Skocz do zawartości

Duży ekran bez navi


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

....

Na CiC nie miałem strumieniowania Bluetoth.

Android ok funkcji jest multum ale działania systemu i jego intuicyjność jest na średnim poziomie.

Pod drugie mam HeadUp wiec nawi i cała reszta się na nim wyświetla z oryginalnego systemu bmw a z Androida już nie.

 

Przecież tutaj wszystko napisał, dlaczego odchodzi od chińczyka:

- nie pasuje mu działanie systemu

- info z systemu nie wyświetlają się na head up

A wymieniając na ori wyższy model będzię miał strumieniowanie po bluetoth, którego teraz nie ma, a widocznie mu zależy na tym.


Tak więc powiem szczerze też nie wiem dlaczego dla niektórych jest to dziwne i nie rozumieją dlaczego pozbywa się androida. Dla jednego jest ważne, żeby odpalić google maps a inny woli, żeby mapy odpalały się na head up, pomimo tego, że mogą być gdzieś nie zaktualizowane.


To tak samo jak jeden kupi czarne a drugi białe.


Zwykłe czepialstwo i przekonywanie na siłę że jedynie czyjś wybór jest jedynym słusznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, ale on ten ekran wymieni na mniejszy oryginalny. Tu nie chodzi o to, że sobie wymieni HU, bo równie dobrze mógłby to zrobić i zostawić ten większy z Androidem i nawet z niego nie korzystać. W sytuacji w której go już ma, a nie dopiero zamierza kupić, jest to po prostu dość nielogiczne, nawet jak faktycznie w telefonie ma system Apple i Android jest dla niego systemem nieintuicyjnym. :) Oczywiście po wymianie ekranu na oryginalny wiele się zmieni pod katem headupa, prawda? :mad2:


O działaniu oryginalnej nawigacji w porównaniu do Google Maps, szczególnie jeżeli chodzi o reakcję na sytuację na drodze, to już w ogóle nawet nie ma co wchodzić w dyskusję, bo jest przepaść. I o ile się nie mylę, to w Polsce trzeba bulić za dostęp do RTTI. Ja bardzo dużo jeżdżę i w UK RTTI jest za free, wielokrotnie testowałem jazdę na nawi oryginalnej i jednocześnie na google maps w telefonie i jakbym się sugerował RTTI to bym wielokrotnie spędzał długie godziny w korkach, a google maps mi tej wątpliwej przyjemności oszczędzało. Aktualność map to kolejna sprawa, w której oryginalne leżą i kwiczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosłem do tego, że zaczęliście atakować chłopa, ponieważ nie podszedł mu android i woli ori system BMW. Zaatakowaliście go, że nic przez to nie zyskuje i nie wiadomo dlaczego tak robi.

A napisał dlaczego, podał konkretne powody i je przytoczyłem.

Z jego wypowiedzi jasno wynika, że nie pasuje mu obsługa androioda oraz nie współgra to z HUD. Natomiast w ori systemie jest ok.

I nie analizuje tu czy wymienia sam ekran czy razem z jednostką czy nie. Wiadomo że pewne rzeczy są niemożliwe. Ale dał konkretne powody dlaczego chce pozostać przy ori (abstrahując czy to pozostanie oznacza to, że miał już komplet wcześniej w aucie czy musi zamontować), a skoro dał takie powody tzn. że porównał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy jakie numery musi mieć ekran żeby podszedł?

Czy to będzie każdy 8.8 czy musza być konkretne numery?

 

Ja miałem 9292248 - entrynav moja navi. 05/2015 preLci

 

Jaki numer ma jego odpowiednik LCi po 2017?

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, odnosząc się do tematu chciałbym zaczerpnąć porady.


Moje F30 z 01/2014 posiada mały ekranik, wszystko fajnie ale zależałoby mi na większym ekranie, navi nie ma, ale tego nie potrzebuje. Co możecie mi doradzić, nie mam w sumie parcia na żadne dodatkowe funkcje, chyba że jest coś ciekawego o czym nie wiem.


W przeszłości w E90 z ccc przeszedłem na Androida, tam sporo zmieniło mi to bo chociażby muzyka z usb, wiekszy ekran i w ogole, tutaj też bym chciał ten większy ekran na pewno, przydaloby sie tez jakies polaczenie z telefonem aby puszczac muzyke, jest to mozliwe w czyms?


