Skocz do zawartości

Pompa wspomagania - którą kupić?


Martines_Lesz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety pompa wspomagania mi dogorywa i muszę wymienić.

Szukałem na allegro i jest tego troche - myśle raczej o nowych bo boje sie kupic używaną, zeby nie kupić podobnej do tej którą teraz mam w buni :niepewny:

Ponizej załączam linki do aukcji z pompami - ceny są różne :?

1.

http://moto.allegro.pl/item809915791_pompa_wspomagania_bmw_3_e46_320_323_325_328_nowa.html

Dzwoniłem to jest pompa firmy Energy.

 

2.

http://moto.allegro.pl/item798424275_pompa_wspomagania_nowa_bmw_3_e46_320_323_325_328.html

Tu też dzwoniłem - producent to EPS Germany

 

3.

http://moto.allegro.pl/item794623575_pompa_wspomagania_bmw_e46_320_323_325_330_jakosc.html

To jest pompa firmy Maxgear.

 

Pierwsze dwie w podobnej cenie, droższa tylko Maxgear który ogólnie jest bardziej znany - którą wziąć?

Montował ktos, którąś z nich do swojej buni? Znalazłem w sumie kogoś który montował Energy ale po 3 miechach sprzedał bunie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja kupiłem tutaj http://moto.allegro.pl/item798424275_pompa_wspomagania_nowa_bmw_3_e46_320_323_325_328.html firmy EPS za 199 zł nowa z 2letnia gwarancją na piśmie i szczerze ciutkę wyje (poprzednia wyła masakrystycznie) pomimo że płukałem kilkakrotnie cały układ. Mnie to nie przeszkadza bo delikatnie słychać ja tylko na postoju kręcąc kierownicą w miejscu na wolnych obrotach. Uważaj żeby mocowania pasowały, u mnie zarzekali się że to ta a przy porównaniu okazało się że nieco inaczej mocowana, choć swoja przykręciłem zamiast na 5 to na 4 śruby. Ja kupowałem do 330i i pojechałem bezpośrednio do rudy śląskiej tam gdzie mają sklep... nawiasem mówiąc sprzedają tam dwie bardzo milusie laski więc polecam odbiór osobisty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie :cool2:

Znalazłem na któryms z forum ze ktos jeszcze miał zamontowaną pompe Energy i dawała rade.

Zamówiłem więc, tą Energy i zobaczymy jak sie bedzie sprawować :?:

Nawet jakbym miał za rok znowu wymienic to i tak jest to tansze niz kupno orginała Luk-a za 1600 :x

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet pasowała Ci ta pompa bez przerabiania?

Bo mi nie :(

W koncu - po tygodniu zmagań z pompami mam w koncu bunie, ale po kolei.

Pompa Energy to niestety gówno nie pasujące ponieważ króciec do węza jest ze złej strony a po drugie ma mniej miejsc do zamontowania. Sprzedawca twierdząc ze pasuje do mojej buni -323 wprowadza w błąd i poprostu naciąga ludzi a ja jestem 2 przesyłki w plecy :x . Mam tylko nadzieje ze gosc odesle mi kase :?

Patrząc po zdjeciu pompa EPS tez nie bedzie pasować bez przerabiania - nie wiem jak maxgear bo dobrze nie widac ale chyba bedzie podobnie.

Ja nie chciałem nic przerabiac wiec odesłałem ten shit.

Zamówiłem wiec w Intercarsie pompe Laubera (oryginał po regeneracji z gwarancją = 600) na drugi dzien pompa przejechała. Mechanik pojechał ją odebrać i jakież było moje zdziewienie :wsciekly: jak mi zadzwonił i mówił ze pompa owszem wygląda podobnie ale jest ze zbiorniczkiem :mad2: :mad2: - myśłałem ze mnie szczyści jak kota po margarynie :x

Nie wiem jak gadać z tymi ludzmi :duh: - zamawiam pompe to albo wciskają kit ze pasuje albo ze to bedzie ta, a te barany przysłali mi pompe prawdopodobnie do diesla :mad2:

Kumpel miał goscia, który pod Jarocinem tnie angliki (16 w tym roku :shock: ) - miał taką pompe nawet od mojego silnika - podjechałem i za 200-ówki kupiłem. Pompa chodzi i mysle ze jakis czas da rade.

Nie polecam tych naciągaczy z allegro którzy wciskają kit ze pompa pasuje do E46 M52 - no chyba ze ktos sie chce bawic w przeróbki rurek itd.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!!

