Skocz do zawartości

Wymiana świec zapłonowych, e90 320i


grzegorczyk6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się od was dowiedzieć jak wygląda wymiana świec w moim bmw, czy potrzebny jest jakiś konkretny klucz do świec, co trzeba zdemontować aby się do nich dostać, czy wymienić wszystkie czy tylko tą niesprawna a i czy da sie łatwo zdiagnozować która to ta niesprawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze do świec są typowe i występują w dwóch rozmiarach i u nas jest ten mniejszy czyli chyba 16.

Jak kupisz uniwersalny łamany w kształcie litery T to będzie za krótki :) ja kupiłem samą nasadkę do świec (musi być do świec czyli długa + gumka w środku dla łapania świecy), do tego przedłużka i grzechotka. Tylko uważaj przy dokręcaniu bo grzechotką łatwo przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ostatnio szukałem klucza do świec (silnik N46) i też miałem mętlik w głowie. Sporo jest info o silniku N43, który jest bardzo podobny, ale tam potrzebny jest klucz łamany i do tego 12 kątny. Czy w silniku N46 jest tak samo, czy jednak inaczej i wystarczy nasadka 6 kątna, prosta nie łamana? No i jaka średnica, bo wolę kupić odpowiedni, zanim to wszystko rozkręcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok już jakiś czas temu kupiłem sobie ten klucz do świec i okazała sie to normalna 6 kątna nasadka do świec o rozmiarze 16. Ale mam następny problem i nie zakładam nowego tematu tylko kontynuuje go tutaj. Otóż po wymianie świec które myslałem że będą odpowiedzialne za nierówną pracę silnika ,silnik dalej szwankuje i brak mu mocy. Zatem wziąłem się za sprawdzanie poszczególnych cewek i okazało się że na jednej w ogole świeca nie daje iskry. We wtyczkę w której była wcześniej ta niby felerna cewka wpiąłem cewke działajaca z innego cylindra i też ta cewka nie działała , sprawdzałem te styki we wtyczce , wszystkie są czyste niezaśniedziałe niepowyginane i nie mam już pojęcia co robić dalej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.