Skocz do zawartości

Drgania / wibracje na D i R automatyczna skrzynia


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego wrzucają D lub R auto zaczyna jechać, więc bardzo możliwe, że coś złego dzieje się ze skrzynią ( w pierwszej kolejności wymieniłbym olej i zrobił przegląd skrzyni ), lub tak jak piszesz może to być zerwana poduszka.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moje BMW ma 190tys i drgania na D również występują, chyba to normalny objaw. Może ktoś z mniejszym przebiegiem się wypowie.

U mnie dodatkowo na D i niskich obrotach coś "rezonuje" (lekko terkocze).

Co do wymiany oleju to w naszych skrzyniach się nie wymienia (przynajmniej tak powiedział mój mechanik).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej podobno sie wymienia po 10 latach badz 160000km trzeba wtedy cala miske wymienic. Rezonowac moze oslona silnika bo gumowe podkladki sie wygniataja. Ja mam przejechane 138000km i nie mam zadnych drgan, jedynie co to na postoju jak wrzuce D lub R to czuc delilatne obciazenie silnika z racji wlaczenia biegu po puszczeniu hamulca ustepuje to jest normalna praca automatu. Moze to sa te wasze drgania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej podobno sie wymienia po 10 latach badz 160000km trzeba wtedy cala miske wymienic. Rezonowac moze oslona silnika bo gumowe podkladki sie wygniataja. Ja mam przejechane 138000km i nie mam zadnych drgan, jedynie co to na postoju jak wrzuce D lub R to czuc delilatne obciazenie silnika z racji wlaczenia biegu po puszczeniu hamulca ustepuje to jest normalna praca automatu. Moze to sa te wasze drgania

 

Ja mam 130000km przebiegu i mam tak samo. Silnik zawsze będzie inaczej pracował na N i na D bo na D jest obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, a jak odpalisz zimne auto i jedziesz na D i np zahamujesz, obroty spadaja czy auto dostaje wtedy drgań..?Ja tak miałem w swojej e60 i okazało sie że lewa poduszka pod silnikiem strzeliła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne bmw to mój czwarty automat i w każdym były drgania, w tej mam 24tys i tez czuć tak po prostu jest.

Olej się zmienia, nie znam żadnego przypadku żeby komuś po wymianie oleju się pogorszyło no chyba że zdrowie.

Dzięki temu, że mechanicy zalecają nie wymieniać później mają co robić takie jest moje zdanie. Serwis też woli w przypadku awarii sprzedać nową skrzynie za 16tys zł niż zmieniać olej za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej się zmienia! pierwsza wymiana po 160000, następne podobno co 80000 lub 100000. tego dokładnie nie wiem bo co warsztat to inna wersja. jestem świeżo po wymianie.

W moim odczuciu lekką poprawa, wcześniej dość nerwowo zmieniał biegi zwłaszcza w dol oraz przy wyrzucanie na R. Jak ktos z pomorskiego to moge polecić dobry warsztat od automatów. Co di tego szarpania to tak jak kolega wyżej napisał, tak musi być, bo silnik na D działa pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, a jak odpalisz zimne auto i jedziesz na D i np zahamujesz, obroty spadaja czy auto dostaje wtedy drgań..?Ja tak miałem w swojej e60 i okazało sie że lewa poduszka pod silnikiem strzeliła...

 

Czy zachamuje czy trzymam auto na hamulcu i na D drga , jak już ruszam to przestaje , myśle że to wina poduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mam 194 tys, po nowym roku jade na przeglad samochodu i na wymiane oleju w skrzyni, z tym olejem sa rozne opinie ale wymienie jednak. A z ta roznica na "P" i "D" to moze normalne bo na "D" skrzynia pracuje. Troche juz wydatkow mialem (opony zima, lato, ubezpieczenie) ale warto :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u Siebi i okazało sie że poducha pod silnikiem...

 

Którą poduszke wymieniłeś lewą czy prawą a może lepiej dwie wymienić ?

Jaki koszt jednej poduszki?

 

 

Wymienić lepiej obie, bo i tak musza Ci silnikim unieść, ja płaciłem za podszukę SWAGA do e60 3,0d 199zł, wymiana trwa ze godziny myslę zależy jak sie będą chłopaki w warsztacie spieszyc;] a za wymiane zapłaciłem po 60zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
olej się zmienia! pierwsza wymiana po 160000, następne podobno co 80000 lub 100000. tego dokładnie nie wiem bo co warsztat to inna wersja. jestem świeżo po wymianie.

W moim odczuciu lekką poprawa, wcześniej dość nerwowo zmieniał biegi zwłaszcza w dol oraz przy wyrzucanie na R. Jak ktos z pomorskiego to moge polecić dobry warsztat od automatów. Co di tego szarpania to tak jak kolega wyżej napisał, tak musi być, bo silnik na D działa pod obciążeniem.

 

 

Witam, jestem z pomorskiego i własnie sie przymierzam do wymiany oleju w skrzyni czy mógłbys podać namiary na dobry warsztat od automatów? Wymieniałeś wraz z miską i filtrem? jaki koszt ? i jaki olej ? z Góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny wątek o automatach :(

 

koledzy nic nie może drżeć , oczywiście po wrzuceniu na D i R silnik inaczej pracuje bo moment idzie przez skrzynię ,ale drgań nie mam.

Oleju nie musicie wymieniać zgodnie z zalecaniami serwisów , wystarczy tylko,że raz na 200 tys wymienicie całą skrzynie na nową :mrgreen: taka jest prawda o automatach. Podobna zasada jest w silnikach :mrgreen:

Czyli na serio olej sie wymiania przy ok 160 tys pierwszy raz a potem co 60- 80 tys , zalezy od stylu jazdy i czy miasto czy trasa. Wymienia się razem z miską w której jest filtr , miska zawsze musi być nowa bo potem cieknie + nowy uszczelniacz przewodów za 8 zł.

Ja za wymianę dałem 1100 zł ale nie dynamicznie bo wtedy byłoby drożej z racji ilości oleju.

 

Olej w naszych skrzyniach to bardzo ważna rzecz bo przenosi moment obrotowy, a jak wszystko sie starzeje. Nie ma rzeczy, która pod obciążeniem i temp sie nie zużywa.

Dbajcie o automaty a nie latajcie jak sie zaczyna sypac i szarpać . Koszty obsługi nie są wyższe niż sprzęgieł i dwumas :D a zadbany automat wytrzyma lekko 300 tys przebiegu bez ingerencji, wystarczy zmieniać olej i filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki koszt wymiany oleju w automacie, czy aby wymienić filtr oleju trzeba wymienić całą miskę skrzyni biegów ??

 

 

Wymieniałem olej kilka dni temu w 320d przy 126000km - serwis BMW nie zaleca tej operacji - jest nawet o tym naklejka na skrzyni, mimo wszystko to zrobiłem. Wydaje mi się że skrzynia chodzi bardziej miękko, delikatniej zmienia przełożenia...

 

Trzeba wymienić miskę olejową skrzyni ponieważ stanowi jedną integralną część z filtrem kosztowało mnie to:

 

Miska skrzyni biegów 829zł

Tulejka uszczelnienia wiązki 47,08zł

Olej przekładniowy ATF 548,11zł

 

+ robocizna 184,50 - w tej cenie wymieniono również klocki hamulcowe

 

ceny brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.