Skocz do zawartości

PDC, czujnik parkowania, parktronic - problemy/awarie


war2556

Rekomendowane odpowiedzi

ostyatnio zauwazylem ze moj czujnik parkowania z tylu puscil baka i poprostu nie dziala. wczoraj wieczorem zauwazylem ze nie dzialaja mi tez swiatla cofania...wie moze ktos co sie moglo spieprzyc? czy czujnik parkowania jest podlaczony jakos do swiatel ze wlacza sie w tym samym momencie ? czy kieruje tym komputer bo ogolnie rzecz biorac na kompie nie wyskakuje zaden blad...pomozcie jak mozecie...Z gory dzieki i pozdrowiania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

witam wszystkich - to mój pierwszy post = pierwsze BMW :D .

Zakupiłem E90 2006 - 163km. Wszystko w porządku, poza park-tronikiem,. Byłem w ASO na szczegółowym przeglądzie przed zakupem - auto igła poza systemem parkowania ( w niedalekiej przyszłości sprzęgło, ale to wliczałem). komp pokazał uszkodzenie lewego czujnika - system nie działa wogóle, po wrzuceniu wstecznego zapala się lampka na desce ze system nie działa. I teraz, jak do tego podejść? czy wymienić sam czujnik - jak? Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zakup czujnik, następnie należny odkręcić zderzak i wymienić czujnik. Jak sam sobie nie poradzisz to jedź do pierwszego lepszego mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dodatkowe. czy istnieje możliwość że komp w ASO źle zdiagnozował sprawę? Podał czujnik lewy do wymiany - chodzi mi o to czy może być więcej sztuka padniętych, lub jakiś sterownik - nie chce niepotrzebnej roboty jeśli się okaże po rozebraniu że coś innego jest wadliwe. I czy do wymiany czujnika koniecznie trzeba demontować zderzak - może jest dojście od spodu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki ultradzwiękowe systemu parkowania można zdiagnozowac samemu, wystarczy przyłożyć ucho u słychać charakterystyczne cykanie, można też wyczuć minimalnie jego pracę przykładając delikatnie opuszek palca.

 

Albo padł czujnik, poszukaj używki na allegro albo rzeczywiscie moze być problem z wiązką. Wiązka predzej skoroduje niż ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu sama z siebie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszym modelu np E39 wystarczyło zdemontować sama listwę na której były czujniki, w E90 raczej zderzak. Możesz jeszcze spróbować odkrecić koło, nadkole i zajrzeć czy nie dostaniejsz się jakoś do czujnika od środka.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koniecznie trzeba ściągać zderzak? Na tablicy po włączeniu wstecznego tylko kontrolka że system nie działa.

 

Tak koniecznie musisz ściągnąć zderzak.

 

Może być walnięta wiązka jest to jedno z wielu dziadostw wykonanych w tym aucie :). U mnie też była przetarta, polutowali i działa, a ja kupiłem na zapas całą wiązkę i mam ją w domu. Może kiedyś się przyda. Mowa o czujnikach przednich.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki ultradzwiękowe systemu parkowania można zdiagnozowac samemu, wystarczy przyłożyć ucho u słychać charakterystyczne cykanie, można też wyczuć minimalnie jego pracę przykładając delikatnie opuszek palca.

 

Albo padł czujnik, poszukaj używki na allegro albo rzeczywiście moze być problem z wiązką. Wiązka predzej skoroduje niż ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu sama z siebie

Tu masz racje, ale kolega kupił już z takim uszkodzeniem. Ja np wjechałem zimą w zaspę, co spowodowało urwanie światła przeciwmgielnego i urwanie przewodu od czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jolko,

 

ja podczas kupowania auta miałem ten sam problem i te same objawy co Ty. Komputer pokazywał błąd czujnika z tyłu, więc poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą auta kupił ten czujnik i mi go dał, żebym sobie wymienił.

 

Jeśli masz problem z którymś z lewych czujników, to możesz się do niego dostać bez zdejmowania zderzaka. Ja nie miałem z tym problemów. Trzeba położyć się na plecach i wsunąć głowę pod zderzak. W takiej pozycji jesteś w stanie dosięgnąć ręką do czujnika. Można też wymacać i trafić do czujnika po wiązce kabli. Jeśli chodzi o czujnik po prawej stronie to pod spodem zderzaka jest osłona, przez co dostęp jest ograniczony. Ale myślę, że po jej zdjęciu nie będzie problemu z dojściem.

 

Ja w ten sposób wymieniłem czujnik na nowy ale problem nie zniknął. Jak się później okazało uszkodzona była wiązka kabli. Naprawili mi to w ASO, ale do tej roboty już zdejmowali zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam,

Miałem ten sam problem. Najpierw pojechałem do serwisu, oni stwierdzili brak komunikacji z głośnikami i stwierdzili, że można aktualizować całe auto (ale nie dadzą gwarancji, że to pomoże) za 500zł lub wymianę całego modułu CCC za 3000zł :duh:

Pojechałem do mechanika, który ogarnia bemki, po 10min stwierdził spalone głośniki. Wymiana na nowe rozwiązała problem:)

Dodam, że mam Idrive i na nim czujnik z przodu i z tyłu działały prawidłowo.

 

Głośniki na pewno masz, ja też myślałem, że nie mam :cool2:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.