Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zakupiłem dystanse 2x 20mm na tylna oś, felgi 8" ET 34, opona 225/40/18 czy nie kupiłem za szerokich dystansów ? Przed zakupem myślałem, że będą odpowiednie, ale po symulacji szerokości osi i poczytaniu róznych opinii zwątpiłęm troche :D czy ktoś borykał się z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że podłącze się do tematu ale nie chciałem zakładać nowego wątku. Czy dystanse 20 mm wejdą bez obcierania do pre LCI na tył felga 8,5, et 37, guma 255/35/18? Czy ktoś miał taki zestaw i mógłby się wypowiedzieć? Będę wdzięczny za pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to ma związek z pytaniem o ET37 8,5J?

Skoro wlazło na mniejszy ET to i wejdzie na większy, jakbyś wrzucił oba wymiary (8J17ET20 225/45 oraz 8,5j18ET37 255/35) do jakiegoś kalkulatora rozmiaru felg to byś zauważył że oba wymiary różnią się 2mm więc logicznym staje się że skoro pasuje w jednym to będzie i w drugim przypadku pasowało . Zbyt logiczne żeby było proste, ...prawda.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo prosta sprawa: Linijeczka do ręki i sprawdzić samemu. ;)

Słyszałem od kilku osób, że przy takim zestawie delikatnie obciera - 15mm maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Na wstępie powiem że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o motoryzacje i piszę z prośbą o pomoc.

A mianowicie założyłem Felgi: 18" 8,5J(ET35) przód, 9,5J(ET40) na tył wszystko na oponach 225/40, do e90 320d. Po założeniu mechanik stwierdził że przydał by się dystans na tylną oś. Faktycznie felga trochę schowana słabo to wygląda. Zmierzyłem do nadkola przydałoby się dołożyć po 20mm na strone.

Wiec chciał bym zapytać co sądzicie o wsadzeniu dystansów i jakich?

Druga sprawa jak będzie się to miało do jazdy, prowadzenia samochodu?

 

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś myły i uczynny co pomoże mi uporać się z problemem. Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 9,5J tył to opona powinna być 255/35r18 , dystans może nie 20 ale 14 do 15mm spokojnie wchodzi i poprawia to wygląd . Co do prowadzenia to przy poszerzonych osiach auto na pewno jest bardziej stabilne i lepiej się prowadzi :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Panowie jakie dystanse w e91 XD felga z tylu 9,5J x 18 H2 ET 35 a z przodu 8,5J x 18 H2 ET 35. Opony tyl 255/35, przód 225/40. Z tego co wyczytałem na forum można do XD założyć różne dystanse przód i tył. Pytanie czy 20 z tyłu to nie będzie zbyt dużo? Przód 10 albo 15. Auto będzie na sprężynach Eibach pro - kit. Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie dystanse na przod do felgi 8x17 et47 ? myslalem o 15mm, bedzie ok ? na tyle ta sama felga i mam dystans 30mm i jest ok, opony wszystkie 225/45

et47 -15mm = et32 a standard to et34, u siebie mam et20 nie obcierają ale moim zdaniem jakby się schowały jeszcze 5mm (czyli ET 25)o było by git, także celuj w coś bliżej 20 mm (47-20 = 27).

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie dystanse na przod do felgi 8x17 et47 ? myslalem o 15mm, bedzie ok ? na tyle ta sama felga i mam dystans 30mm i jest ok, opony wszystkie 225/45

et47 -15mm = et32 a standard to et34, u siebie mam et20 nie obcierają ale moim zdaniem jakby się schowały jeszcze 5mm (czyli ET 25)o było by git, także celuj w coś bliżej 20 mm (47-20 = 27).

 

a tyl ile masz et?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, felgi style 285, 8 cali, ET 34, opony 225/45/17. Jaki dać dystans na przód i tył żeby nie obcierało a wyglądało nieco lepiej? Myślałem o 1cm z przodu i 2cm z tyłu ale nie jestem pewien. Jak to dobrze zmierzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.