Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

mam na sell f30 330i z usa i ani topielec ani wrak :) to jak to jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obecny samochód wystawiony na sprzedaż, wyjąłem spod łóżka jeszcze jedną skarpetę :mrgreen: :mrgreen: i znalazło się nieco więcej funduszy. Myślę, że finalny budżet to 75k.

Jak myślicie. Kwota wystarczająca, aby na koniec studiów i początek "dorosłego" życia, zrobić sobie mały prezent i kupić sobie F30 328i?

(Założyłem sobie, że albo 328i "zwykłe" albo 320i ale w M-pakiecie. Oba bez X-drive)


Czy jednak zrobić imprezę dla całego roku, a resztę wydać w kasynie. :8) :roll:

 

Czytając o Twojej TT zakładam, że do modów masz pozytywne nastawienie, dlaczego zatem nie wybrać 20i i zrobić program ?

Gmike (jak dobrze pamiętam) ma takie 20i z mocą 315ps i nie ma żadnego problemu.

Sam program pozwoli na 260ps, wymienisz intercooler podbijesze pod 280ps.

3er bez mpacku ma wygląd ma słaby.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym wlasnie mysle. W sumie nie ma tutaj dylematu rodem V6 czy 2.0. Zawsze można podciągnąc moc, a jednak wyposażenie całe zmienić może być ciężko.

320i o wiele łatwiej dorwać i wydaje mi sie, że z lepszych rąk.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na sell f30 330i z usa i ani topielec ani wrak :) to jak to jest :)

 

Szukam takiego auta, jeśli mozesz to zapodaj cene na pw.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie się powtarzam, ale jest gdzieś dobrze ukazane, jakie są różnice pomiędzy „Sport”, „Luxury” i „Modern"?


OK, znalazłem coś takiego


https://www.bmw-sg.com/bmw-news/photo-comparison-f30-bmw-3-series-sport-modern-and-luxury-lines/2011/10/18/


https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=598632

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pod koniec wrzesnia planuje zakup drugiego Bmw w naszej rodzinie .Tym razem bedzie to autko wylacznie dla mnie i nie bedzie to diesel.

Po dlugich , meczacych porownaniach i testach na youtube , wybor padl na 335i lub 340i .

I tu zwracam sie o pomoc do Was, urzytkownikow tej wspanialej marki .Z racji tego iz nigdy nie mialem bmw w benzynie mam kilka pytan na ktore nie znam odpowiedzi.

Oto moje pytania:

-Jaka jet roznica miedzy tymi silnikami oprocz oznaczenia 335i do 2015 i 340i od 2016 jesli sie nie myle.

-czy wybierajac jeden z tych silnikow powinienem unikac jakiegos rocznika? Lub oznaczenia typu N...

-jak wyglada sprawa z zywotnoscia tych jednostek zakladajac ze bede dbal o silnik jak nalezy

-na co powinienem szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie. Auto bedzie kupowane z przebiegiem miedzy 16-30tys km w Niemczech lub Francji .

-jakie sa przyblizone koszty eksploatacji w skali rocznej

-czy powinienem brac w xdrive czy w rwd

-jakie opcje to podstawa

Jesli chodzi tuning itp to jedyna modyfikacje jaka planuje bedzie wymiana wydechu .

I tu mam jeszcze jedno pytanie czy orginalny M performance bedzie najlepszym wyborem, czy moze jest cos rownie dobrego lub lepszego na rynku w rozsadnych pieniadzach.


To by chyba bylo na tyle jak narazie.

Z gory dziekuje za pomoc i opinie .

Pozdrawiam

 

xDDDD Mam wrażenie, że katowane E90 i E46 się znudziło to przesiadamy się to nowszego modelu.

Eh jak szybko.


335i a 340i. Różnica mocy minimalna. 340i lepszy silnik podobny nowszy, 335i N55 najlepiej na elektronice nie wiem który rok, najlepiej 2015.

N55 to tak dobry silnik, że to się w pale nie mieści, tak samo 340i :8)

Jak chcesz unikac nazw silnikow zaczynajacych sie na N to nie wiem czy wgl sens jest Ci odpisywać.

Rozumiem, że miałeś E46 w N42 i ciągł ci olej bo nie mogłeś naprawić uszczniaczy zaworowych za 500zł.

