Skocz do zawartości

czemu padaja tak sondy?


erikson

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz, tego nie powiedziałem. I nie koniecznie sa to podróby. Raczej sondy uniwersalne. Robic je moze nawet ta sama firma ale maja inne kable, wtyczki.

 

Lepiej poczekaj na opinie kogos oblatanego w gazie. Ja gazu nie mam wiec pisze bardziej z teorii. Poza tym sklad mieszanki tez ma wplyw na temperature spalin. Wlasciwie temperatura spalin ma byc taka a nie inna, by zapewnic dobrą prace katalizatora. Byc moze potrzeba popracowac nad spalaniem i mieszanką na gazie?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam w klubie :wink:

 

no wlasnie po przeczytaniu twojego postu na ten temat zdecydowalem sie sprobowac odlaczyc sonde.

 

Jak się odłącza sonde ? ( niemam kata ,m20b20) , co daje odłączenie sondy ?

 

jak wyczytalem w innym temacie na temat sondy, lepiej jezdzic z odlaczona sonda niz z uszkodzona.

postepujac zgodnie z ta "zasada" adlaczylem u siebie i autko chodzi nieco lepiej. plynniej przyspiesza i ma rowniejsze obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam wpisaną stałą wartość w komputerze w miejscu sondy.

Zaletą jest to, że idealnie nadaje sie pod tańszy gaz. No i katalizator też wyciąłem z softu.

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to chyba mało daje,bo przy padnietej sondzie komp odcztuje bład 70 lub 201 ,a przy odłoczonej tez łapie bład 70 i automatcznie komp powinien sie wprowadzic w tryb serwisowy. sztuka jest aby go oszukac,podobno jakos modikiem sie te funkcje wywala. ja myslałem aby zamontowac emulator sondy aby ja udawac,ale sprzedajacy mi odradził bo podobno w bmw to nie bedzie działac. poradził mi abym odłaczył sonde,zresetował i komp powinien chodzic normalnie. Ja czy mam podłaczona czy odłaczona to chodzi identycznie. jak kupiłem nówke to troszke lepiej smigała(od 3000 było troszke lepsze przyspieszenie),no ale po 1000 sie wypaliła i znów jest lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak powiedzmy mam instalke II gen której komputer uzalezniony jest od sondy to sprawa w tym przypadku jak wygląda ??? i jak sie to robi tak odlaczyc sonde

 

ja u siebie mam lpg 2gen. z kompem autotronik.

jak pewnie przeczytales wczesniej odlaczylem sonde i wszystko dziala znokomicie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odłączona sonda od sterownika Pb przy jeździe na LPG to jeszcze spox no bo wtedy działa emulator sondy (heh o ile jest podłączony). Ale jak działa instalka IIgen. bez sprawnie działającej sondy to można się tylko domyśleć :D . No i pozostaje jeszcze kwestia dobrania dobrej emulacji dla ECU benzynowego bo inaczej będzie padaka.

Emulator nie zastępuje sondy tylko "oszukuje" kompa benzynowego.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.