Skocz do zawartości

Bmw e60 520d 163 głośniej pracuje silnik?


Marcepan999

Rekomendowane odpowiedzi

przez Marcepan999 » Pon Sie 15, 2016 7:53 pm

 

Witam,wczoraj zauważyłem głośniejszą prace silnika,mianowicie pod maską jak by coś szumiało tyrkało w okolicy rolek pasków,a jak włączę klimatyzację to dźwięk jest bardziej słyszalny,kilka miesięcy temu wymieniałem koło pasowe paski i rolkę napinacza.

Edytowane przez Marcepan999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega miał podobne dzwięki z pod maski i winą była uszkodzona spręźarka klimatyzacji :( .

Najprościej to spradzić - ściągnąć pasek i będzie wiadomo.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie terkotanie tylko u mnie okazało się że to obudowa filtra powietrza. Gdzieś na dole. Próbowałem dokręcać ale nic to nie dało. Po włączeniu klimatyzacji terkocze jeszcze bardziej bo silnik dostaje większego obciążenia. Jak chwycę obudowę filtra terkotanie ustaje... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też mam takie terkotanie tylko u mnie okazało się że to obudowa filtra powietrza. Gdzieś na dole. Próbowałem dokręcać ale nic to nie dało. Po włączeniu klimatyzacji terkocze jeszcze bardziej bo silnik dostaje większego obciążenia. Jak chwycę obudowę filtra terkotanie ustaje... :evil:

 

W twoim przypadku łatwo to naprawić, wystarczy odkręcić podstawę filtra powietrza i przykleić nowe gąbki wygłuszające w miejsca gdzie podstawa styka się z innymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie jest tak samo od roku czasu jak włącze klimę podczas jazdy słychać jak bym miał dodatkowo śilnik elektryczny.

Powodem może być mało czynnika w układzie, powoduje głośniejszą pracą ,tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego usunąłeś temat postu i opis usterki?

Sprzedajesz auto już jakiś czas wystawiając je także na Forum.

Boisz się,że teraz pogorszysz sobie wizerunek swojego samochodu? :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Autor skasował pierwszego posta.

Rozwiązania nie napisał. ..

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.