Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy do F31 bez relingów


bart_i

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

planuję zakup BMW F31 i mam pytanie czy w kombi bez relingów można zamontować bagażnik dachowy. Dealer twierdzi, że nie, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zbaraniałem. Wygląda na to, że nie ma na rynku bagażnika do wersji bez relingów! Albo inaczej: żeby móc założyć belki, trzeba najpierw zamówić opcjonalne relingi!

 

Przyznaję, że przez myśl mi takie coś nie przeszło. Sprzedawca także nie wspomniał o tym (mimo, że zapytałem co jeszcze powinienem zamówić do samochodu).

Ale ogólnie założenie, że ktoś kupuje kombi i może nie chcieć założyć belek jest dla mnie niezrozumiałe :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem sprzedawcy jest sprzedać, cokolwiek, a Ty jako Kupujący masz za to obowiązek zapłacić skoro się na to zdecydowałeś. Generalnie twojemu sprzedawcy to dynda czy ty będziesz miał problem czy nie, jak sprzedał to jego praca została wykonana wzorowo. Twoje ewentualne potrzeby przekieruje do kolegi z działu części oraz działu serwis.

I tym sposobem staniesz się z nimi kumplami i będziecie wielką rodziną. Tak się buduje markę i piramidę potrzeb :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi ;)

posiadam F31, niestety bez relingów. Planuję doposażyć auto w relingi, ale zacząłem się zastanawiać czy jest to montaż typu plug&play czy trzeba się jakoś głębiej do tego dobierać po wyciągnięciu rynienek na dachu? Może ktoś z forumowiczów robił taki zabieg? Ile mogą kosztować relingi sklepowe? (niekoniecznie salonowe :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz spróbować ściągnąć zaślepkę rynienki dachowej i sprawdzić czy masz otwory pod relingi. W starszych wersjach BMW nie byo i trzeba było rozwiercać dach. Ale sa duże szanse, że po ściągnięciu zaślepki otwory zobaczysz.

Wtedy masz wszystko P&P, ale nie obejdzie się bez ściągania tapicerki dachu. Po prostu musisz od spodu przykręcić relingi.

Relingi kup w necie z demobilu, można znaleźć. Lepiej ori z demobilu niż jakieś zamiennik, które nie koniecznie będą dobrze spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Zbaraniałem. Wygląda na to, że nie ma na rynku bagażnika do wersji bez relingów!
:nienie:

 

 

http://fs5.directupload.net/images/170705/z58hg4uq.png

 

Dachträger für BMW 3er Serie ab Bj. 2012 Touring F31 ohne Dachreling

https://www.dachtraegeronline.de/m-plus-dachtraeger-fuer-bmw-3er-serie-ab-bj-2012-t.html

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bez relingów pozostaje tylko montaż do krawędzi drzwi, ale to słaby sposób - rozpychamy uszczelki, możemy porysować auto no i może huczeć na autostradzie. Lepiej retrofitować same relingi, które są całkiem ładne w F31. Powinny kosztować ok 1000zł. W F31 mamy szczęście bo nie trzeba zrywać podsufitki, otwory montażowe są pod rączką z przodu i zaczepami do siatki bagażnika na środku i z tyłu. Instrukcję macie tutaj:

https://media.schmiedmann.com/media/308567/Monteringsvejledning.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Potwierdzam. Własnie skończyłem update mojej eFki o relingi.

Używki wyhaczyłem za 600pln. W bardzo dobrym stanie. Jednak żeby kogoś powyższa instrukcja nie zwiodła - nie jest to aż takie proste.

Śruby od relingów nie są tak łatwo dostępne od strony wnętrza po zdjęciu pokazanych tam rączek i gniazd siatki bagażnika. Prostym kluczem nie ma szans tam dotrzeć. W przednich drzwiach w ogóle nie ściągajcie "rączki" dużo łatwiej jest zdjąć uszczelkę drzwi i wsunąć kluch pod odchyloną podsufitkę. W tylnych drzwiach i bagażniku trzeba odkręcić plastikowe zaślepko-klapki i nagimnastykować się małym kluczem z przegubem. Trzeba się też namęczyć by te nakrętki tam wstępnie nakręcić ...gimnastyka palcami. Ale w efekcie mamy oryginalne relingi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, Mój mechanik powiedział, że w niektórych egzemplarzach nie ma otworów montażowych pod relingi. Oczywiście tak jest też u mnie.


Polecacie może jakiś bazowy bagażnik dachowy do F31 bez relingów lub alternatywne rozwiązanie?


Wsparcie Thule mówi, że nie posiadają takiego rozwiązania ze względu na kąt rantu dachu, ale u nich to odpowiedź standardowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.