Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz kupić BMW to kup, a nie kombinuj z innymi markami, które premium nie są. BMW dla wielu ludzi to na prawdę coś więcej niż tylko samochód, ale to poczujesz jak już będziesz jeździł. Jak to mówią: raz BMW zawsze BMW :D udanych zakupów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj starają się w salonie BMW żebyś się dobrze czół i chciał wrócić coś o tym wiem. A nie rozważałeś zakupu auta stockowego/BMW AG z roku 2015? W tym budżecie powinieneś dostać auto które katalogowo jest z 200k+ a tu jeż jest zacna opcja wyposażenia. Znaleźć albo M Pak albo Luxury Line Automat/jakaś Navi to będzie na pewno i trochę dodatkowych bajerów. Ja szukałem autka dla żony niedawno i skończyłem z BMW 120d za prawie 210k katalogowo niby dużo za kompakt ale żona po jeździe próbnej 118 o Lexie NX/Mietku GLA nie chciała już nawet słyszeć :D.

 

 

Dla mnie to nie problem, tylko:

 

1) Gdzie to mogę znaleźć ?

2) Muszę odebrać nie wcześniej niż w Lipcu / Sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bmw.pl w dziale auta używane jest wyszukiwarka samochodów używanych.

 

Natomiast mi wyszło, że z rabatem jaki dają opłaca się bardziej kupić auto nowe. Jak policzysz spadek wartości dla bmw 1 rocznego versus auto nowe z rabatem, to wcale te używane samochody nie są takie (lub w ogóle) okazyjne.

 

No chyba, że od ceny używanego dostaniesz jeszcze 2 cyfrowy rabat. Ale ja próbowałem i nie było opcji. Dealerzy stracili już sporo na demo i nie są skorzy do negocjacji wielkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na demo tak bo i tak dostaniesz podobny rabat jak zamawiasz nowe auto jeśli masz salon z którym można negocjować.

 

Ale już na PS nie ma szans bo akurat na serię 3 dużo ludzi nawet na forum pisało że kupili auta z rabatem ponad 30% i w to wierzę gdyż mi oferowano z nawet większym rabatem serię 6 z przebiegiem do 8kkm zarejestrowaną 6 miesięcy.

 

Borut idź do salonu BMW lokalnego i pogadaj. Powiedz jaki jest budżet wprost co byś chciał dobry dealer przysiądzie nad tematem możesz też poszukać PS z Niemiec salon z Polski załatwi wszystko za ciebie oczywiście nie za darmo tylko nie wiem czy wtedy dostaniesz promocyjny leasing na auto ale chyba tak np można tutaj:

 

http://gebrauchtwagen.bmw-niederlassungen.de/CarSearch/Index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Za 155 tys po rabatach kupisz nowe do produkcji 320d z automatem, ledami i kilkoma dodatkami jedynie bez mpakietu i navi. Miałem podobny budżet. Też pierwotnie myślałem 318d/320i, a po jazdach, posłuchaniu forumowiczów i negocjacjach stanęło na 320d.

Przecież ten diesel jest koszmarny. Jechałem F30 320d i był to jeden z najgorszych diesli jakie miałem okazje w życiu prowadzić. Pasuje do renówki, nie do BMW. Ani nie jedzie ani nie brzmi ani nie jest premium ani nie jest dobrze wyciszony ani specjalnie opłacalny.

 

No to nie ma żartow teraz, mamy starcie gigantów. Słwomir vs. Carbuyer (

). Najgorszy vs. Najlepszy silnik diesla. Kto wygra? Ciary mam :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie brakuje w tym zestawieniu pasata z 240 konnym TDI. Pod wzgledem osiagow to obecnie najlepszy 4-cylindrowy ropniak na rynku.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma żartow teraz, mamy starcie gigantów. Słwomir vs. Carbuyer (
). Najgorszy vs. Najlepszy silnik diesla. Kto wygra? Ciary mam :mrgreen:

20d jest najgorszym dieslem wśród BMW, a nie w ogóle. Po prostu jest jak silnik z klasy niższej włożony do klasy premium. Ot, moje zdanie, ale jak ktoś liczy kasę, to wiadomo - taki silnik może mieć pewien sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 129 tys masz Lexus'a IS200t. Komfort nie gorszy niż w F30 i osiągi nie gorsze niż w 320i :!:

W standardzie 245 koni, 8 biegowy automat, xenony, el. składane lusterka, fajna tapicerke z podgrzewanymi fotelami i czujniki i do tego kolanowe poduszki dla obu przednich foteli :D

Dolozysz 5tys na modul nawigacji, i czego Ci więcej potrzeba?

