Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opinia opinii nie równa , ponieważ jeden kupi lalkę i bedzie wychwalał ( ale da więcej niz cena rynkowa ) a drugi kupi gruza , bo sie uprze ze musi miec 120d i bedzie narzekał ze ciagle cos .

 

Lepiej jednak poszukać dłużej i kupić cos sprawdzonego . Jeżeli nie mamy budżetu na 120d , to nie upierajmy sie musowo , weźmy 118d . Robisz program na 160km , i naprawdę mamy fajny samochod . Często mozemy dorwać taka 118d w dobrym wyposażeniu , który juz fajnie przyjemnie jedzie .

 

Jeżdzę 2 lata 120d , która nie jest bardzo bogato wyposażona . Ale jest pewna i to było dla mnie bardzo ważne ! Co nam po mega wyposażeniu , jeżeli samochod zostawia 4 ślady ?

 

Jeżeli ktoś potrzebuje jakieś info konkretne , to zapraszam na priv o wszystkim opowiem chętnie ;))

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi znalazłem 2004 rok fabrycznie bez dpf 155 tys przebiegu od 8 lat w Polsce cena 22 tys. Lekko lakierowana lewa strona drzwi i nadkola przód. Bez szpachli.

 

22tys to bardzo malo. Ten przebieg to pomylkowo podzieliles conajmniej przez 3 ;)

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na taką która miała by 300 tys nie jest wyrasta nigdzie w środku ale mimo to pewnie i tak 200+ tys

Nie znajdziesz autentycznego przebiegu ponizej 200 tys w aucie przed lift rodzynki i nie z ta cene. Przyjmij sobie odrazu przebieg 300k jezeli auto sprowadzone. Srodek mozesz sobie wymienic nic trudnego, duzo ludzi tak robi aby ukryc przebieg. Nigdy na to nie patrza, tak samo jak sprawdzenie z czujnikiem lakieru i byc wtedy pewnym ze nie bity, mozna zalozyc elementy w kolorze, niech to nie zgubi twojej czujnosci i zawsze dwa razy sprawdz samochod a jak sie nie znasz to polecam kogos ze soba zabrac i obowiazkowo spr vin i historie samochodu czy to w internecie i w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serio aż taki problematyczne jest też rozrząd i turbina czy dzieje się tak tylko gdy się nie dba jak należy ?

Turbiny wytrzymuja ok 200 tys ale koszty regeneracji nie zrujnuja czlowieka a dzieje sie ta poniewaz producenci gonia za moca ku zadowoleniu klienta a gdzies musi sie to odbic

Co do rozrzadu...hmm

Powiem Ci tak - wymien go co 100 czy 150 tysi nie spotka Cie zadna przykrosc z jego strony pomimo iz producent nie przewiduje jego wymiany to nikt nie jest w stanie zatrzymac naturalnego procesu jego rozciagania i tu poszla fama ze jest to wada tych silnikow i ze jest on z tylu itd

Inni producenci podaja np 300 tys na lancuch gdy on wytrzymuje polowe tego ale jakos nikt nie oglasza tego faktu wada...

A to iz jest on z tylu ja osobiscie uwazam to za zalete i pomimo ze trzeba zdemontowac skrzynke biegow to wymiana trwa tyle co w innych pojazdach z przednim czy bocznym rozrzadem ale zawsze jest to powod zeby skasowac wiecej za usluge

Pierwsze silniki N47 zamontowano w listopadzie 2007

Jak jestes w stanie wylozys 34 tys za 2007 118d to moja jest do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes w stanie wylozys 34 tys za 2007 118d to moja jest do sprzedania