Na co zwrócić uwagę? Na to, że ten samochód przedewszystkim kosztuje, a egzemplarze z niemiec w większości to USA. Nie pisze, źe źle ale

trzeba patrzeć na historie i naprawę tego auta. Dobre 335i/340i to koszt ok lekko 35-40 tys euro + akcyza. Ponizej 30 to samochody z USA.

Sprawa żywotności. Silnik żyje i ma się dobrze.


Na reszte tych głupich pytań nie chcę mi sie odpisywać. Czy RWD czy xdrive xD

Przeczytaj se auto świata albo pani domu

 

Hehe widze ze lubisz oceniac ludzi z gory.

Tak sie sklada ze dalej mam E87 ktora uzytkuje codziennie i jest w znakomitej kondycji , a jedyne co w niej wymienilem to dwumase przy 60 tys. , reszta to oleje itd. Autko ma juz 150tys i jest mega bezawaryjne.

Jesli chodzi o silnik to nie napisalem ze chce unikac oznaczenia N tylko czy jest jakis N.... na ktory trzeba specjalnie uwazac lub unikac ? Np. ten z 2015 jest o wiele gorszy niz ten z 2017. i Tyle.

Nie pytalem ile kosztuje to auto bo doskonale wiem i mam budzet 45tys euro . Nie biore akcyzy pod uwage bo bede rejestrowal we Francji a u nas slowo "akcyza" nie istnieje w slowniku. Auta z bite z USA mnie nie interesuja.

Silnik zyje i ma sie dobrze? fajna odpowiedz. Ile zrobiles kilometrow na tym silniku 20 tys? 60 tys ? a moze 200 tys ? moze jakies konkrety ??

Jesli reszta moich pytan jest dla ciebie glupia to nie powinienes wogole zabierac glosu i darowac sobie sarkazmy . Bo to co dla ciebie jest glupie , moze sie okazac bardzo istotne dla innych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to odsprzedać takie auto. Od około pół roku przeglądam olx, alledrogo, OtoMoto. Jest sporo aut zza oceanu, które widzę tam przez cały okres moich poszukiwań. Kilka sprawdzałem i wyglądały całkiem nieźle przed naprawą jednak chętny brak. Sam mam mieszane uczucia, ponieważ coś do końca czerwca muszę znaleźć. Plusem zazwyczaj jest wyposażenie, w cenie niższej od aut europejskich masz często full wypas. Najlepszą opcją jest samemu coś znaleźć i naprawić - najmniejszy koszt i ewentualna strata prze odsprzedaży. Ja jeszcze czekam choć kilka aut z USA obserwuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 z usa ma np automatyczna reaktywacja poduszki pasażera. Rozpoznaje to po masie. Ma też lepsze systemy bezpieczeństwa większe airbagi wiecej seniorów przeciążeń. Wszystkie części z usa Są dostępne w aso takze bez problemu... wada aut z isa to sklecanie ich za grosze... a lampy trzeba zmienic przeciwmglowe dolozyc i pare innych pierdolek. Sam uzywam i jestem mega zadowolony... Ale sam wprowadziłem i złożyłem. I 1 śrubki nie brakuje... no i bez klepania.... I zero szpachli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co uważacie o autach z USA? Mówię o aucie z pewną historią, nie żadne ulepy czy topielce. Jestem ogólnie w 99% definitywnie na nie, ale jest ten 1%.

 

Zobacz auto cypiska, vapora [*], swojego nie bede wymieniał, pozostane skromny a następnie zacznij przepraszać.

Oj chciałbyś takie auto, zresztą nie tylko ty. :?

Przestańcie oglądać video poradniki zakupowe... i nie sprawdzajcie czujnikiem lakieru zderzaków..


Co do zakupów z USA. Polecam kupwać samemu i naprawiać. Auta z niemiec są cześciej w gorszym stanie.

Drugi wariant to zobaczenie zdjęć przed i po naprawie.

Trzecia opcja to zakup auta od kolegi z forum ;)


Na prawdę nie rozumiem jak można nie kupić auta z USA. Ja wiem jak to brzmi. USA USA.. Bo macie

napchane tej propagandy i historii, że ktoś kupił topielc i powielacie te historie.

No to jego problem. Bo takie rzeczy weryfikuje się w 5 minut za darmo.

Zapewne wujaszek kupił poniżej absolutnej ceny rynkowej i liczył na cuda. Bo takich też widzialem.

Ale mniejsza z tym. Kupowanie aut z usa ma wiele zalet, a wada to sprzedaż auta z reguły normalny klient kupi.


