Skocz do zawartości

E60 530d Koło pasowe - wibracje fotela pasażera (VIDEO)


mateuszski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem tak kiedyś w e39, okazało się, a raczej tak mi wytłumaczył mechanik, że łożysko w piaście jest walnięte, a przestaje bić po paru kilometrach, bo się rozgrzewa i rozszerza, przez co bardziej dopasowuje. Aż kiedyś był efekt jazdy jakby po tarce i piasta do wymiany. Może to jest właśnie Twój problem..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Krzysiek dzieki za podpowiedzi. Tak moze byc ale wracam to postów poprzednich. Robiłem test na podnosniku auto w powietrzu i jedziemy... Wibrowało .... telepał sie zagłówek. Także przód można wyeliminować. Następnie ściągnąłem koła to samo ale mniej... pozniej tarcze tył out... to samo... na koncu połoski odkreciłem i bez nich to samo było... takze krecił sie tylko wał skrzynia i silnik....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to trzeba było odkręcić jeszcze wał od skrzyni, miałbyś wyeliminowany jeszcze właśnie wał i dyfer.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to Krzysiu że sporo powymieniane a w drodze z DE przed było dobrze to tym bardziej trzeba się przyjrzeć co i jak wymienione i tutaj pisane jest o podporze czy każdy mechanik wie że jak rozpołowi wał bez poznaczenia to po złożeniu może być już nie wyważony oczywiście to jedna z hipotez bo czasem szukanie takich tematów zajmuje miesiące

 

Tak mi się wydawało ze wszytko ok w drodze z DE nie zwracałem na to uwagi nie było tego czuć.... ani widać na fotelu pasażera tego trzepania zagłówka bo brat siedział. Zreszta teraz tez jak sie jedzie i sie rozgrzeje to tego nie czuc ale widać na fotelu ze trzesie sie jak galareta.... przy predkosci 116 km/h i przy 80km/h tez mozna zauważywszy. Ponad 200km/h jak po stole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przy wymianie podpory wału i łącznika elastycznego wał był znaczony i włożony tak samo.... Zapomniałem napisać ze jak odpale auto po nocy i rozpedzma sie na pierwszych kilometrach przy okolo 90 zaczyna walic kierownica (lewo/prawo) widac to po puszczeniu kierownicy zreszta przy lekich ruchach kierownicy tez czuc i widac po około 3-4 km przestaje...

Mam wrażenie że masz dwa problemy. Pierwszy to wał napędowy, gdzieś czytałem że podpory wału potrafią robić dziwne rzeczy i należy je wymieniać albo na ori BMW albo na sfaga bo inne są za miękkie albo za twarde i wibracje wracają. Tak samo jak łącznik elastyczny wału, widziałem już źle założony i też były cuda.

Drugi to to szarpanie na pierwszych kilometrach, to sprawdź łożyska w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łącznika i podpory mam założone z FEBI przed wymiana i po wymianie niema różnicy.... Co do łożysk przednich nie pomyślałęm nawet. Może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić. Jak sprawdzić łożyska w przednich kołach??? U mnie nie wyją ale jak napisalem na pierwszych kilometrach lata kierownica po czym sie uspokaja ale i tak na zakretach przy małych predkościach jak krece to czuc ze plynnie nie idzie. Ewidetnie jakby koła jakies dziwne byly (niewywazone) Felgi ORI od e60 opony nowe Pirelli P Zero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić łożyska w przednich kołach???

Na "zimnym aucie" - podnieść auto do góry i poruszać kołami szukając luzu osiowego lub promieniowego.

jak napisalem na pierwszych kilometrach lata kierownica po czym sie uspokaja
to zwróciłbym jeszcze uwagę na końcówki drążków i przekładnię.
Ewidetnie jakby koła jakies dziwne byly (niewywazone) Felgi ORI od e60 opony nowe Pirelli P Zero
Masz komplet zimówek na osobnych felgach? Zmienić i sprawdzić, czy problem minie? Możliwe, ze opony przy jakiejśtam prędkości i temperaturze odkształcają się i stąd problemy. Masz możliwość zmiany kół przód - tył? (nie masz xDrive'a więc pewnie nie?)