Teraz zastanów się ile musiałbyś dołożyć do tego za 22tyś żeby mieć auto w dobrym stanie :) Ja swoją też kupiłem za nie dużą kasę bo stwierdziłem, że skoro nie jest złożona z dwóch i nawet się prezentuje to biorę(i musiałem dołożyć prawie połowę z tego co zapłaciłem, ale teraz wiem czym jeżdżę). Coś będziesz musiał dołożyć- pytanie tylko jak dużo :) Dla porównania: moja benzyna z 2006 ma 215tyś. Więc można sobie powiedzieć, że żaden z tych diesli, których szukasz nie ma prawa mieć mniej :)

 

Edit: też częstą praktyką jest właśnie zostawienie rozwalonych drzwi po dzwonie, żeby kupujący się skupił na nim, a nie na tym, że cały przód jest wstawiony od innego auta :D

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi znalazłem 2004 rok fabrycznie bez dpf 155 tys przebiegu od 8 lat w Polsce cena 22 tys. Lekko lakierowana lewa strona drzwi i nadkola przód. Bez szpachli.

 

22tys to bardzo malo. Ten przebieg to pomylkowo podzieliles conajmniej przez 3 ;)

 

a jakie to problem sprawdzić przebieg w serwisie albo chociaż do kiedy był serwisowany, w serwisie można się dużo dowiedzieć.

 

P.S. powoli oswajam się z myślą sprzedaży mojego samochodu ale to akurat benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi znalazłem 2004 rok fabrycznie bez dpf 155 tys przebiegu od 8 lat w Polsce cena 22 tys. Lekko lakierowana lewa strona drzwi i nadkola przód. Bez szpachli.

 

22tys to bardzo malo. Ten przebieg to pomylkowo podzieliles conajmniej przez 3 ;)

 

a jakie to problem sprawdzić przebieg w serwisie albo chociaż do kiedy był serwisowany, w serwisie można się dużo dowiedzieć.

 

P.S. powoli oswajam się z myślą sprzedaży mojego samochodu ale to akurat benzyna

 

Żaden, ale po co tracić te 500zł na to żeby się dowiedzieć, że auto nie warte swojej ceny(mówiąć lekko).

Gdybym miał Diesla z 2004 z takim przebiegiem autentycznym to na pewno bym go nie wystawił za 22tyś.

Mowa jest o tym samochodzie: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-120d-163km-pewny-przebieg-ID6ynTi7.html#e8d0b95fd2

Jedna rzecz mnie zastanawia: Takie kierownice były montowane tylko w modelach LCI, nie? Wygląda ona na baaaardzo świeżą :)

Te plastikowe gałki zmiany biegów też się nie przecierają.

 

Polecam:

http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_-20_,frx:2006,ful:diesel,mlx:150000,pwx:185,dmg:false

 

Filtry tak ustawione żeby wyłapać samochody, których szukasz. Najtańsze są za 24 tyś(w przeliczeniu bez dodania opłat) czyli czysto teoretycznie najtańsze sprowadzone powinno kosztować +/-27 tyś).

http://www.etk.cc/bmw/PL/vin/decoder/WBAUG51000PV01953/PL/

Language pack Italian

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz autentycznego przebiegu ponizej 200 tys w aucie przed lift rodzynki i nie z ta cene.

 

Pozwolę się nie zgodzić :wink: , ja swoją 118d znalazłem za podobną cenę z 2005 roku i przebiegiem trochę powyżej 130tyś. km. Auto od nowości w Polsce i regularnie serwisowane w aso, zresztą przeglądy potwierdzają wpisy od 2014 w cepiku, właściciel robił średnio 12 tyś. rocznie. Pytanie tylko po co przepłacał za diesla w salonie jak jego przebiegi były takie a nie inne. W każdym razie nie można generalizować, w PL też trafiają się uczciwe auta.

 

Co do tej z ogłoszenia, rzeczywiście ta kierownica mega świeżo wygląda i w sumie tez jak oglądałem przedlifty to takiej nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz autentycznego przebiegu ponizej 200 tys w aucie przed lift rodzynki i nie z ta cene.

