Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 4500 postów na forum samochodowym, mieszkasz w UK i nie rozumiesz co to znaczy fitment albo concave? Rozumiem że to jakaś prowokacja, jak nie to współczuje. Generalnie to już nie ma sprawy dowiedziałem się na innym forum bez zbędnych komentarzy. Dzięki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Siemka, wejdą od wewnątrz 19x9j et35 255/35 przod i 19x10j et35 275/35 tyl? Wiem że 245/35 na takiej feldze z przodu wchodzi ale bardziej martwi mnie tył. Auto e92 320i mpak.

Niestety będzie tarło na przodzie aż miło. Tył wejdzie. Opony zakładaj 245/35 + 275/30 i będzie banglać.

These are actual setup members are currently using on their car WITH/WITHOUT Fender Modification. Hope this helps !


19 inch rims/tires without fender modification

Front - 19 x 8.5 , offset 30 ~ 35 , widest tire set up 245/35/19 Toyo T1R

Rear - 19 x 10.5 , offset 32 ~ 40 , widest tire set up 275/30/19 Toyo T1R

19 x 10, ET 37, 285-30-19 dunlop SP sport with fender roll and neg camber...

Wejdź w dział e90 na bimmerpost i poszukaj. Tutaj w Polsce mało kto bawi się ze spasem, jak felgi kosztują po 12k zł a opony do nich 6k zł. Tam jest tego setki threadów, od vossenów po HRE - wszystko ładują. Ale e90 w USA to już gatunek wymarły. F30 modyfuikują obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z kategorii trochę głupich aczkolwiek nie wiem jak to jest z xDrive. Czy muszę kluczowo trzymać się zaleceń co do nośności według wklejki na słupku? Zacząłem przeglądać opony letnie i na tą chwilę zostawiam R17. No i letnie w tym przypadku mają być 225/45 R17 91V.

Stanie się coś gdy zamontuje 94Y lub dodatkowo wzmacniane XL?


20211025-002450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320i i teraz już nie wiem jakie et szzukac jaki mam środek centrujący wiem tylko ze na przód opony 225x45 17 i felga 8jx17 ale nie wiem jakie et i na tył 8,5jx17 i opona 255x40 te znalazłem https://m.olx.pl/d/oferta/alufelgi-17-bmw-seria-3-seria-1-e46-e90-e87-e81-5x120-225-45-17-255-CID5-IDMu3UT.html?reason=observed_ad i facet pisze ze nie wie czy pasują to ja już nie wiem

 


Napisałeś , ze rezygnujesz z 18 , bo wtedy na tyle bedzie 8.5 cala i trzeba zakładac 255 , a teraz pokazałes ogłoszenie z felgami 17 , ale też 8.5 cala z tyłu , więc też 255 opona . Musisz sie zdecydować . I napisałem powyzej , ze lepszym wyborem jest kupić 18 niż takie 17 mieszane , bo cenowo wyjdzie podobnie , a wygląd lepszy. I lepiej jest miec 8.5 cala z tyłu i 255 , bo w przedliftowym modelu , który ma od polifta węższy rozstaw kół na tyle , te 8.5 cala i 255 czesciowo niweluje efekt schowanego koła . Wiem to , bo mam własnie takie dwa zestawy : zima 4 x 225 /17 i 8 cali ,a na lato 225 /18 przód i 255 / 18 tył i jest wyraźna róznica w wysunięciu tylnych kół na zewnątrz na korzyść felgi 8.5 cala i opony 255. Wybierz sobie coś z oryginalnych felg 18 , bo się zamotasz z tym et i całą resztą . Tak bedzie najlepiej myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320i i teraz już nie wiem jakie et szzukac jaki mam środek centrujący wiem tylko ze na przód opony 225x45 17 i felga 8jx17 ale nie wiem jakie et i na tył 8,5jx17 i opona 255x40 te znalazłem https://m.olx.pl/d/oferta/alufelgi-17-bmw-seria-3-seria-1-e46-e90-e87-e81-5x120-225-45-17-255-CID5-IDMu3UT.html?reason=observed_ad i facet pisze ze nie wie czy pasują to ja już nie wiem

 


Napisałeś , ze rezygnujesz z 18 , bo wtedy na tyle bedzie 8.5 cala i trzeba zakładac 255 , a teraz pokazałes ogłoszenie z felgami 17 , ale też 8.5 cala z tyłu , więc też 255 opona . Musisz sie zdecydować . I napisałem powyzej , ze lepszym wyborem jest kupić 18 niż takie 17 mieszane , bo cenowo wyjdzie podobnie , a wygląd lepszy. I lepiej jest miec 8.5 cala z tyłu i 255 , bo w przedliftowym modelu , który ma od polifta węższy rozstaw kół na tyle , te 8.5 cala i 255 czesciowo niweluje efekt schowanego koła . Wiem to , bo mam własnie takie dwa zestawy : zima 4 x 225 /17 i 8 cali ,a na lato 225 /18 przód i 255 / 18 tył i jest wyraźna róznica w wysunięciu tylnych kół na zewnątrz na korzyść felgi 8.5 cala i opony 255. Wybierz sobie coś z oryginalnych felg 18 , bo się zamotasz z tym et i całą resztą . Tak bedzie najlepiej myślę.