 

Zakładam, ze żadne tuleje metalowo-gumowe nie wymagają wymiany?

 

To raczej nie koło pasowe - bo wtedy wibracje byłyby na każdym biegu - przy tych samych obrotach silnika.

Jeśli to pojawia się przy zadanej prędkości - to raczej ma coś wspólnego z elementami, których obroty związane są z prędkością auta a nie prędkością obrotową silnika: wałem, dyferencjałem, skrzynią, kołami, łożyskami kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncówki sa ok zawieszenie robiłem całe w marcu, wszytko co wymagało wymiany. Juz wtedy szukałem przyczyn wibracji... Na felgach 17" ori zimowych jest to samo. Zamieniłem juz przód z tyłem nic to nie dało. Przekładnie mam z active steering...Zadnych błedów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje nerwy odnośnie wibracji osiągnęły apogeum... Juz nie moge patrzec na to auto... Jade z pracy i jak zwykle rozpedzam sie do okolo 115 automat wrzuca 6 bieg patrze na fotel pasazera a zagłowek trzesie sie jak galareta... Wkurwio.... przyspieszam ponad predkosc w ktorych mam wibracje do 140 i spokoj fotel sie nie trzesie puszczam gaz calkowicie auto zwalnia dochodzi do 115 zatrzepie zaglowkiem spadnie do 110 i spokój. Takze niezaleznie czy z gazem czy bez predkosc 115 i trzesie sie zaglowek na budzie tego nie czuc tylko lekko na kierownicy przy skrecaniu. Tylko nie piszcie ze to maglownica bo na podnosniku jak sie rozpędzam jest to samo a przod w powietrzu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj odpowiadając bezpośrednio pod postem!!!

 

Jak są wibracje na kierwonicy na pierwszych km i wali kierownica to łożyska tylne?????? zresztą później tez czuc wibracji na kierownicy ale juz nie lata kiera przynajmniej....

 

Powiem Ci że miałem dziwne wibracje, czasem miałem wrażenie że jadę po tartce, cały samochód się trząsł. Wymieniona podpora wału, wszystkie tuleje z tyłu i z przodu. Poduszki pod silnikiem i skrzynią. Doszedłem do punktu gdzie miałem ochotę wepchnąć ja do rzeki. Przez przypadek kolega wysłuchał że lekko wyje łożysko z tyłu. Po wymianie cisza i zero wibracji.

Sprawdzenie to chwila na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie w aucie też pojawiły się wibracje i stopniowo, proporcjonalnie do rosnącego przebiegu stają się coraz bardziej wnerwiające. Z tym, że ja u siebie obstawiam koło pasowe, ponieważ wibracje czuć przy prędkości obr silnika 1500-1800, bez względu na bieg na którym jadę. Chciałbym na początek wymienić koło pasowe i tu mam pytanie do kolegów co w ramach walki z wibracjami je wymienili, ale po jego wymianie problem pozostał dalej.

To by oznaczało, że koło pasowe nie było winne, jest dobre i takie właśnie koło chciałbym od kogoś z Was pożyczyć i zamontować u mnie na próbę.

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do walki z wibracjami w sobotę jadę na obsługę olej i filtry... i odrazu na sprawdzenie tych wibracji tym razem obstawiam konwerter.... Poogladałem troche na youtube filmikow z objawami odgłosami itd i wydaje mi sie na 90% ze to jest cały winowajca tych nieszczęsnych wibracji. Jesli tak regeneruje konwerter i odrazu olej nowy i miska do skrzyni.... Dam znać co i jak...

 

P.S może kolega gorik79 zrobi dobrą cene dla klubowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą regeneracją jest też różnie... Gorik ma nowe oryginalne ZF w dobrej cenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowych konwerterów niema... są tylko orginalnie zregenerowane przez ZF. Może sie myle ale tak gdzies na forum wyczytałem.... Kolega założy zregenerowany do e60 530d dostał rok gwaracji za 600zł na orginalnych czesciach. Jezdzi do dzis i nie narzeka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, proszę o konsultacje. Koło pasowe do wymiany czy OK? Film poniżej.

