Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, zakupiłem ostatnio po atrakcyjnej cenie bardzo ładne alufelgi 18". Wszystkie felgi mają szerokość 8", natomiast różnią się osadzeniem.

Dwie sztuki mają ET35, a kolejne dwie mają ET20. Teraz jestem w kropce. Zalecane opony na przód to 225/40/18, a przy tym na tył 255/35/18, tyle że nigdy w życiu nie założę tak szerokiego kapcia na tył przy 130KM. Auto będzie palić jak smok. Pomóżcie Panowie, jak to teraz pogodzić ? Kupić 4 takie same opony (225/40/18)? - Tył będzie wystawać bardziej o 15mm od przodu przez ET20. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań żeby tak było? Albo może zrobić jakiś mix typu 215/40 przód 235/40 tył? Jest to możliwe? Ostatecznie pozostanie zakup dystansów na przód, żeby to wyrównać, chociaż chciałbym zostać przy szerszym tyle. Jestem w tym wszystkim zielony, dlatego proszę was o pomoc jak to zrobić, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, zakupiłem ostatnio po atrakcyjnej cenie bardzo ładne alufelgi 18". Wszystkie felgi mają szerokość 8", natomiast różnią się osadzeniem.

Dwie sztuki mają ET35, a kolejne dwie mają ET20. Teraz jestem w kropce. Zalecane opony na przód to 225/40/18, a przy tym na tył 255/35/18, tyle że nigdy w życiu nie założę tak szerokiego kapcia na tył przy 130KM. Auto będzie palić jak smok.

 

widziales kiedys opone 225 i 255 obok siebie? widziales jaka jest roznica szerokosci tych opon? jesli nie to sugeruje najpierw gdzies zobaczyc zanim zacniesz pisac rzeczy... dziwne.


po drugie opona 255 jest zalecana do felgi 8,5 cala a nie 8


no i po trzecie - rozmiar felg dopasowuje sie do auta a nie auto do felg. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ostatnio po atrakcyjnej cenie bardzo ładne alufelgi 18". Wszystkie felgi mają szerokość 8", natomiast różnią się osadzeniem.

Dwie sztuki mają ET35, a kolejne dwie mają ET20. Teraz jestem w kropce. Zalecane opony na przód to 225/40/18, a przy tym na tył 255/35/18, tyle że nigdy w życiu nie założę tak szerokiego kapcia na tył przy 130KM. Auto będzie palić jak smok.

 

widziales kiedys opone 225 i 255 obok siebie? widziales jaka jest roznica szerokosci tych opon? jesli nie to sugeruje najpierw gdzies zobaczyc zanim zacniesz pisac rzeczy... dziwne.

 

Rzeczy dziwne ? 225/40/18 front i 255/35/18 rear to rozmiary opon z tabliczki znaminowej na drzwiach mojego auta. Z palca tego nie wyssałem. Poza tym szukam pomocy kogoś kto się na tym zna, swoje mądrości możesz wykładać gdzieś indziej. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40 x4.

Jednakowe felgi jednakowe opony. Szersze kapcie na tył dajesz tylko wtedy, gdy masz szersze felgi z tyłu. Ty masz felgę 4x 8J.

 

Właśnie w taki rozmiar chciałem je ubrać. Tylko podpowiedz mi kolego, czy te ET20 z tyłu to nie problem względem ET35 z przodu? Felgi z tyłu będą wysunięte o 15mm bardziej do zewnątrz względem przodu, który będzie trochę schowany. Jak to się ma w praktyce, może tak być? Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam potrzebuje pomocy, porady :)

Mam e90 z zawieszeniem m pakiet, obecnie mam felgi 17 8j et 34 na nich opony 225/45/17. kupiłem styling 131 a mianowicie 18 8,5 et 48 na to planuje opony 225/40/18 lub 235/40/18 na 4 kołach. Dziś pomierzyłem i obecne felgi mają: przód ok 25mm do zewnetrznego rantu błotnika, tył 30mm do zewnetrznego rantu błotnika.