No dobrze czyli nie muszę patrzeć na et bo każde będzie dobre aby tylko było 8j na przód a 8,5j na tył i et będzie dobre czy jest jakaś granicą w której muszę się trzymać. Tak wiem sodoma że piszę takie dla was proste rzeczy ale dla mnie to nie łatwe a chciałbym ładne aluski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320i i teraz już nie wiem jakie et szzukac jaki mam środek centrujący wiem tylko ze na przód opony 225x45 17 i felga 8jx17 ale nie wiem jakie et i na tył 8,5jx17 i opona 255x40 te znalazłem https://m.olx.pl/d/oferta/alufelgi-17-bmw-seria-3-seria-1-e46-e90-e87-e81-5x120-225-45-17-255-CID5-IDMu3UT.html?reason=observed_ad i facet pisze ze nie wie czy pasują to ja już nie wiem

 

A moge wziąć 4 felgi 8jx18?tylko ze opony inne albo cały komplet 8,5?

Napisałeś , ze rezygnujesz z 18 , bo wtedy na tyle bedzie 8.5 cala i trzeba zakładac 255 , a teraz pokazałes ogłoszenie z felgami 17 , ale też 8.5 cala z tyłu , więc też 255 opona . Musisz sie zdecydować . I napisałem powyzej , ze lepszym wyborem jest kupić 18 niż takie 17 mieszane , bo cenowo wyjdzie podobnie , a wygląd lepszy. I lepiej jest miec 8.5 cala z tyłu i 255 , bo w przedliftowym modelu , który ma od polifta węższy rozstaw kół na tyle , te 8.5 cala i 255 czesciowo niweluje efekt schowanego koła . Wiem to , bo mam własnie takie dwa zestawy : zima 4 x 225 /17 i 8 cali ,a na lato 225 /18 przód i 255 / 18 tył i jest wyraźna róznica w wysunięciu tylnych kół na zewnątrz na korzyść felgi 8.5 cala i opony 255. Wybierz sobie coś z oryginalnych felg 18 , bo się zamotasz z tym et i całą resztą . Tak bedzie najlepiej myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320i i teraz już nie wiem jakie et szzukac jaki mam środek centrujący wiem tylko ze na przód opony 225x45 17 i felga 8jx17 ale nie wiem jakie et i na tył 8,5jx17 i opona 255x40 te znalazłem https://m.olx.pl/d/oferta/alufelgi-17-bmw-seria-3-seria-1-e46-e90-e87-e81-5x120-225-45-17-255-CID5-IDMu3UT.html?reason=observed_ad i facet pisze ze nie wie czy pasują to ja już nie wiem

 


Napisałeś , ze rezygnujesz z 18 , bo wtedy na tyle bedzie 8.5 cala i trzeba zakładac 255 , a teraz pokazałes ogłoszenie z felgami 17 , ale też 8.5 cala z tyłu , więc też 255 opona . Musisz sie zdecydować . I napisałem powyzej , ze lepszym wyborem jest kupić 18 niż takie 17 mieszane , bo cenowo wyjdzie podobnie , a wygląd lepszy. I lepiej jest miec 8.5 cala z tyłu i 255 , bo w przedliftowym modelu , który ma od polifta węższy rozstaw kół na tyle , te 8.5 cala i 255 czesciowo niweluje efekt schowanego koła . Wiem to , bo mam własnie takie dwa zestawy : zima 4 x 225 /17 i 8 cali ,a na lato 225 /18 przód i 255 / 18 tył i jest wyraźna róznica w wysunięciu tylnych kół na zewnątrz na korzyść felgi 8.5 cala i opony 255. Wybierz sobie coś z oryginalnych felg 18 , bo się zamotasz z tym et i całą resztą . Tak bedzie najlepiej myślę.

