Skocz do zawartości

E60 akcja serwisowa wymiany kabli akumulatora.


Krzysiek BMW Jabłonna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawa wygląda następująco, byłem wczoraj z autem w serwisie, po 1,5 godzinnej diagnozie panowie stwierdzili że cały przewód plusowy, w bagażniku i pod autem jest do wymiany. Przewód z Niemiec ma dojść w połowie następnego tygodnia, mają dzwonić do mnie kiedy mam się zgłosić. A błąd 9AFF jest prawdopodobnie spowodowany przez ten kabel plusowy. Panowie chyba musieli poruszać tą czarna kostką ponieważ gdy wyjechałem z serwisu to bimmertoolem skasowałem ten błąd, po wczorajszej i dzisiejszej jeździe nie pokazuje się , a tak to przy każdym odpalaniu gong i na czerwono w i drive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dzisiejszej wymianie kabla plusowego, akcja trwała 8h, w tym wymiana ramek tablic rejestracyjnych, mycie i sprzątanie auta , oczywiście wszystko gratis :shock: . Ale jest problem, błąd 9AFF ( za duża rezystancja obwodu zapłonu zacisku bezpieczeństwa akumulatora ) jak był, tak jest. Doradźcie coś, bo ręce opadają. Może to być związek z IBS, bo zmieniona jest od e87, ale to już ze 3 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawa sytuacja. Pani w BMW Sikora w Opolu po wpisaniu nr VIN poinformowała mnie że mój samochód nie jest objęty żadną akcją serwisową. Natomiast pan z serwisu BMW Inchcape Wrocław potwierdził że na moje auto jest akcja na:

- wymianę osłony kabla akumulatora

- wymianę kolanka nagrzewnicy (chodzi chyba o ten plastikowy króciec)

- tylny uchwyt żarówki lampy (?)

Co serwis to obyczaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja sprawdziłem w necie i wyskoczył mi kod 0061070500. Zadzwoniłem w środę do BMW Bońkowscy Gorzów Wlkp. Wizyta dzisiaj na 9:00. Auto odbieram jutro, choć dzisiaj już dostałem informację, że mój przykład jest książkowy i dobrze, że przyjechałem.

Miąłem błąd, czujnik akumulatora (nr błędu 299B) - ciekawe czy zniknie :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem niedawno e61 3.0d 2005 r.

Rozkodowując VIN dowiedziałem się, ze w aucie w 2015 r. była wykonywana akcja serwisowa /06.07.15 - 239 074 km - poprawienie mocowania klemy plus akumulatora akcja serwisowa/

Natomiast również aktualnie jest komunikat, że auto ma do wykonania akcję serwisowa dotyczącą mocowania klemy +akumulatora.

Napisałem więc maila do Biura Obsługi Klienta BMW Service spodziewając się potwierdzenia, ze trzeba wykonać w/w akcję i jakiegoś zaproszenia do umówienia terminu.

Dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na przesłane zapytanie informujemy, że zgłoszony samochód obecnie nie posiada aktywnego pakietu.

Dla zgłoszonego pojazdu nie ma możliwości zakupu dodatkowych pakietów serwisowych.

Szczegóły dotyczące pakietów znajdują się na stronie www.bmw.pl/pakiety.

Z wyrazami szacunku,

BMW Service"


Jak to jest z tymi akcjami serwisowymi, czytając ten wątek nikt nie wspominał o tym, ze trzeba mieć aktywny jakiś pakiet serwisowy.

Jak do tego podejść? Trochę się niepokoje tą klemą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodowałeś VIN, gdzie? Przecież stronki do rozkodowywania VIN-u nie maja live update, tak sądze. Serwis ma dostęp do bazy danych i historia tam jest na bieżąco uzupełniania, czy też od iluś lat z automatu idzie upadate. Ja patrzyłem na historie pojazdu swego czasu była dostępna strona na rosyjskich serwerach, to w miarę pokrywało sie z książką, po za paroma tzw. czeskimi błędami, czyli ptrzestawionymi cyefrkami w dacie czy przebiegu. Z tego co pamietam starsza historia była wklepywana ręcznie do baz, zanim zaczęto z automatu to robić z kluczyka. Także jak serwis powiedział, że akcja wykonana i nie ma aktywnych tzn. że tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN rozkodował mi Bimmer Check, ale to nie o to chodzi nawet. Wystarczy, ze na stronie BMW wpiszesz swój VIN i masz informację czy auto ma do wykonania akcje naprawczą.


https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html#/bookmark=aHR0cHM6Ly9mb3Jtcy5ibXcuYXQvY29tbW9uL0JNVy9yZWNhbGwtYXBwL2luZGV4Lmh0bWw/bWFya2V0PXBsJmxuZz1wbA==


No i po wpisaniu mojego VIN u mam poniższy komunikat:


" Numer Identyfikacj Pojazdu (VIN): WBANJ71060CR19149

Marka: BMW

Z samochodem powiązana jest akcja przywoławcza. Kliknij tutaj i umów wizytę serwisową online lub znajdź kontakt do swojego Dealera BMW tutaj, aby poznać więcej szczegółów. Kod akcji przywoławczej: 0061070500 "


Natomiast jeden z autoryzowanych serwisów BMW na mojego maila w tej sprawie odpowiedział, ze moje auto nie ma aktywnego pakietu serwisowego. Czyli, ze mam ich pocałować w trąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu i niech sprawdzą sami Twój vin, jeśli łapiesz się na tą akcję i chcesz z niej skorzystać, to umówią Cię telefonicznie i tyle , nie trzeba mieć żadnych aktywnych pakietów, ktoś Ci odpisał jakieś bzdury , ja byłem z ciekawości osobiście, sprawdzili mój vin i od razu chcieli mnie zapisać na wizytę ( mają z tego dobre siano od bmw :D ) później pojechałem do swojego mechanika i oglądałem auto pod spodem i w bagażniku i nie widziałem tam grama rdzy , więc odpuściłem temat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi takiego maila wyslali na moje e60.


"W odpowiedzi na przesłane zapytanie informujemy, że zgłoszony samochód jest objęty akcją techniczną dotyczącą kontroli i w razie potrzeby poprawy uchwytu przekazującego.


Prosimy o kontakt z Autoryzowanym Serwisem BMW w celu umówienia wizyty.

Akcja techniczna zostanie przeprowadzona bezpłatnie."


Sprawdzają poprawiają ale raczej nic nie wymieniają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.