 

Pozwolę się nie zgodzić :wink: , ja swoją 118d znalazłem za podobną cenę z 2005 roku i przebiegiem trochę powyżej 130tyś. km. Auto od nowości w Polsce i regularnie serwisowane w aso, zresztą przeglądy potwierdzają wpisy od 2014 w cepiku, właściciel robił średnio 12 tyś. rocznie. Pytanie tylko po co przepłacał za diesla w salonie jak jego przebiegi były takie a nie inne. W każdym razie nie można generalizować, w PL też trafiają się uczciwe auta.

 

Co do tej z ogłoszenia, rzeczywiście ta kierownica mega świeżo wygląda i w sumie tez jak oglądałem przedlifty to takiej nie widziałem.

 

Jezeli kupiles auto z tego roku i z takim przebiegiem to miales farta bo 95% aut to sprowadzone zzagranicy i przebiegi powyzej 200-300k lekko reka, wiec szacun za egzemplarz obu ten twoj przebieg byl realny, ale wiesz niczego nie mozeszbyc pewny bo mogl cofac przebiegi przed przeglądem.

wysłał mi koleś zdjecia i ksiazka serwisowa jest prowadzona do samego konca wiec przebieg moze byc realny

To majac te zdjecia porownaj czy wpisy wszystkie sa jednym dlugopisem, czy ten dam charakter pisma, sprawdz pieczatki czy takie firmy istnieja. Po drugie jak jestes zainteresowany autem to mozesz tez majac vin wykupic historie czy to wypadkowa czy to historie prowadzona w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W dzisiejszych czasach kupisz wszystko wiec nie ufaj do konca tej ksiazce - badz czujny

Widzisz ja nie posiadam ksiazki serwisowej ale jestem pewien przebiegu i auto stoi w niemieckim komisie a niedlugo bedzie w Polsce i wtedy moge kupic historie serwisowa lub zrobic odczyt przebiegu na zyczenie kupujacego - co bedzie wazniejsze dla przyszlego wlasciciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupiles auto z tego roku i z takim przebiegiem to miales farta bo 95% aut to sprowadzone zzagranicy i przebiegi powyzej 200-300k lekko reka, wiec szacun za egzemplarz obu ten twoj przebieg byl realny, ale wiesz niczego nie mozeszbyc pewny bo mogl cofac przebiegi przed przeglądem.

 

Cepik podałem jako ciekawostkę, potwierdzony serwis w fus-ie i bawarii w wawie, na tym opierałem autentyczność przebiegu :wink: poza tym poprzedni właściciele to za poważni ludzie, żeby bawić się w cyrki z przebiegiem.

 

Obejrzałem natomiast kilka sztuk głównie sprowadzonych z de i tragedia to co ludzie sprzedają, książkę serwisową to można w nich traktować w formie żartu. Osobiście już bym nie kupił auta bez sprawdzenia u nas na forum czy w aso historii serwisowej, wydanie 100-150 zł. jest niczym przy ewentualnych wydatkach jeśli trafimy na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie, zastanawiam się nad kupnem jedynki. Budżet to około 45 tys. Silnik benzynowy, tutaj pytanie które polecacie, ktorych unikać? Zastanawiam się też czy celować w model E87 czy F21 (3-drzwiowe też wchodzą w grę), jakieś większe różnice między nimi są? Chciałem samochód z lepszym wyposażeniem i tu też mam pytanie, jakie elementy wyposażenia traktować priorytetowo a na jakie nie zwracać uwagi. Aktualnie jeżdżę starym oplem gdzie praktycznie nic nie ma więc ciężko mi określić co mi się przyda a co nie. Rocznik myślałem koło 2011 z przebiegiem najlepiej koło 100 tys. nie więcej niż 150.