Jakies przykladowe koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz niestety jednostkę główną, która nie może pracować z dużym ekranem. Jedyne co Ci zostaje to ekran z Androidem. Wyjdzie Ci to taniej niż montaż oryginalnej nawigacji Professional, a da więcej możliwości i jeszcze większy, dotykowy ekran.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

kupiłem niedawno 340i z 2018 roku i niestety mały ekran, nie mam nawigacji i w sumie to dobrze bo jak juz korzystam to tylko Janosik albo google maps

Chciałem zapytać jak wygląda sprawa montażu większego ekranu w moim aucie oraz ewentualny screen mirrorring bądz apple car play ,gdzies znalazlem z u mnie jest nbt evo ale nie jestem pewien

VIN: NU36565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po pierwsze, to masz auto z połowy 2017 roku, nie 2018, więc raczej jest to zwykły Entrynav bez opcji nawigacji. Może on pracować z dużym ekranem oczywiście. Co do screen mirroringów, to sa jakies chińskie przystawki do Twojej wersji radia, które to umożliwiają. Ja osobiście na Twoim miejscu, szczególnie gdy korzystasz z google maps, zamontował ekran z Androidem. Tam też masz screen mirroring i wszystko inne co Ci daje Android.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,


podepnę się pod temat. Mam bmw f30 LCI z nawigacją entrynav, małym kontrolerem idrive i małym ekranem. Chciałbym zrobić upgrade do nbt evo id6, większego idrive'u i dużego ekranu dotykowego.

Czy będą potrzebne zmiany w okablowaniu czy będzie to kompatybilne z tym co jest obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Posiadam F31 z 2013 roku , mały ekran z Navi - champ2


Jak wyczytałem na duży ekran nie zmienię, filmów też nie obejrzę. Do tego musiałbym wymienić HU a to już zbyt duże koszta.


Przeglądałem na necie że są dostępne albo same wyświetlacze 10,25" z Android Play podpinane zamiast oryginalnego lub można wymienić ekran na taki z wbudowanym androidem.

 

Masz niestety jednostkę główną, która nie może pracować z dużym ekranem. Jedyne co Ci zostaje to ekran z Androidem. Wyjdzie Ci to taniej niż montaż oryginalnej nawigacji Professional, a da więcej możliwości i jeszcze większy, dotykowy ekran.

 

Jak założę androida czy nawet samego carplaya z wyświetlaczem 10 calowym. Co dzieje się z oryginalnym systemem bmw, a dokładnie z jego rozdzielczością.

Dopasowuje się automatycznie do ekreanu 10 cali czy jak ?

Czy zyskam wtedy przy hu_champ2 podzielony ekran w ori systemie BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam!Mam duży ekran z navi ale jak dla mnie za ciemny. Jest może jakaś regulacja jasności albo to jest automat i trzeba się przyzwyczaić. Gdzieś czytałem o ukrytym menu ale jak go wywołać ?To moje pierwsze bmw po vw. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Rzeczywiście regulacja jest co prawda mała ale jest.Jeszcze jedna sprawa mnie dręczy bo byłem przekonany że jest napęd CD a tu kicha atrapa.Co trzeba kupić i czy jest to wykonalne aby napęd CD mieć ? Więcej mi już niepotrzeba. Pozdrawiam G.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam


Bmw f30 2017r


Odgrzeje temat, z tego co się naczytałem mam entrynav2 (nie wiem dlaczego np na aukcjach jest on nazywany evo). Mały ekran przestaje mi pasować, widzę,że jest fajna możliwość na założenie ori większego, niestety szukając po nr części na allegro praktycznie nic nie znajduje. Z jakich modeli podchodzą ekrany do mojego auta, może w ten sposób coś znajdę ?


Chodzi mi po głowie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie funkcje androida, co bardziej polecacie, dołożenie modułu android/carplay do ori ekranu czy od razu zakładać chińczyka z androidem?


Ekran mam taki jak w tym linku https://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=2354305&stc=1&d=1593791163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam i ja ;)


Jestem po wymianie ekranu 6,6" o numerze 6837128 na dotykowy 8,8" o numerze 8709339.


Kodowanie zrobiłem zgodnie ze znalezionym w poście z forum f30.bimmerpost.com.


Jak ktoś chce skorzystać to podaje:


3005 DISPLAY_PIP_CONFIG > CID_DISPLAY_RES = 1280_480

3005 DISPLAY_PIP_CONFIG > CID_DISPLAY_SIZE = 8_8

3001 DISPLAY_VARIANTE = breites_display

3006 NAVIGATION > DISPLAY_SIZE_RESOLUTION = 8.8_1280x480

3005 DISPLAY_PIP_CONFIG > CID_TOUCH = aktiv

300B TOUCH_COMMAND > CID_HMI_TOUCH = aktiv


Ekran działa dotykowo :) Polecam gorąco!


Uwaga: ekran dotykowy będzie działać tylko w jednostkach entrynav2 (entryevo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.