Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Auto mocno podleczone do sprzedaży. Jak będziesz oglądać to szczególnie zwróć uwagę na stan i jakość naprawy tylnego zawieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć! To mój pierwszy post, więc witam Szanowne Grono :mrgreen:


A teraz do rzeczy:

Myślę poważnie nad kupnem E87 (rozważam 118d, 120d i 123d, ze wskazaniem na 120d). Szukam automatu, diesel, rocznik 2010+, bezwypadkowy, z sensownym przebiegiem (myślicie, że poniżej 200tys. km? czy do 250tys. km jeszcze ok? a może dieslowi nie przeszkadza nawet 300tys. km??). Szukałem na otomoto takich samochodów i dostaję tylko 3 pozycje na dzień dzisiejszy (poniżej 45tys. zł), z czego jeden jest biały, co do mnie nie przemawia. Co sądzicie o tych dwóch ofertach? Moje subiektywne odczucie, to że obie są jakieś dziwne trochę... Ale jestem laikiem, więc pytam:


Nr 1: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-ID6AymMi.html

- brak vim, mało zdjęć, brak zdjęcia pod maską, biedna wersja?

Nr 2: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-czarny-kon-perla-m-pakiet-ful-204-123d-cic-lopatki-jedyna-wpolsce-igla-ID6A7ZZm.html

- tutaj aż za dużo danych, pytanie czy ten silnik 123d nie jest bardzo kosztowny w utrzymaniu? czy taka "igła" to nie jest jakiś zajeżdżony wrak?


I jeszcze takie ogólne pytanie:

W obliczu tego, że tych ofert tak mało, czy w ogóle da się kupić sensowną "jedynkę" w zadanych parametrach? Bo czytałem tu na forum, że ludzie przez rok nie mogą niczego dostać... :P Jest sens na spokojnie czekać, aż coś się trafi? Czy muszę zmienić parametry lub obniżyć oczekiwania? A może szukać gdzieś indziej niż na otomoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta pierwsza to bieda. Jeśli masz kase to ta druga jest super. Mega wyposażenie, chyba drugiej 1ki na duzej cic(spokojnie 5tys warte) nie znajdziesz, m sport, panorama, lopatki, chyba wszystko co było możliwe w 1ce to jest. Silnik bardzo bardzo mocny. Wygląda świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, tych dwóch aut nie można porównywać :P choć 120d też wygląda na porządny egzemplarz to 123d wyposażeniem urywa głowę, przyjemnie użytkuje się takie egzemplarze :mrgreen: jest co sprawdzać na oględzinach, więc trzeba się do tego przyłożyć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum oferuje (oczywiście odpłatnie) pomoc w takich oględzinach? Oferta nr 2 jest ze Skarżysko-Kamiennej (skarżyski, Świętokrzyskie). A jeśli tak to jaki to mniej więcej koszt? :mrgreen:


Rozumiem też, że warto takie auto wziąć po jeździe próbnej do sprawdzenia przez mechanika. Tylko pytanie jak znaleźć miejsce, które rzetelnie sprawdzi taki samochód i nie zrujnuje portfela? Coś radzicie w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja sprawdzam bmw, ale do tej miejscowości mam 400km, więc spore koszty dojazdu dochodzą, jak nie znajdziesz nikogo bliżej to daj znać na pw. Niedawno byłem w okolicy, bo za Radomiem, wiec chyba jest problem z tą częścią Polski.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,



Kolezanki i Koledzy - ktoś coś wie na temat tego autka -


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-model-2007-bardzo-zadbany-zarejestrowany-ID6zQrDV.html


cena troche inna niz w aukcji 20900


PS. Male sprecyzowanie - ktos widział, oglądał czy to nie przesada z ceną za takie wyposażenie itp.

Edytowane przez LukaszDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VINie doszedłem, że moje E81 (118i) z 2007 ma N43. Powinienem być zawiedziony?