Chciałbym jeszcze tylko dopisać, że całą te nagonkę na auta z usa i na auta "od handlarzy, komisów" prowadzą

dealerzy. Po to byście kupowali nowe auta.. Ile można słuchać historii, że ktoś miód wlewał zamiast oleju.


 

F30 z usa ma np automatyczna reaktywacja poduszki pasażera. Rozpoznaje to po masie. Ma też lepsze systemy bezpieczeństwa większe airbagi wiecej seniorów przeciążeń. Wszystkie części z usa Są dostępne w aso takze bez problemu... wada aut z isa to sklecanie ich za grosze... a lampy trzeba zmienic przeciwmglowe dolozyc i pare innych [bAD]. Sam uzywam i jestem mega zadowolony... Ale sam wprowadziłem i złożyłem. I 1 śrubki nie brakuje... no i bez klepania.... I zero szpachli

 

W tym poduszka dwubojowa, na kolana. Lampy nie trzeba wymianić (nie wiem jak ledowe) ale do 2015r wystarczy mocniejsza żarówka. Co też polecam

zostawiać i montować żarówkę, bo lampy usa są ładniejsze od ue.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem kiedyś A4 2.0Tq manual z USA, USD był wtedy po 2.1 zł.

Kupiłem samochód bezkolizyjny, z potwierdzonym przebiegiem, bezwypadkowy, miał 1.5 roku.

Sprowadziła mi firma, która się tym zajmowała, dostarczyła na lawecie pod dom.

Zrobiłem program, przeleciałem nim 150.000 km, serwisowałem w ASO wszystkie części oczywiście były dostępne, nawet gwarancję mi akceptowali w PL.

Jeździłem nim 7 lat.

Sprzedawałem 2 dni, kupił pierwszy chętny, z formum audi.

Wróciłem z ferii i ledwie pozwolił mi wypadkować bagaże i narty, po tym jak się przejechał.

Po pół roku oglądania różnych cudaków od Turków w DE lub polskich handlarzy prawie się załamał.

Potem zmodyfikował poczciwe 2.0Tq z 2006r na 380ps i chwalił na forum jeszcze długo po zakupie.


Nie twierdzę, że USA jest pewne i bezpieczne, ale czy DE daje taką gwarancję ?

To były czasy tak szalone, że Niemcy zamawiali nowe Audi w USA, bo były lepiej wyposażone i tańsze.

Wtedy nowe A4 2.0Tq model b7 kosztował 28.000 USD w salonie. Łatwo policzyć, że nawet po dodaniu akcyzy i pozostałych dodatków miało to sens.

Wtedy w PL identyczne A4 zaczynało się od 150.000 zł.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie przeraża potem ewentualna sprzedaż. Nawet nie ewentualna, bo będzie ona prędzej czy później, staram się co rok, maksymalnie dwa, wymienić auto.

Sam nie jestem jakoś negatywnie bardzo nastawiony. Tylko tego się właśnie obawiam. No i liczniki trochę irytują :mrgreen:


Panowie, jakieś opinie nt. tych dwóch


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-328i-xdrive-m-pakiet-1-wlasciciel-faktura-vat-ID6BNZ7o.html#246db6caa1


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-328-xdrive-pierwszy-wlasciciel-bogate-wyposazenie-ID6BNv0A.html#246db6caa1


Proszę, rzućcie okiem.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie przeraża potem ewentualna sprzedaż. Nawet nie ewentualna, bo będzie ona prędzej czy później, staram się co rok, maksymalnie dwa, wymienić auto.

Sam nie jestem jakoś negatywnie bardzo nastawiony. Tylko tego się właśnie obawiam. No i liczniki trochę irytują :mrgreen:


Panowie, jakieś opinie nt. tych dwóch


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-328i-xdrive-m-pakiet-1-wlasciciel-faktura-vat-ID6BNZ7o.html#246db6caa1


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-328-xdrive-pierwszy-wlasciciel-bogate-wyposazenie-ID6BNv0A.html#246db6caa1


Proszę, rzućcie okiem.

 

Gdyby nie przebieg to pierwszy jest fajną opcją, też mi wpadł w oko :P

Drugi nie ma zaznaczone bezwypadkowy, trzeba dzwonić, pytać i sprawdzić historię w bimmer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Coraz bardziej przymierzam się do USA. Myslę, że za 70k mogę mieć naprawdę fajną sztukę F30.

