Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, posiada ktoś u siebie w E90 320d 143PS koła 19"? jak wygląda sprawa spalania i czy to nie za duża średnica do tego silnika i tej mocy?
Średnica felgi nie ma wpływu na spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

215/40/R19 :shock: takich opon to chyba nie ma....

Opona 215 na feldze 8,5" to będzie bardzo duży naciąg, no chyba że taki efekt świadomie zamierzasz uzyskać.

 

Zalecenie producenta:

przód felga 8" 225/35/R19 = 640,1mm

tył felga 8,5" 255/30/R19 = 635,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 lci czy prelci ? Do lci 18x8 et20 jest na styk z przodu, z tyłu można dołożyć jeszcze dystans 5mm na stronę czyli można powiedzieć że 18x8 et15 na tył (sprawdzone przy oponach 225/40/18)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja bawarka jest przed lci a lci ma szersze nadkola?

 

I na tyl bym założył 225.40 a na przód 215.40 przy 8 j wydaje mi się ze by za dużego naciogu nie bylo z przodu?

Jak już planujesz takie to pomyśl o 8j przód i 8.5j tył - jak fabryka dała. :) Do tego opony (też zgodnie z fabryką):

Przód: 225/40/18

Tył: 255/35/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że wszystkie BMW mają ten sam otwór centrujący 72,6 jedynie E39 miało inny różnił się o 1-2 mm, jak jest z X-ami podejrzewam że mają taki sam jak reszta bmw.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fabryka to 8j z przodu a 8,5 j z tyłu to bym zakceptował ale opony 255,35 nie do akceptaci jak dla mnie 190 koni z oponami 255 troche słabo
Jakie to ma znaczenie? :duh: U mnie delikatnie mniej koni i taka opona. 0 problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Panowie i Panie

 

Sprawa jest następująca.

 

Aktualnie mam brzydkie felgi 16 i opony 205/50. - Nie są one urokliwe ale dają dobry konfort jazdy.

 

Czy jak wsadze 18 cala 215/40 R18 przód i 245/35 R18 z tyłu to będzie źle ?

 

- jak z koleinami, i prowadzeniem ?

- jak ze spalaniem ?

 

Pozdor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odpowiem na Twoje pytanie ale powiem swoje 3 grosze - stałem przed takim samem dylematem, skończyło się na szerokich 17' - 8" z przodu i 8,5" z tyłu. Jak dla mnie wygląd jest, a wygoda jazdy na pewno ucierpi mniej niż na 18". Z tym, że ja mam sportowe dostosowanie podwozia (S226a) więc już na 16" jest trochę twardo. Nie wiem jaki zawias masz Ty. No i u mnie mocy i tak by nie brakowało i na 17 i na 18.

 

Koleiny i spalanie u mnie raczej będą jak na 18 - to zależy bardziej od gum a nie średnicy felgi, ja mam 225 z przodu i 245 z tyłu. Nie sądzę żeby różnica była jakaś powalająca, raczej spalanie parę procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 w bmw 320i 150 km, i nie narzekam miałem wczesniej 16 ,wszystkie cztery felgi mam 8 cali, opony założyłem 225/40 , auto o niebo lepiej wygląda ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie..

 

Tak więc kupuje czarne 16 stki..

 

Kupuj 18" tyle ze szerokosc 8" na przód i na tył, szerokosc opon daj 225 i będzie lux. E90 na 16" to biednie wygląda bardzo :|. 16" na zimę zostaw i tyle

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie..

 

Tak więc kupuje czarne 16 stki..

 

Kupuj 18" tyle ze szerokosc 8" na przód i na tył, szerokosc opon daj 225 i będzie lux. E90 na 16" to biednie wygląda bardzo :|. 16" na zimę zostaw i tyle

 

Popieram. Jakbym miał inwestować w nowe 16stki to bym tą kase wolał przeznaczyć na doposażenie albo paliwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier już jedzie.

Pewnie będziecie zgrzytać ale padło na 16stki

 

Mam nowe opony letnie 16.

Chcę czarne lub ciemno grafitowe felgi a na allegro same srebrne nudy.

 

Felgi 18" + opony + malowanie = 2000 + 1200 + 600 = 3800 zł.. - Chyba wole lecieć na Kanary :)

 

W końcu jezdzi sie w aucie nie obok auta ;]

 

Za 1,5k wyszarpałem takie:

 

http://s08.sellhelp.pl/image/6315/21314/152933/800/9e2c5e7fa8908f04e524556b4c0076e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.