Skocz do zawartości

Samochód mi sie grzeje


Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem.Po odpaleniu samochodu w ciagu ok 4 minut nagrzewa mi sie do czerwonosci i nie chce mi spaść z temp. Nie moge nim w ogole jezdzić. Dzieje mi sie tak od 4 dni.Próbowałem wszystkiego i nie wiem co jest grane.Wiem ze mam strzelone visco , bo wentylator da sie nawet reka zatrzymac , a jak dodaje gazu to kreci sie nadal tak samo.

Mam jeszcze jeden problem,bo parownik od gazu jest lodowaty.Do wnetrza kabiny nie dostaje sie ciepłe powietrze.

Dodam jeszcze tylko ze miesiąc temu strzelil mi pasek rozrządu (katastrofa budżetowa... :( ).Wymieniłem :

pasek wraz z napinaczami i rolką

1 zawór (wygiał sie w wyniku kolizji paska)

pasek od alternatora (juz i tak doniczego był)

pierścienie i uszczelniacze zaworów

no i oczywiscie olej i filtry...

Wiem że samochód powinien sie dotrzeć,bo są nowe pierścienie itp.Kumpel miał taki sam problem w swoim golfie , że mu sie grzał , ale on chociaz mogl jezdzic, nie wariował , ale jezdził.Dodam tylko ze ja spokojnie jeżdże :) Moje bmw to 318i z 87 r. silnik M40.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 odpowietrz, po 2 sprawdź pompe wody, po 3 może termostat masz cały czas zamknięty, a po 4 :search: bo co chwilę podobny temat :duh:

 

 

 

Zapomnialem dodać ze pompe wody także wymieniłem :roll:

Termostat wyjąłem wiec jest ciagły obieg wody i dalej to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz auto.Skoro parownik gazu lodowaty znaczy że ciepła woda do niego nie dopływa .Uzupełnij wode i odpowietrz auto!!!Sprawdź szczelność połączeń na wężąch.

Odpowietrzanie bajecznie,dziecinnie proste. :search:

BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz auto.Skoro parownik gazu lodowaty znaczy że ciepła woda do niego nie dopływa .Uzupełnij wode i odpowietrz auto!!!Sprawdź szczelność połączeń na wężąch.

Odpowietrzanie bajecznie,dziecinnie proste. :search:

 

Chyba napisalismy odpowiedz w tym samym czasie...mam takie pytanko czy jest jeszcze jakis inny sposób odpowietrzania auta niż przez tąśrubke w obudowie termostatu...bo widac ze nei byla ona używana od nowości i nie moge jej niczym odkrecic , a widac ze poprzednik odkrecal ta srubke kombinerkami ... :roll: Patrzalem na forum ale wszedzie jest z ta srubka przy termostacie.Połączenia na wężach są git...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - zmieniłem uszczelkę pod głowicą, termostat, pompę, odpowietrzyłem kilkakrotnie i co prawda się nie grzeje na maksa ale wskazówka utzrymuje się za połową wskaźnika 1-2 mm.

Wiem, że powinno być pzred połową, ale już nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamin, jak masz 1-2 mm poza pionem to jest ok i olej temat

shadow, jak wyjales termostat i grzeje ci sie w 4-5 min to masz lipe na mxa. chyba nie chodzi o odpowietrzenie a o uszczelke pod glowica lub sama peknieta glowice.

sprawdz czy na benzynie masz tak samo. jak na pb jest ok to masz zwalona instalacje gazowa i wymiataj do gazownika na przeglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozwalony, jechałem wczoraj na trasie, po ok 30 km temeperatura zaczęła rosnąć 2 kreski za pion, włączyłem ogrzewanie i dmuchawę na maksa ... oczywiście spadła. Po kilkunastu kilometrach takiej jazdy wyłączyłem ogrzewanie i dmuchawę ... temperatura zaczęła się utzrymywać w pionie na wskaźniku, o co chodzi?

Tak jak pisałem wcześniej wymieniłem termostat, pompę wody uszcelkę pod głowicą i układ jest odpowietrzony. Co mogę jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.