Skocz do zawartości

Wymiana chłodnicy z wentylatorem.


mistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wymieniał ktoś z Was chłodnicę w e46 6cyl. ?

Jeśli tak to mam pytania.

Czy żeby wymontować chlodnicę należy odłączyc klimatyzację ?

Czy podczas wymontowywania chłodnicy trzeba demontować zderzak lub inne elementy przodu auta oprocz obudowy wentylatora ?

Z góry dziekuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Kolego aby wymienić chłodnice wystarczy odkręcić wentylator. Nie trzeba ściągać zderzaka. Klimy tez nie musisz odłączać. Radzę Ci kupić oryginalną chłodnicę. Z zamiennikami są same problemy nie chcą pasować i trzeba się namordować żeby włożyć. Wiem z własnego doświadczenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedź

W moim przypadku nie mam uszkodzonej stricte chlodnicy ale pojawila sie nieszczelnosc na platikowym elemencie przy zbiorniczku wyrownawczym, jest to integralna czesc chlodnicy, wiec zdecydowalem sie na tzw. spawanie plastiku, jutro oddaje auto do zakladu zajmujacego sie takimi operacjami i niechcialbym zeby rozkrecili mi caly przód samochodu wolę więc dac im pare wskazówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wyjeciu chlodnicy (osoba ktory wymontowywala ten elelment twierdzi ze nie dalo sie tego zrobic bez demontazu m.in zderzaka ) okazalo sie ze uszkodzenie jest zbyt duze i ryzykowne bylby jego spawanie, chlodnica byla ''spuchnieta'' miala wybrzuszenie na dole i zamontowano nową chlodnice (jedyna chlodnica jaka byla dotepna od reki w dniu dzisiejszym to produkt za 300zl, mam nadzieje ze posluzy pare lat, pasowala bez problemu ), to tyle w tym temacie z mojej strony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Chodzi mi o wymianę chłodnicy w 318i m43tu. Czy jest z tym dużo roboty i rozbierania ? Oddaje samochód do warsztatu ale nie chcę żeby mi ściemnili ,że pół przodu musieli rozebrać i cały dzień przy tym siedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego niewiem jak jest u ciebie czy masz klime czy nie masz klimy a to ma znaczenie bynajmniej u mnie obie chłodnice są ze sobą połączone i nie wydaje mi się że da się je osobno wyciągnąć ale głowy nie dam jeśłi nie da się t trzeba na nowo by było zrobić próżnie i nabić klimatyzacje chyba że nia masz klimy to masz na pewno problem z głowy ale samo wyciągnięcie chłodnicy nie ma tragedi ściąga się górny wlot powietrza (ten tunel nad chłodnicą) wentylator no zbiorniczek i odpiąć wężę od chłodnicy warsztat powinien wiedzieć że po zalaniem płynu chłodniczego trzeba dobrze odpowietrzyć układ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam

 

Po małym uszkodzeniu przodu muszę wymienić całą chłodnice z wentylatorem i termostatem.

W moim egzemplarzu nie ma KLIMY.

Mam drugiego anglika, ten sam model silnik itd. ale już z klimą

Czy ta chłodnica bedzie pasować do mojego?

Trzeba tam coś przerabiać czy tylko przełożyć?

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.