Skocz do zawartości

E90 320d poduszki silnika - rozne twardosci?


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

W autku przy około 2tys/obr, szczególnie na tylnych siedzeniach słychać tak jakby buczenie, ogólnie robi się wg. mnie głośniej niż powinno być, mechanik mówi, że przyczyna leży w uszkodzonej "prawej" poduszce silnika. Jakiej firmy kupować i jaka jest orientacyjna cena takich poduszek? Chodzi o silnik M47N2. Wymienia się obydwie czy można pojedynczo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Można pojedynczo, ale wskazane jest zawsze wymienianie kompletu;) U mnie teżczasami coś buczy okło 2tys obrotów i z kolei powiedzieli że to poduszka pod skrzynią przenosi wibracje na wydech O_O

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby napisać ile kosztują takie poduszki pod skrzynie, ile pod silnik i jakiej firmy kupować?

 

Poduszki silnika na szybko patrzyłem, to są w Inter Carsie tylko Corteco, jeśli chodzi o firmę to jest to wiodący producent uszczelniaczy, co do poduszek wydaje mi się, że tę będzie ok.

 

Ceny detal ~194,96 pln brutto zarówno PRAWA jak i LEWA

 

Co do poduszek skrzyni do manulana to 46,92 pln brutto za sztukę, firma Febi. Ewentualnie Hans Pries za 51,69 pln brutto ale widzę, że nie jest dostępny.

 

Automatyczka skrzynia, poduszki w cenie 46,92 pln brutto za sztukę

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj Corteco , ponieważ oni mają patent na poduszki olejowe i kupując np. poduszkę Febi dostaniesz i tak Corteco w kartonie Febi...!!! Informacja pewna od kolegi który zajmuje się handlem częściami tylko do BMW!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj Corteco , ponieważ oni mają patent na poduszki olejowe i kupując np. poduszkę Febi dostaniesz i tak Corteco w kartonie Febi...!!! Informacja pewna od kolegi który zajmuje się handlem częściami tylko do BMW!

 

Potwierdzam, z resztą często tak bywa. Ja pamiętam, że do 330d e46 w pudełku febi było także corteco :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W 320d nie masz tych przewodów. Przewody są doprowadzone do poduszek w E9x chyba od 325d wzwyż. Praca poduszek jest sterowana ciśnieniem dla lepszej amortyzacji pracy silnika, gaszenia.

 

Kupiłeś nowe poduszki, bo stare były już zużyte i szarpało silnikiem?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Poduszki z podciśnieniem są w wersji silnikowej N47 w automacie.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż doprowadzający powietrze z atrapy do filtra. Jakoś dziwnie jest on krótki. Co do koła dwumasowego to kupiłem autko okazyjnie, ale wiedząc, że muszę troszkę z nim podziałać więc zacząłem od sprzęgła, dwumasy, hamulców (tarcze+klocki) tył i przód, nowe piasty przód, amorki tył przód sprężyny, odmy, świece żarowe, pompka rest, spryski ksenonów, opony, prostowanie felg 18 etc etc. W sumie auto za 36koła a wkład 14. Pozytyw to wiem czym jeżdżę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dwumas + sprzęgło komplet + łożysko oporowe i jakieś tam pierdoły LUK oryginał, spokojnie zamkniesz się w 2.000 zł (w wersji 163KM, w 177 jest drożej). Montaż nie jest skomplikowany z uwagi na wzdłużne umieszczenie silnika oraz skrzyni biegów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło kpl - 1500zł czyli:

Koło dwumasowe 750,

Tarcza + docisk+ łożysko 750,

Wsio Luka

Luk w zestawie ma specjalną blachę którą po zamontowaniu docisku należy wymontować - tzn obracając kluczem imbusowym.

Blacha- fabrycznie ustawienie docisku, dla tych co nie mają urządzenia do regulacji docisku.

Robota - mojego fachowca zamknęła się w 2,5h. - godzina demontaż , 1,5h montaż.

 

Ciekawostka dla ludzi którym cieknie ropa po tankowaniu do pełna - nie trzeba demontować zbiornika, kolega poradził sobie z tym w 3h nigdy tego wcześniej nie robiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik opuścić, odciąć wąż zaraz przy szybko-złączu przewodu odpowietrzenia przy zbiorniku. Po odcięciu zbiornik można opuścić jeszcze o kilka cm co umożliwi wsunięcie dłoni i pomocowanie się z szybkozłączem które zostało na zbiorniku. Zakłada się dopiero po podwieszeniu zbiornika i przez otwór za pomocą dorobionego narzędzia wciska się wąż do zbiornika. To tak po skrócie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat.

 

Potrzebuje wymienić te poduszki. Myślałem o oryginałach, ale wypada zapytać czy coś innego można zastosować.

 

Niestety nie mogę dostać kiedy kompletu z Lemfordera - tylko prawa. :mad2:

Mógłbym dokupić lewą corteco. Pod skrzynię Lemforder, ile poduszek potrzebuję pod skrzynię?

 

Co szanowni koledzy na to, warto kupić oryginały w tym wypadku czy próbować coś oszczędzić?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Prośba o wsparcie w wyborze poduszek pod silnik do bmw e90 2.0D z automatem (v. 163KM).

 

Dzwoniłem dziś do salonu, nówki poduszki kosztują 346,00 zł sztuka.(oryginał).

 

Generalnie myślałem LEMFÖRDER za 225,00 zł, ludzie też polecali ORI ale nie znalazłem żadnych.

 

Jest też CORTECO za 176,00 zł.

 

Co polecacie założyć, cena/jakość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.