 245/55 i "ujdzie", ale to auto tak ma że go rzuca (brak szybkiego elektorniczengo wspomagania, co by w koleinach dało radę) przynajmniej w moim nie ma i nie mam edc - moze dlateg o ?

tu ciężko coś zrobić poza wybieraniem lepszych (olejowych w 100%) amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reno zmieniałem z 18' chyba 245/45 na 17' 245/55 czy 60 bo dziury czuć było, różnica jest po tym ale niewielka

 

w bmw mam chyba 18 245/55 i "ujdzie", ale to auto tak ma że go rzuca (brak szybkiego elektorniczengo wspomagania, co by w koleinach dało radę) przynajmniej w moim nie ma i nie mam edc - moze dlateg o ?

tu ciężko coś zrobić poza wybieraniem lepszych (olejowych w 100%) amortyzatorów.

Wczoraj pisałeś że masz 17`` kolego gubisz się w zeznaniach ... ja mam 235/55 17`` letnie i 215\65 16`` zima. I na polskie drogi najlepsze te 215 bo już na 235 ładnie ciągnie na koleinach a co dopiero na szerszych :duh: Zdaje się, że można założyć trochę węższą oponę na szeroką felgę prawda? Ciekaw jestem czy np da się założyć 215 na moje 17ki... ale to może za dwa lata bo szkoda mi dobrych opon wyrzucać...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rzuca na koleinach (i nie jest to wina zawieszenia) to znaczy, że za szeroka opona, węższa powinna załatwić sprawę, chociaż ludzie i na 285 jeżdżą, no ale to zależy od kolein, ja np mam na przodzie i tyle 255 i jak wpadłem w koleiny (wgniecione ślady kół tirów) wyjeżdżone przez tiry to ledwo co opanowałem samochód, poczułem sie jak na lodzie.

 

 

Co do naciągu, to wszystko sie da, ale trzeba zachować umiar by kiedyś na jakimś zakręcie opona nie zsunęła się z felgi (a jest to możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie się gubię w zeznaniach tylko nie pamiętam, bo oponami nie zajmowałem -poza jedną sytuacją raz mi pękła z tyłu i musiałem jechać 2km bez opony.

 

rzuca w koleinach - tak też zawieszenie, z tym że to nie jest skala rzucania że się auta nie da opanować,

w takich solidnych koleinach i tak powinno dać radę zygzakiem jechać 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w bmw mam chyba 18 245/55 i "ujdzie".

VS

ja mam 17' i to jets ok do jazdy, 18 czy 20 do tego auta się nie nadaje !
... jak już napisałem.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry.

Przymierzam się do zmiany felg w nowo zakupionym aucie.

Obecnie bryka stoi na zimówkach 16 cali - no wiadomo w zimie lepiej 16, ale na lato chciałbym kupić jakieś fajne felgi i tu mam wątpliwości rosnące wraz z czytaniem różnych tematów.

Chodzi głównie o to jak zawieszenie znosi felgi 18. Dodam, że lubię jeździć bez celu. Często trafiam gdzieś na zaniedbane wiejskie asfalty za miastem itd. Do tego czy przy założeniu 18 nie trzeba by trochę auta obniżyć żeby to miało wygląd - ta opcja odpada bo w aucie jest zrobiona cala zawiecha jakieś 3 miesiące temu wiec szkoda przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz po kiepskich drogach to dobrym wyborem była by 17" 225/55

Jechałem e38 na takich felgach jest mega wygodnie nie wygląda źle na takim rozmiarze. Felga to była styl 32. Bardzo ładnie się prezentowała.

 

Na 18" komfort jest już mniejszy opony droższe i to znacznie do tego w takich warunkach jak jeździsz może być czasami problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tez tak sądzę. Mam świadomość ze e38 to limuzyna a nie auto sportowe. Ja akurat bardziej stawiam na komfort jazdy niż lans za wszelką cenę. Pytanie zadałem bowiem nigdy nie woziłem się ani na 17 ani na 18 :-) i to nie mówię tu konkretnie o e38 a ogólnie. Opieram się jedynie na "zeznaniach" kolegi ale on to szalony jest, zawsze gleba minimum 18 cali i później się martwi, ale oczywiście się nie przyzna:-). Ja zmartwień nie szukam. a jedynie wygody - a ma być jak w powiedzeniu - Będziesz Mieć Wygodę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadzam się w 100% - już usłyszałem że jestem emeryt :-) Ale jak we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek więc założę 17 - i zawieszenie nie dostanie tak mocno i komfort z tego co piszesz lepszy a i opony tańsze. Bardzo dziękuję za opinie i obiecuje wrzucić fotki nowego nabytku jak tylko go odpoleruje, postawie na 17 itd. Myslę o style32. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 ma duże koła i na 17kach masz taki sam profil opony jak np. W e46 na 16kach :-). Więc są dla niej w sam raz i zupełnie nieszkodliwe.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.