Skocz do zawartości

Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór


be..mw

<t>Ile oczekiwałeś/aś na nowe BMW serii 3 od złożenia zamówienia do odbioru u dealera?</t>  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zakładam temat w którym mam nadzieję, że będziemy mogli podzielić się informacjami na temat zamówienia nowego BMW serii 3, czasu oczekiwania, odbioru, pierwszego ubezpieczenia itd. Temat myślę, że jest fajny, przynajmniej ja bym chciał wiedzieć jak najwięcej o tym co się dzieje z samochodem od momentu złożenia zamówienia do odbioru u dealera. Takich informacji w internecie nie jest za wiele, w tematach które widziałem jest cisza od dłuższego czasu. Może uda się wszystko zgromadzić w jednym miejscu. Poniżej trochę informacji ode mnie i trochę pytań do Was.

 

Kody stosowane przez dealera

 

Dealer często posługuje się w rozmowie na temat statusu zamówienia kodami. Poniżej przedstawiam listę kodów, które znalazłem:

 

0 Order deleted by NA

17 Order not Specified

37 Order is at BMW NA

87 Production Week Assigned

97 Order sent to AG

100 Order deleted by AG

101 Error in data transmitted

102 Special Order (no Prod Week)

105 Order out of Prod. Period

111 Order Accepted at AG

112 Order scheduled for Production

150 Production Started

151 Body Shop Started

152 Paint Shop Started

153 Assembly Started

155 Production Completed

160 Released to Distribution

168 AG Stock

170 Waiting Workshop

172 Planned for Workshop

174 Workshop Entry

176 Workshop Complete

180 Waiting for Export Dispatch

181 Waiting for Domestic Dispatch

182 AG Load No. - Released to Carrier

190 Dispatched ex(port?) BMW AG

191 Returned to BMW AG

193 Arrived at Port of Exit (where my car was stalled)

194 Selected for Shipment

195 Shipped from Port of Exit

196 Shipment Arrival - ATA

 

Ja byłem poinformowany o kodzie 112, czyli, że auto zostało przypisane do produkcji na dany okres.

 

Numer VIN i śledzenie daty produkcji

 

U mnie dealer sam z siebie wysłał mi numer VIN nowego samochodu, ale to pewnie kwestia indywidualna. Jeżeli będziecie męczyć sprzedawcę powinien Wam go dostarczyć. Ja dostałem numer VIN zaraz po informacji o statusie 112. Samochód wszedł już na linię produkcyjną.

 

Jak typowy maniak BMW próbowałem codziennie sprawdzać numer VIN chyba we wszystkich internetowych dekoderach i tu ciekawostka: zaraz po otrzymaniu numeru VIN, samochód pojawiał się tylko na stronie http://www.bmwvin.com/. Przypuszczam, że strona ta ma bezpośrednie połączenie z bazą w BMW. Żaden inny dekoder nie rozpoznawał mojego numeru VIN. Data produkcji przez dłuższy czas pozostawała: 0001-01-01. Natomiast tuż po zakończeniu produkcji data u mnie zmieniła się natychmiast na 2016-09-26 a więc tym sposobem możemy śledzić kiedy auto opuściło fabrykę!

 

9AA External Skin Protection

 

W moim VINie pojawiła się taka opcja. Jak dobrze poszukałem w internecie, BMW zabezpiecza w ten sposób samochód na czas transportu:

 

https://farm4.staticflickr.com/3869/14666713407_fe5c5d3ed9_o.jpg

 

Proces produkcji F30

 

Pewnie każdy już widział, ale na wszelki wypadek dla ciekawych wstawiam film jak wygląda produkcja F30:

 

 

Ładowanie samochodów na pociągi:

 

 

Przygotowanie samochodu do odbioru w Monachium:

 

 

Gadżet dla nowych klientów

 

Jako ciekawostkę napiszę, że BMW wysłało mi około 1,5 miesiąca po złożeniu zamówienia paczkę z nowym zestawem startowym zapachu: starter + wkład. Czytałem, że kiedyś wysyłali breloki na klucze, mi się trafił zestaw startowy :)

 

Pytania

 

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się innymi ciekawostkami, które mogą się przydać podczas oczekiwania na nowe BMW. W szczególności:

 

1. Jaki dostaliście rabat, na jakie nadwozie i wersję silnikową?

 

U mnie na 330i Touring M-Pakiet rabat wyszedł około 10,5% + gwarancja na 3ci rok gratis.

 

2. Ile czasu czekaliście od momentu zamówienia do odbioru samochodu? Ile od wyprodukowania do odbioru u dealera?

 

U mnie zamówienie zrobione 19 lipca 2016

Informacja o statusie 112: 08 września 2016

Numer VIN i wejście do produkcji: 15 września 2016

Zakończenie produkcji: 26 września 2016

Auto w Polsce ma być w poniedziałek, czyli 3 października 2016. Jak dotrze do dealera i odbiorę to zaktualizuję.

Edit: Auto w Polsce: 3 października, u dealera: 4 października, odebrane: 7 października.

 

3. Czy auto odebraliście na oponach letnich czy zimowych - chodzi mi głównie o okres jesienno zimowy?

 

Muszę przygotować budżet jeżeli auto przyjedzie na letnich oponach, wiadomo trzeba będzie felgi, opony, czujniki więc koszt pewnie w granicach 8tys...