 

Tez mam problem z pompą wspomagania z tą różnicą że u mnie zdechła całkowicie. :( Dziś zakupiłem na allegro taką pompę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=897926691. W piątek pewnie będę walczył z nią :bokser: . Dam znać co i jak. Czy trzeba przerabiać czy nie. Bylem dziś w dwóch sklepach motoryzacyjnych. W RK Niedziałek za LUKa zaśpiewali 1670zł a po chwili Pan sprzedawca poinformował mnie ze znalazł zamiennik za 1800zł :?: W Inter Cars też taka sam cena za LUKa - zamienników nie było.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam mam pytanko ile moze kosztowac pompa TRW od wspomagania?bo na forum w lutym znalazłem za 750zł,a teraz patrze i kosztuje 1511zł a znajomy znalazł za 1200zł,prosze oporade podobno pompa za 1200zł jest na itercars ale ja widze ze kosztuje tam 1511zł,i druga sparawa mam chłodnice i od spodu zrobił sie banan ale równy jakby fabrycznie(poprostu piekny półokrąg)mechanik twierdzi ze spuchła od korozji lub ciśnienia jest to możliwe?pozdrawiam Misiek;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe, że nawet ja podawałem taką cenę ale chyba netto, kupiłem na czescidobmw.pl i to było najtaniej jak szukałem wtedy. Ceny rzędu 1600zł to sobie daruj bo mnie zeszli przez telefon z 1600 na 1200zł w hurtowni u nas jednej z większych na południu bez targowania.

Z tym, że jeżeli chodzi o mnie to mam pompę LUK-a LF-20 i taka kosztowała mnie dokładnie z wysyłka 920zł brutto /są dwa rodzaje pomp i nie pasują zamiennie bez wymiany węży/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Drogo. Czy to znaczy, że pompy wspomagania za 200-400 zł z aukcji allegro są do bani zupełnie?!

 

Ja podałem cenę za oryginał identyczny z tym jaki montuje BMW, 200-400zł kosztują chińskie zamienniki i jak zapytasz kogoś kto regeneruje hydraulikę powie Ci że lepiej zregenerować używkę albo kupić używkę niż kupić nową chińszczyznę. Z tym, że LF-20 się nie regeneruje bo tam się zrywa wałek i jest pozamiatane.

Oczywiście ktoś powie, że dają gwarancję na nową chińszczyznę, dla mnie było to bez znaczenia, koszty ewentualnej ponownej wymiany i czas reklamacji kiedy auto stoi są wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera pompa TRW za 1200zł niepasuje pomocy!!!!!!!!!!!!a jest do tego modelu dobrana po numerze vin,nic nierozumiem poprostu beemka beemce nierówna,miałem e36 coupe 2,5 v vanosie i 17 letnią i nigdy pompa wspomagania nie padła tylko raz pompa wodna i to wszystko!!!!to były prawdziwe beemki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz czemu niepasuje bo pompa jest do modelu z 2001 po czerwcu a ja mam z poczatku roku 2001 Moze ktos ma namiar na sklep z oryginalnymi(nie chinskimi)czesciami do BMW?potrzebuje pompe od wspomagania do BMW e46 330Ci Cabrio 2001 pierwsze półrocze czuli model z poczatku roku 2001 bo tu sklepy niemaja takie jak HART itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Jakis czas temu zalozylem watek o dziwnym dzwieku przy kreceniue kierownica, dla zainteresowanych:

viewtopic.php?f=69&t=168172

 

Dzisiaj mam pytanie czy ktos z was wymienial pompe wspomagania w 325Ci 2000r

Gdzie ona wlasciwie sie znajduje, czy jest to duza robota w tym modelu, i ogolnie o jakies info prosze na temat samego demontazu/montazu pompy.

 

Buczalo coraz glosniej i wkoncu sie skonczyla dzis rano kiedy parkowalem przed praca :cry2: generalnie kierownica chodzi jak na wylaczonym silniku.

"Jak by nie było, gdyby nie Niemce, nikt nie siedziałby teraz w BeeMce"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przede wszystkim czy nie wystrzelilo oleju przez waz?? lub polaczenia z "chlodnica"??

 

co znaczy wystrzelilo olej przez waz lub polaczenia z chlodnica? :roll:

 

czy olej nie pociekł jak przestała działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymiana nie jest trudna, raczej bardziej brudna niż trudna ;) ale wszystko zależy jakie ktoś ma warunki i narzędzia. Przy obecnych warunkach pogodowych dla mnie na takie prace tylko ogrzewany garaż z KANAŁEM lub warsztat z podnośnikiem. Inaczej to męczarnia. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.