Moje pytanie brzmi mianowicie czy jak zakupie na przód dystans 20mm, a na tył 25mm będzie ok i w mare równo (patrząc na przednie koło i tylne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak by ktoś się zastanawiał czy wejdzie styling 131 18 8.5j et 48 do e 90 to proszę:


Przód dystans 20mm opona 225/40/18

Tył dystans 25mm opona 235/40/18


Nic nie ociera

Za mała opona na tyle. :duh: Powinieneś zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy taki rozmiar opon dla e90 lift  w połączeniu z felgami 19cali(e90 lift lci m pakiet)

przód 225/35/19 tył 255/30/19 i czy takie auto w koleinach dobrze się prowadzić będzie?

względem 18stek 245 40 r 18 będzie bardzo zle? 

Edytowane przez specuu88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2023 at 7:46 AM, Ponta said:

Styling 394 ma parametry 7,5J ET 37 a nie takie jak napisałeś.

Seria w e9x ma 8J ET 34. Więc ty już masz koło schowane 9,3 mm w stosunku do serii.

Wrzuć dystanse przelotowe 20 - 25 mm na stronę.

Mylisz się. 

Mam 394 i jest to ET 34 8j

Dystans na sam tył 20mm będzie ok bez żadnego gwintu jak to będzie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam aktualnie ori felgi na e92 (polift).

Przod 225/40/18 z felga 8J et34

Tył 255/35/18 z felga 8,5J et37

Chce kupić nowe felgi na lato (wymiar opon taki sam, brand inny), tylko jednocześnie chce lekko wyciągnąć felgi na zewnątrz, czyli zmiana et.

Z nowych felg mam do wyboru tylko 7.5, 8.5, 9.5J - nie ma nic pośredniego. Jeśli chodzi o et to dowolne od 20 do 40.

Lepiej iść w 7.5 i 8.5J czy 8.5J i 9.5J? Nie jestem fanatykiem naciągów, nawet ich zbytnio nie lubię. Wolał bym by rant ochronny na oponie spełniał swoją rolę, zwłaszcza że to Daily.

Tak samo jest ktoś w stanie określić ile najlepiej wyciągnąć kola do zewnątrz,  ale tak by mozna było jeździc i nic nie tarło (nie potrzebuje hardcorowego wyciagania, byle by wygladało to)? Jak mierzyłem sobie miejsce od rantu felgi do zewnętrznej czesci błotnika to z przodu i tylko wychodziło mi zawsze ciutke ponad 2cm.

Głównie zależy mi na wyciagnięciu tyłu bo jest mocno schowany i psuje to wygląd.

Może ktoś wie jakie et bezproblemowo przyjmują e92 z tego co wiem to jest ona na ori zawieszeniu sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 godzin temu, Zevr napisał(a):

Witam, mam aktualnie ori felgi na e92 (polift).

Przod 225/40/18 z felga 8J et34

Tył 255/35/18 z felga 8,5J et37

Chce kupić nowe felgi na lato (wymiar opon taki sam, brand inny), tylko jednocześnie chce lekko wyciągnąć felgi na zewnątrz, czyli zmiana et.

Z nowych felg mam do wyboru tylko 7.5, 8.5, 9.5J - nie ma nic pośredniego. Jeśli chodzi o et to dowolne od 20 do 40.

Lepiej iść w 7.5 i 8.5J czy 8.5J i 9.5J? Nie jestem fanatykiem naciągów, nawet ich zbytnio nie lubię. Wolał bym by rant ochronny na oponie spełniał swoją rolę, zwłaszcza że to Daily.

Tak samo jest ktoś w stanie określić ile najlepiej wyciągnąć kola do zewnątrz,  ale tak by mozna było jeździc i nic nie tarło (nie potrzebuje hardcorowego wyciagania, byle by wygladało to)? Jak mierzyłem sobie miejsce od rantu felgi do zewnętrznej czesci błotnika to z przodu i tylko wychodziło mi zawsze ciutke ponad 2cm.

Głównie zależy mi na wyciagnięciu tyłu bo jest mocno schowany i psuje to wygląd.

Może ktoś wie jakie et bezproblemowo przyjmują e92 z tego co wiem to jest ona na ori zawieszeniu sportowym.

To szukaj przodu 7,5 - 8. Natomiast tył 8,5 - 9. Szersze to już trzeba szersze laczki dać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.