 

4. Czy ktoś wie jak wygląda dostawa samochodu do dealera? Czym auta są transportowane do Polski?

 

Ja dostałem informację, że auto jedzie do Polski, następnie zamawiany jest transport do dealera. U dealera auto przechodzi przegląd i dopiero jest wydawane. W takim razie gdzie w Polsce jest punkt centralny do którego dowozi się auta z Niemiec i z niego dostarcza do poszczególnych dealerów?

 

5. Jakie macie doświadczenia z odbioru? Jakieś rady, rzeczy na które szczególnie zwracaliście uwagę?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez be..mw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

To i ja dorzucę parę informacji:

 

Auto które zamówiłem to F30 LCI M-pakiet w pełnym Individual'u (lakier + wnętrze).

 

Zamówienie złożyłem 13 czerwca. Pierwsza potwierdzona data wyprodukowania, która notabene już minęła to 36 tydzień czyli pomiędzy 5 a 11 września.

 

Auto zostało przesunięte na tydzień 42 czyli pomiędzy 17 a 23 października.

 

W moim przypadku pojawiły się tzw. restrykcje z uwagi na deskę Individual oraz lakier Individual.

 

Z informacji, które uzyskałem bezpośrednio od importera, auto prawdopodobnie wyprodukuje się w 42 tygodniu ale biorą pod uwagę także możliwość przesunięcia produkcji na początek przyszłego roku :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3. Czy auto odebraliście na oponach letnich czy zimowych - chodzi mi głównie o okres jesienno zimowy?

 

Z tego co mi wiadomo to zawsze są opony letnie.

 

4. Czy ktoś wie jak wygląda dostawa samochodu do dealera? Czym auta są transportowane do Polski?

 

Autolaweta zwykłej firmy transportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które uzyskałem bezpośrednio od importera, auto prawdopodobnie wyprodukuje się w 42 tygodniu ale biorą pod uwagę także możliwość przesunięcia produkcji na początek przyszłego roku :mad2:

 

Dostałem właśnie info, że jak zamówię w tym tygodniu to będzie do odbioru w pierwszym tygodniu grudnia, info potwierdzone w centrali. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Z informacji, które uzyskałem bezpośrednio od importera, auto prawdopodobnie wyprodukuje się w 42 tygodniu ale biorą pod uwagę także możliwość przesunięcia produkcji na początek przyszłego roku :mad2:

 

Dostałem właśnie info, że jak zamówię w tym tygodniu to będzie do odbioru w pierwszym tygodniu grudnia, info potwierdzone w centrali. :shock:

Auto będziesz miał szybko bo dealer zamówił wcześniej kwotę produkcyjną na dany typ auta :-)

Inaczej jest w przypadku Individual. Mało który dealer zamawia kwoty na Individual w F3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u sprzedawcy i potwierdził, że auto będzie na letnich oponach. Więc jak ktoś zamawia i odbiór przypada na okres jesienno zimowy trzeba liczyć trochę kasy na opony lub koła z czujnikami.

 

Co do transportu to sam sobie odpowiem na pytanie :) Auta z Niemiec jadą do bazy logistycznej w PL (nazwy miejscowości nie pamiętam) gdzie są załatwiane dokumenty i formalności typu akcyza itd. Dziś wpłaciłem drugą część zaliczki, dealer zamówił transport i auto ma być za 1-2 dni. Tyle to mniej więcej trwa.

 

Co do wersji Individual, z tego co mówił sprzedawca zamówienia te trafiają do innej fabryki i termin odbioru z miejsca jest dłuższy. Nie sądziłem tylko, że aż takie opóźnienia są :)

 

Dodałem ankietę odnośnie czasu oczekiwania na nową 3kę. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was likwidował szkodę z ubezpieczenia w pakiecie dealerskim Allianz? Jakie macie opinie o tym ubezpieczeniu? Ile wyniosła Was składka na pierwszy rok? Ktoś może likwidował szkodę z pakietu Równa Droga? Ja wziąłem dodatkowe ubezpieczenie opon i felg (19") na kwotę 10tys zł za 180zł/rok i zastanawiam się ile w praktyce takie ubezpieczenie jest warte w przypadku wystąpienia szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Robiłem szybę, dzięki niewielkiej dopłacie nie straciłem zniżek. Bez problemu naprawa w Aso.

Z AC robiłem zderzak. w E60. Samochód 8 letni dalej miał pakiet dealerski, a naprawa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem F31 330i mpakiet z manualną skrzynią 28 czerwca, auto zostało wyprodukowane 18 września, odebrane 29 września także idealnie 3 miesiące. W umowie termin miałem na 30 września.

Auto było gotowe do odbioru kilka dnia wcześniej, ale robiłem powłokę ceramiczną u dealera co nieznacznie opóźniło termin odbioru.

Auto odbierałem na oponach letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się innymi ciekawostkami, które mogą się przydać podczas oczekiwania na nowe BMW. W szczególności:

 

1. Jaki dostaliście rabat, na jakie nadwozie i wersję silnikową?

 

U mnie na 330i Touring M-Pakiet rabat wyszedł około 10,5% + gwarancja na 3ci rok gratis.

 

Czy rabat 10,5% plus 20000zł które jest za free od producenta??

Czy razem z tymi 20k?

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bodajże 2,8% przy maksymalnym pakiecie (również mam 19stki, więc też mi na tej ochronie zależało).

 

U mnie wychodzi 3%.

 

Czy rabat 10,5% plus 20000zł które jest za free od producenta??

Czy razem z tymi 20k?

 

Rabat całkowity, różnica w kwocie podstawowej i kwocie na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.