Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Są różne gusta, ale wg mnie średnio to wygląda :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Dodatkowe pytanie do poprzedniego posta. Czy ktos ma opone 255/30/19 nawleczona na felge 10”? I do kompletu 255/35 na feldze 9”

W ogole nie ma opon runflat w rozmiarach 235/35/19 i 265/30/19. Pomijam rtf. W ogole w tych rozmiarach nie ma rozsadnych opon. Jest bridgestone potenza s001 ktorej nie da sie nigdzie kupic.

 

Jak mozna to prosze o obrazek jak wyglada 255 na 10 i 225 na 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowei mam pytanie

 

E90 320d M47 163KM

 

felgi style 193 , i musze dokupić opony

 

myslę o Pirelli P Zero nero GT ,

 

i tu mam pytanie , :na przód kupie 225/40/18 , ale na tył BMW przewiduje 255/35/18 , pytanie cz faktycznie tak duży rozmiar, czy warto pomysleć o mniejszych na tył np szerokość 235 ??

 

Poradźcie , bo chce jeszcze w tym sezonie kupić opony na lato ( mozna dostać w fajnej cenie )

 

brac na tył 255 czy przy 320d to za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie przeszkadza Ci lekki naciąg to załóż też 225/40 a jak chcesz żeby wyglądało to lepiej to 255/35, bo taki rozmiar jest przewidziany przez producenta. Możesz oczywiście dać np. 235/40 ale licznik będzie przekłamywał w stosunku do prawidłowego rozmiaru, systemy nie powinny świrować, bo nie będzie to wielka różnica, ale może być wrażenie lekkiego "balona".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Panowie. Mam oryginalne felgi 18", chyba 8 i 8,5j. Auto kupiłem na oponach 225/40 i 255/35, ale że były gładkie, to wymieniłem komplet i letnie mam 225/40 i 235/40, tył trochę naciągnięty względem przodu. I teraz czas kupić zimówki, do przodu wziąłęm naturalnie 225/40, natomiast nie wiem czym kierować się przy wyborze tyłu - czy wziąć fabryczne 255/35, czy jednak 235/40? W 235 niby większy wybór, ale to nieistotne. Niektórzy mi teoretyzują "nie ujedziesz na takiej oponie w zimę" albo "po co taki walec, na zimę wąskie" :mrgreen: i nie wiem sam która opcja będzie lepsza. Przy 235 drażni mnie trochę ta różnica w układaniu się opon. Auto mam mocno obniżone na gwincie i w sumie 255 lepiej by mi się zbliżyło do błotnika z tyłu, bo dystansu mam tylko 20mm... pomóżta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny dylemat, ale po rozmowie z człowiekiem który całe życie jeździ głównie mercedesami i tym co mi powiedział zdecydowałem się na 225/40 obie osie, a to dlatego że na bardzo szerokiej oponie będzie się bardzo źle jeździć po śniegu on miał oponę 265 tylko tył napęd i twierdził że był dramat pod oponą było za dużo śniegu i miał nawet problem z ruszeniem z miejsca. Oczywiście zimy są łaskawsze teraz ;) no ale ja nie ryzykowałem. Polecam Nokiany WR A4 jeżeli jeździsz na zwykłych oponach.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad oponami, mam felgi 8j i na nie chcę założyć opony 215/45 r18, a na felgi 8.5j myślałem dać 245/40 r18. Co o tym myślicie?

Wg mnie za duża różnica, 245/40 jest sporo wyższe. Jak już chcesz wąsko to optymalny jest chyba setup który mam na lato - 225/40 i 235/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar się przesiąść z 225/45 /17 na fele motorsporty z si i tam ma byc opona 225/40 /18 przód i 255 / 35 / 18 tył .... i teraz dwa pytania do tych co taka zmianę przeszli już....czy do silnika 2.0 benzyna 170 kucy te 255 z tyłu nie przymuli znacząco ? I jak komfort po zmianie z 17 na 18 ? Zawieszenie póki co standardowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar się przesiąść z 225/45 /17 na fele motorsporty z si i tam ma byc opona 225/40 /18 przód i 255 / 35 / 18 tył .... i teraz dwa pytania do tych co taka zmianę przeszli już....czy do silnika 2.0 benzyna 170 kucy te 255 z tyłu nie przymuli znacząco ? I jak komfort po zmianie z 17 na 18 ? Zawieszenie póki co standardowe .

 

 

Jest ok , tyle przewiduje producent na 18' , ważne czy chcesz opony run flat czy zwykłe... RFT to duży gorszy komfort jazdy , sam się o tym przekonałem i jak piszą tutaj inni , po przesadce na zwykłe opony jazda 100x lepsza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zwykłe, nie ROF , nigdy tego nie założę , na ROF przywiozłem go z niemiec i to była tragedia. No ale jednak z 17 na 18 robi się już naleśnik , mało gumy stąd moje obawy. Najbardziej jednak czy nie przymuli mi odczuwalnie auta te plus 3 cm z tyłu na szerokosci. Nie mam zamiaru sie bawić w żadną kombinację typu 235 czy 245 i jezdzić z naciągiem , tylko ma być 255 jesli już 18 kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zwykłe, nie ROF , nigdy tego nie założę , na ROF przywiozłem go z niemiec i to była tragedia. No ale jednak z 17 na 18 robi się już naleśnik , mało gumy stąd moje obawy. Najbardziej jednak czy nie przymuli mi odczuwalnie auta te plus 3 cm z tyłu na szerokosci. Nie mam zamiaru sie bawić w żadną kombinację typu 235 czy 245 i jezdzić z naciągiem , tylko ma być 255 jesli już 18 kupować.

 

 

prawidłowo :) BMW mówi 255 i jak widze inne kombinacje to.. co do mocy to gdybyś miał 1.6 115 KM to myśle że mógłbys sięobawiać :) ODczucia w dynamice są ale przy zmianie 205/55/16 na 255/35/18, ja miałem takie i przy tej zmiane delikatnie czuć .. ale po prostu mocniej ciśniesz na gaz i jest ok :) a wygląd mega lepszy :D także polecam , sam się wahałem ale jak już założyłem.. inne auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć wszystkim

Szukam jakiejś zimy do swojej e92 i nie wiem co wybrać, budżet najlepiej do 2tyś. chyba zwykłe bo z runflat'em w tej cenie nie wiem czy się znajdzie coś dobrego.

Aktualnie założone lato 245/45/18

Letnie opony masz źle dobrane! powinny być 225/40/R18"

Te twoje przy 150km/h zawyżą prędkość o prawie 10km/h!

Wzorcowa opona powinna mieć 637,2mm średnicy koła przy rozmiarze 225/40/R18" a twoja ma 677,7mm średnicy koła.

Więc by to wyprostować 225/40/R18" :cool2:

Jakie masz felgi? szerokość 4szt. 8" czy 2szt.8" i 2szt. 8,5" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 na zimę to słaby pomysł rozmiar 225 też :P, ja kupiłem bo za bardzo wyjścia nie miałem a nie chciałem starego auta puszczać na 18 i zostawać z 17 z 5 serii, letnie mam 19. Rozmiar bym zmienił bo auto traci na przyspieszeniu. Promień koła masz 20mm większy ..... profil przy tej szerokosci powinien byc 245/35/18

Co do stalówek to chyba aluski kupisz w tej samej cenie np jakieś 16 ;)

cenowo opony 18 a felgi z oponami np 16-17 wyjdzie podobnie

jak masz garaż i lewarek to z dwoma kompletami zaoszczędzisz parę złociszy rocznie inaczej bez sensu i wziął bym opony i wyglądał w zimę ;D

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.