 

Wysłane z mojego D5803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego diesla byście wybrali po lifcie, 118d 143KM czy 120d 177KM? Wcześniej nie miałem styczności z BMW i może bym spróbował? Ten drugi silnik ma problemy z rozrządem, ale zawsze można go wymienić ( wiem, koszt nie jest mały ), ale zrobi się raz i spokój ( mam nadzieje, że na długo? ). Czy jest jeszcze coś ważnego do ewentualnego zrobienia? Jakieś klapy w dolocie, typowe bolączki? Jestem świadom, że może być problem z DPFem, EGR i inną podobną ekologią, jak w każdym "nowszym" dieslu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Którego diesla byście wybrali po lifcie, 118d 143KM czy 120d 177KM?

To zalezy ile masz na to kasy - czy szukasz dobrego auta czy dobrej ceny.

Praktycznie kazde auto ma jakis problem niedopracowania wiec jesli jest to problem tylko rozrzadowy to wystarczy go wymieniac i problem z glowy gorzej gdy sie decydujemy na zakup marki pojazdu gdzie sa problemy np z pompami wtryskowymi czy olejowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Panowie,

 

Szukam cos dla żony.

co myslicie o tym:

http://allegro.pl/bmw-e87-116i-2007r-lift-z-niemiec-super-stan-nowka-i6579405666.html#thumb/3

tak tak wiem taka nowka jak ze srubowkreta wiertarka, ale chodzi mi o czy ktos cos jest w stanie po zdjeciach ew po opisie poznac.

 

VIN: WBAUE11010PZ48208

 

Vehicle identification number WBAUE11010PZ48208

Mileage (central data) 164,616 km

Model designation 116I UE11

Production date 30-04-2007

Series / Engine type E87 / N45T

Number of keys 2

Color A22 sparkling-graphit

metallic

Key system CAS

 

Options  

01CA Selection of COP-relevant vehicles

0249 Multifunction f steering wheel

0255 Sports leather steering wheel

0411 Window lifts,electric,front/rear

0423 Floor mats velours

0428 Warning triangle and first aid kit

0473 Armrest front

0493 Storage compartment package

0494 Seat heating driver/passenger

04AK Interior trim finishers silver

0507 Park Distance Control (PDC), rear

0520 Fog lights

0530 Air conditioning

0548 Kilometre speedo

07RP Advantage package

0801 GERMANY VERSION

0851 Language version German

0863 Dealer List Europe

0879 On-board literature, German

08SP Control unit COP

 

NA co zwrocic uwage przy ogladaniu tego typu auta ?

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Panowie,

 

Szukam cos dla żony. Glownie po miescie bedzie jezdzic. mamy budzet do 25k PLN

co myslicie o tym:

http://allegro.pl/bmw-e87-116i-2007r-lift-z-niemiec-super-stan-nowka-i6579405666.html#thumb/3

tak tak wiem taka nowka jak ze srubowkreta wiertarka, ale chodzi mi o czy ktos cos jest w stanie po zdjeciach ew po opisie poznac.

 

VIN: WBAUE11010PZ48208

 

Vehicle identification number WBAUE11010PZ48208

Mileage (central data) 164,616 km

Model designation 116I UE11

Production date 30-04-2007

Series / Engine type E87 / N45T

Number of keys 2

Color A22 sparkling-graphit

metallic

Key system CAS

 

Options

01CA Selection of COP-relevant vehicles

0249 Multifunction f steering wheel

0255 Sports leather steering wheel

0411 Window lifts,electric,front/rear

0423 Floor mats velours

0428 Warning triangle and first aid kit

0473 Armrest front

0493 Storage compartment package

0494 Seat heating driver/passenger

04AK Interior trim finishers silver

0507 Park Distance Control (PDC), rear

0520 Fog lights

0530 Air conditioning

0548 Kilometre speedo

07RP Advantage package

0801 GERMANY VERSION

0851 Language version German

0863 Dealer List Europe

0879 On-board literature, German

08SP Control unit COP

 

Na co zwrocic uwage przy ogladaniu tego typu auta ?

 

Pozdro

Tomek

Edytowane przez toostrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.