 

Mam wibracje silnika w przedziale 1600-1900 obr, na każdym biegu. Poduszki pod silnikiem nowe.

http://www.youtube.com/watch?v=KzPsUaOlK2c

Wymieniaj jak najszybciej, w takim stanie może w każdej chwili się zerwać i stoisz

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie u mechanika (ZeCar Zenon Męzyk Nawojowa koło Nowego Sącza)

Zrobiłem standardową obsługę filtry oleje itd... Zleciłem takze sprawdzenie całego samochodu plus diagnoza komputerowa skrzyni i silnika a takze najwazniejsze wibracje zagłowka....

 

Po 6 godzinach pracy przy samochodzie. Zadnych błędów skrzyni i silnika zawieszenie idealne zero luzów. Po jedzie próbnej automat pracuje wzorow skrzynia zmiania biegi plynnie. Konwerter w jak najlepszej kondycji nie wykazuje zadnych powodów do wymiany.... Wibracje zagłowka sa chodz mechanik przyznał ze nie przenosza sie za bardzo na karoseri, skacze tylko zagłowek... Koło pasowe ma delikatne pękniecia (rysy) niema tragedi. Chodz zaznaczył ze najblizszym czasie trzeba wymienic. Podejrzewa wał napedowy i powiedział ze na moim miejscu on by to sprawdził w wykwalifikowanym zakładzie który oceni stan wału i wyważy. Kazda ingerecja wał wymiana podpory czy łącznika elastycznego moze a nie musi go poprostu rozważyc.... Tak jak koła.... Co do wibracji kierownicy zauwazył ze na postoju po nocy odkształcaja sie koła i potrzebuja paru km aby wrócic do swojej pozycji. Poprostu robia sie jajka z nich... Kto ma 245/40/18 niech sprawdzi po nocy na lewarku podniesie i zakreci przednim kołem....

 

KOLEDZY MAM PROŚBE O POLECENIE ZAKŁADU NA TERENIE MAŁOPOLSKI ZAJMUJĄCEGO SIE WAŁAMI NAPEDOWYMI. WYWAŻANIE NAPRAWA WRAZ Z MONTAŻEM I DEMONTAŻEM NA MIEJSCU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. Przeczytałem cały wątek i powiem Ci tak: również walczyłem z wibracjami w swoim aucie (e91 320d) również skakał mi zagłówek, robiłem różne rzeczy i ciągle miałem wibracje. Raz wibracje były, raz nie było. Były takie momenty że jadę z kimś bo chcę pokazać o co chodzi i nie wibrowało. Po długich walkach znalazłem i siebie winowajcę: tylny most. Nie wiem jak w e60 ale w e90 mosty mają kulkowe łożyska. Na jednej kulce wycięło rowek który powodował dziwne dźwięki i odczucia wibracji. Jak rowek ustawił się równolegle do bieżni było w miarę cicho, jak w poprzek nie szło jechać. Most mi naprawiał Mariusz Drypa z Jagodzina (chyba) i teraz mam ciszę, nie słyszę wibracji, nie czuje i jest Lux :) może u Ciebie podobnie jest? Zadzwoń do Drypy i zapytaj czy w e60 mosty się sypią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuja tylko przy predkosci 115... Nie zaleznie czy jade na 3,4,5,6 biegu obroty silnika nie maja tu znaczenia. Bede miał most na uwadze...

Takze jak wszyscy wiecie wał kręci sie cały czas z inna predkoscia w stosunku do szybkosci poruszania sie.... Nie wiem czy dobrze to wytłumaczylem ale chodzi mi o to ze jest jak z kołami niewyważonymi tez bija przy jednej predkosci w zaleznosci jaki rozmiar kół.... jedym przy 70 innym 90 roznie to jest. Takze obstawiam ze mam niewyważony lub uszkodzony krzyzak albo przegub na wale który wchodzi do dyfra... Sprawdze to poniewaz moj mechanik powiedzil ze od tego by zaczal... NIema duzo roboty koszty tez nie sa duze a moze jednak :))) Tylko dajcie namiar na firme w małopolsce godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.