Oprocz tego krolewska obsluga, pelna 3 letnia gwarancja, przy każdym przeglądzie samochod zastępczy for free, albo serwis "door to door"

W razie klopotow po gwarancji, jak serwisujesz w ASO, masz doskonaly "good will" a nie kopa w tylek jak w BMW już po 2 latach...(fotel się popsul bo zle Pan wsiada, tapicerka się pomarszczyła bo Pan jest za gruby, możemy zrobić test kamery cofania ale mimo gwarancji musi Pan zaplacic 300zlotych, kolo pasowe świszczy bo za często Pan uruchamia, popychacze zaworow stukają bo krótkie dystansy - ASO BMW ma zawsze gotowa odpowiedz)

 

A tak, zostaje Ci 20.000 w kieszeni, za które zabierasz zone na wakacje na Karaiby. :oops:

 

Jak nie chcesz zabierać zony na wakacje, to dobrze ponegocjujesz i za 155 kupujesz super wygladajaca wersje F-impression z Lexusowym M-pakietem, komfortowym dostępem, zegary z Lexusa LFA, skore z elektryka foteli i wydluzanym siedziskiem.

Do tego el regulacje kolumny kierownicy i wentylowane fotele o których seria F30 może tylko pomarzyć.

Od dziś masz dni otwarte, wiec może cos jeszcze ponegocjujesz, ale na pewno się przejedziesz.

Jeżeli chcesz się wyrozniac to na pewno bardziej niż w F30, która jak E90 zaraz będą zwozic z Niemiec tysiącami chłopcy z kazdej wioski :mad2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy my jesteśmy na forum Lexus, Vw, Skoda? Czy Wasze BMW są naprawdę takie kiepskie, że żałujecie zakupu i polecacie inne auta? Nie kapuję.

 

A może chcecie utrzymać na rynku niską ilość f30, aby lepiej sprzedać swoje? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy my jesteśmy na forum Lexus, Vw, Skoda? Czy Wasze BMW są naprawdę takie kiepskie, że żałujecie zakupu i polecacie inne auta? Nie kapuję.

 

A może chcecie utrzymać na rynku niską ilość f30, aby lepiej sprzedać swoje? :mrgreen:

 

Jakby były kiepskie to byśmy śmigali czymś innym nie jest idealnie ale mają to coś. Na rabaty w Mercu to nie licz za wielkie w BMW o wiele lepiej negocjują no chyba że taka specyfika w Szczecinie ale sprawdzałem też i u brokerów i inne salony mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Wybieram silnik do F31. miał być 330d, no ale akcyza zjadła marzenia, więc myślę nad 325d roczny z PS.

328i biorę pod uwagę, ale ten dźwięk jakoś do mnie nie przemawia, natomiast do 325d przemawia do mnie większą mocą niż 320d (w moim przypadku nie mam w PS w dobrej cenie nowego silnika B47).

Czy ktoś ma 325d i może się podzielić wrażeniami z użytkowania po dłuższym czasie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączność bezprzewodowa jest w standardzie w rozumieniu zestaw głośnomówiący, połączenie bluetooth np. do puszczania muzyki.

 

Najlepiej ściągnij sobie z bmw cennik aktualny w pdf. Masz tam bardzo szczegółową specyfikację jakiej nie zobaczysz w konfiguratorze.

 

Byłeś na testowej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz w tym budżecie nowego 520i lub 520d od brokera?

 

Myślę że większość ludzi woli z salonu bo twierdzą że jest bezpiecznej itd i myślę że da się uzyskać duży rabat ale to zależy od salonu.

Ja nigdy nie kupiłem od brokera bo nie jestem do tego przekonany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.