To zalezy jaki przebieg i jak bylo eksploatowane. Jak każdy silnik ma wady ale i zalety. Zrobilem prawie 40tys i jestem zadowolony. Jak masz pytania pisz na priv.

0e1de3693c7c5abemed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1sza fajna, 2ga slaba zewnętrznie, 3cia super ale tania jak na123d wiec dokładnie należy sprawdzić stan blacharski, przebieg. Wszystkie na n47 wiec rozrząd do wymiany od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W aucie z 3 linku zdecydowanie trzeba zacząć od weryfikacji przebiegu, później przeszłości wypadkowej.

Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz świetnie utrzymane.

Patrząc na zużycie wnętrza jakoś to zdanie mi tu nie pasuje :P ale jakby nie patrzeć kusi najbardziej, idealnie gdyby było w automacie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie stresowalem, ze 243 tysiaki w moim N43 to duzo. I to uczciwe, bo nie w Polsce i z coroczna historia serwisow w BMW.
[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę nad oględzinami tego autka.

2006r 1.6 benzyna 115 km przebieg niby 121 tys km

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-115km-121-tys-km-pelny-serwis-bmw-niemcy-parktronik-sliczna-ID6AD9WG.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8


Bardzo sporo rzeczy wymienione jakieś podobno faktury potwierdzenia tylko czy to jest wiarygodne co myślicie jakie zdania o tej aukcji ? Pozdrawiam

mam vin WBAUF11000PT92082


Ale nie ciężko jakoś dobrą wyszukiwarkę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka,


Ostatnio szukam auta dla siebie. Auto kupie w DE.

Przegladajac oferty trafilem na BMW 118d z 2008.


Co sadzicie o tej sztuce?


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263640844&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&gn=47798%2C+Krefeld%2C+Nordrhein-Westfalen&isSearchRequest=true&ll=51.3289104%2C6.5599075&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=3&maxPrice=4000&pageNumber=1&rd=10&scopeId=C&fnai=prev&searchId=4a54a1e9-9d06-655c-9dbc-6e3c431b9e64


Widzialem juz ja na zywo ale tylko z zewnatrz. Bede chcial sie tam wybrac zeby zdobyc VIN, sprawdzic ja czujnikiem i zoabczyc jakie ma papiery z serwisow (podobno lancuch wymienony w kwietnu czyli problem z glowy).


Pozdrawiam

Edytowane przez rafal_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Popraw link.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! To mój pierwszy post, więc witam Szanowne Grono :D


Przymierzam się do zakupy BMW serii 1. Znalazłem sobie egzemplarz do którego link wkleję gdzieś poniżej. Nie znam się za bardzo na tych samochodach ponieważ byłby to mój pierwszy samochód tej marki,więc stąd moje pytanie warto się bardziej zainteresować tym konkretnym egzemplarzem czy może szukać dalej? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu samochodu? Oraz jakie są opinie na temat tego silnika?


Tutaj link:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-maly-przebieg-stan-jak-nowy-oryginal-ID6APpwt.html#b5f15c0748


Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam silnik nie jest mistrzem bezawaryjności. Poczytaj o N43. tu masz dekodowany VIN, czyli jak auto wyjechało z fabryki i gdzie zostało sprzedane


VIN WBAUE51080PZ21837


Type Code UE51

E Series E87 (MUE)

Series 1

Type SH

Model 118I UL (EUR)

Steering LL

Doors 5

Engine N43

Displacement 2.00

Power 105

Drive HECK

Transmission MECH

Colour HAVANNA METALLIC (A17)

Upholstery STOFF NETWORK/F8 CRANBERRYROT (AUF8)

Prod. Date 2007-06-09


Vehicle options


L801A National version Germany

P7RPA Advantage package

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S320A Deleted, model lettering

S321A Exterior parts in vehicle color

S411A Window lifts,electric,front/rear

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S468A Ski bag

S473A Armrest front

S493A Storage compartment package

S4AKA Interior trim finishers silver

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S534A Automatic air conditioning

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S5DCA Rear-seat headrests, folding

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SPA Control unit COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.