Skocz do zawartości

problem z wyważeniem kół


Hans1685044092

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem.

Na wiosne włożyłem nowe oponki (Bridgestone Turanza R300) i odrazu zauważyłem bicie kierownicy przy predkosci 80 - 90 km/h (ponizej i powyzej tej predkosci jest OK).

Oponki w standardowym wymiarze R16 225x55, 2 sztuki są z 2005 roku i 2 z 2003 roku, no ale oczywiscie sprzedawane jako "nowe"...

 

Po powrocie do warsztatu okazalo sie, ze nalezy ponownie wywazyc koła (ponoc czesta sprawa przy nowych oponkach).

no spoko , ale po pewnym czasie znowu to samo i tak do tej pory

w sumie juz 4 razy mi wywazali te koła (ostatnio parametry odbiegały do 50 gram na strone).

 

Co to jest ? problem z oponami i domagac sie wymiany w ramach gwarancji ? czy moze cos nie tak w zawieszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie i panie że jest jeszcze jedna możliwość...OSZUSTWO ZAKŁADÓW WULKANIZACYJNYCH :mrgreen: Otóż taki fachowiec w wywazając koło w prosty sposób może was po prostu oszukać. A robi to tak że wyważając koło zatrzyma maszynę podnosząc osłonę kręcącego się koła gdy się ono jeszcze kręci. Jeśli tak zrobi (a nie zaczeka aż maszyna samoczynnie się zatrzyma i pokaże wyważenie lub niewyważenie) to komputer pokaże KOŁO WYWAŻONE i gość się nie męczy z przyklejaniem bądż nabijaniem odważników tylko kasę liczy a klijent za kilka dni wraca i myśli co z tymi kołami przecież wyważane a trzęsie. Zwracajcie na to uwagę :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.