Prosciej było by mi byś napisał czy mogę kupić 18 x8j na całe auto tylko opony inne i jakie et w jakich granicach mam się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego... napisane juz miales 100x co pasuje a co nie. pytasz o rzeczy o ktorych nie masz pojecia. moze najpierw zacznij od teorii - poczytaj co to jest et, jak sie ma et do szerokosci felgi, poogladaj strony ktore byly tu wiele razy zalinkowane i bedziesz dokladnie wiedzial jakie kola potrzebujesz. po raz kolejny pytasz o to samo i nadal nic z tego nie kumasz, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
No jak dasz dystans to bedzie ok. Inaczej beda o 13 mm schowane (wzgledem oryg do e90) i bedzie do malo atrakcyjnie wygladac. Org maja et 34 i 37 przy 8 i 8.5 cala

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam fajne aluski które mi się podobają czy mogę je wrzucić na autko e90 320i 2007 https://www.olx.pl/d/oferta/styling-72-18-8j-8-5j-bmw-e46-m-pakiet-5x120-opony-letnie-CID5-IDNprhe.html

 

Wzór z e46 , jest rewelacyjny , ale na e46 . Wiadomo kwestia gustu, ale moim zdaniem kreska e90 trochę za nowoczesna do nich . No i bez dystansów lipa by była. Widziałem na żywo je na e90 i schowane dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, zbliża się lato tak więc postanowiłem zakupić nowy felunek do mojej niuni. Obecnie mam borbet Y z oponkami 225/40 r18 przód oraz 255/35 r18 tył. Nie mam pojęcia jaka jest szerokość felg a chwilowo nie mam warunków, żeby zobaczyć ich szerokość. Do sedna. Chcę zakupić 19stki na lato i w gra wchodzą dwie opcje styling 225 oraz 230. Tutaj pytanie do was, mam x drive u siebie w aucie i rozumiem , że sciśle trzymać się tego co jest na tabliczce producenta? Chodzi o to , że czasem jak przeglądam oferty to zestawy felg różnią nie czasami szerokością np 8&8,5J albo 8 i 9j. Opony jakie mam zalecane do 19 cali to przód 225/35 r19 oraz na tył 255/30 r19. I nie wiem czy mam zwracać uwagę jakąś konkretną jeśli chodzi o szerokość felgi, nie zależy mi na tym aby siedziało równo z budą tylko na tym aby nie rozwalić x drive i aby działał on prawidłowo. Może ktoś z Was ma s225 albo s230 w e9X z drive i podpowie mi jaką szerokość felgi dobrać, jeśli ma to jakie znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

8x19 225/35

9x19 255/30

Takie opony cię interesują i koniecznie homologacja BMW, nie wiem czy tak łatwo takie znajdziesz. Jeśli nie, to szukaj p + t o tej samej szerokości 8x19.

 


Superancko, dzięki wielkie, A zwykłe budżetowe nie podejdą? Jeżdzę na lauffenach i powiem szczerze , że spisują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Poszperałem trochę i znalazłem fajny kalkulator obwodów koła. Także czy ta różnica nie będzie zbyt duża ?

Zakładając ze założyłbym s230 do e92 Xdrive

Tylnie koła 255/30/r19 9J -1997mm obwód koła

Przednie koła 225/35/19 8j 2011mm obwód koła

To wychodzi -14mm na tył, czy taka różnica jest dopuszczalna? Czy jednak szukać węższych felg? Nie chce sobie rozwalić xdrive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To są fabryczne opony od BMW, nie poprawiaj fabryki.

Zmień felgę na kalkulatorze na 12J zamiast 8J - nic się wg niego nie zmieni.

Jaką masz wiedzę, żeby podważać różnicę> jaka różnica ma według ciebie być? :wink:

Martw się o znalezienie opon z homologacją BMW :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fabryczne opony od BMW, nie poprawiaj fabryki.

Zmień felgę na kalkulatorze na 12J zamiast 8J - nic się wg niego nie zmieni.

Jaką masz wiedzę, żeby podważać różnicę> jaka różnica ma według ciebie być? :wink:

Martw się o znalezienie opon z homologacją BMW :cool2:

 


Chodzi o to , że trochę się zmartwiłem tym bo moj obecny setup na 18” ma tylko 5mm różnicy :) a przechodząc na 19” to wychodzi 14mm czyli 0,7%, nie wiem czy xdrive to zniesie, żeby mi po 300km nie padła skrzynka VTG :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim,


zastanawiam się nad zakupem felg 19 do mojej poliftowej E91(bez xdrive).

Udało mi się znaleźć fajne felgi 19 8,5j et38 z oponami 225/35 wszystkie 4 sztuki.


Zastanawiam się czy przy szerokości 8,5j felg z przodu(zalecana chyba 8j) nie będzie nic obcierac, może ktoś miał takie i coś podpowie?


Dodam że zawieszenie mam standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.