 

I na pewno nie będziesz żałował ;)


Jak potrzebujesz pomocy to pisz na priv, chętnie pomoge.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc,

Wybaczcie ale nie przeczytalem 143 poprzenich stron w poszukiwaniu odpowiedzi – przyznaje sie bez bicia. Ale chyba pisze w dobrym watku 

Powoli zaczynam rozgladac sie za nowym (uzywanym autem) mam kilka typow: Audi B9 2.0 TDI, Mazda 6 2,5, Lexus IS300h i ostatnio do tego grona dolaczylo BMW F30. Mialem okazje przejechac sie najnowsza seria 5 z 3.0d 265KM i uklad napedowy zrobil na mnie takie wrazenie ze wlasciwie BMW jest pierwsze w kolejce. Mieszkam w Niemczech i auta uzywam na dojazdy do pracy – codziennie ponad 150km plus wakacje. Lacznie to okolo 55-60 tysiecy km na rok. Nie stac mnie na kupno nowego auta dlatego interesuje mnie tylko lekko uzywana sztuka. Myslalem o 330d lub 330xd najlepiej kombi koniecznie z automatem. Przegladalem oferty na oficjalnej stronie BMW i jest ponad 300 aut w moim przedziale zainteresowan. Tj. Mniej jak 50000km przebiegu, silnik 3.0 najlepiej po liftingu, do 35000Euro

Teraz pytanie do Was. Sporo aut ma BMW Premium Selection – czy warto, co to wlasciwie daje? Na co zwrocic uwage przy zakupie. Zakladam ze takie auto z takim przebiegiem bedzie wygladalo prawie jak nowe wiec zadne grube sprawy nie rzuca sie w oczy ale na pewno ten model ma jakies bolaczki i slabe punkty na ktore trzeba zobaczy i popytac.

Ew jakas inna wersja silnikowa?

Auto musi byc wzglednie oszczedne. Licze ze na tempomacie przy 120km/h autko spali okolo 6-6.5l/100km. Musi byc rowniez dynamiczne. Nie interesuje mnie przyspiszenie 0-100. Wazne jest zeby 120-200 bylo na tyle szybkie i bezpieczne zeby jazda niemiecka autostrada a wlasciciwe jej skrajnie lewym pasem nie sprawiala problemow mnie i innym kierowcom

Za wszystkie rady bardzo serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje Premium Selection ? Mniejsze ryzyko kupna ulepa, zwłaszcza w przypadku aut prawie nowych - te o handlarzy to na 99% przekręt.

Moim zdaniem kupowanie dzisiaj f30 z końcówki produkcji mija się z celem. Lepiej za rok kupić g20.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecyduje sie na uzywany samochod do kupie go tylko i wylacznie w salonie BMW. Ja wiem czy auto z 2016-2017 to auto z konca produkcji ? Takie auto kosztuje 25-40 tysiecy Euro. Za nowe G20 bede musial zaplacic minimum 60 moze 70 tysiecy. Wadomo ze lepiej kupic nowe ale jak kogos nie stac zeby zfinansowac sobie taka drastyczna utrate wartosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat silnika 25d o oznaczeniu N47T, 218km? Jak on zachowuje się w F30/F31?

Jest to n47 na sterydach. W silniku siedzą dwie turbiny i jest trochę innych zmian. Jeżeli kupujesz auto z dużym przebiegiem i niepewną historią to jest to silnik potencjalnie bardziej ryzykowny niż standardowy n47. Osobiście jakbym chciał mieć f30 z 218ps to kupiłbym 320d i zrobił program na te 220ps. Wyjdzie taniej, a wybór samochodów nieporównie większy.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecyduje sie na uzywany samochod do kupie go tylko i wylacznie w salonie BMW. Ja wiem czy auto z 2016-2017 to auto z konca produkcji ? Takie auto kosztuje 25-40 tysiecy Euro. Za nowe G20 bede musial zaplacic minimum 60 moze 70 tysiecy. Wadomo ze lepiej kupic nowe ale jak kogos nie stac zeby zfinansowac sobie taka drastyczna utrate wartosci...

 

Płacisz 25-40 tys euro za rocznik modelowy 2012, kiedy nowe g20 330i z mpakiem zaczyna się od 205tys minus rabat, pod koniec roku będzie je można kupić spokojnie za te 40 tys euro, kiedy będzie wyprzedaż democarów. Ciekawe która więcej straci na wartości :D

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.