Skocz do zawartości

520d ZF8HP45 skrzynia podszarpuje


marqq

Rekomendowane odpowiedzi

... Zastanawiam się jeszcze nad softem od xHP. Czy ktoś może potwierdzić czy np stage2 lub 3 poprawia pracę skrzyni gdy olej jest jeszcze zimny?

 

Soft nie zmienia pracy na zimnym oleju. Poza tym jeżeli jest cos nie tak ze skrzynią to soft od XHP, a w szczególności Stage 2/3 może się jeszcze przyczynić do pogorszenia jej stanu, ponieważ zmusza elemety wykonawcze skrzyni do wydajniejszej pracy.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zastanawiam się jeszcze nad softem od xHP. Czy ktoś może potwierdzić czy np stage2 lub 3 poprawia pracę skrzyni gdy olej jest jeszcze zimny?

 

Soft nie zmienia pracy na zimnym oleju. Poza tym jeżeli jest cos nie tak ze skrzynią to soft od XHP, a w szczególności Stage 2/3 może się jeszcze przyczynić do pogorszenia jej stanu, ponieważ zmusza elemety wykonawcze skrzyni do wydajniejszej pracy.

 

Myślałem, że też ma wpływ na zmianę ciśnień na sprzęgle itp. Ale wracając do tematu. Od czasu napisania postu zauważyłem że takie szarpnięcie (ciężko to nazwać szarpnięciem, to bardziej wyczuwalna zmiana biegu) występują przy wbiciu 2 biegu i po przejechaniu np 500m ten problem jest już mało wyczuwalny. Kolejne ruszenie i problem praktycznie nie wyczuwalny. Jak szybko olej w tej skrzyni nabiera odpowiedniej temperatury? Na sporcie i sport+ czuć, że bije te biegi mocniej ale to już zasługa tego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dosyć długo się grzeje.

Z moich obserwacji wynika ,że olej w ASB nagrzewa się do 80°C dwa razy dłużej niż płyn chłodniczy albo jeszcze dłużej (10 -15 km ).

Wszystko zależy od temperatury zewnętrznej jak i ukształtowania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj wymieniałem olej w zf8hp70 i muszę stwierdzić, że jest znacząca poprawa przy zmianie biegów. Skrzynia zmienia biegi bardziej "mięsiście", nie wiem jak to nazwać ale pracuje zauważalnie lepiej. Wcześniej na ciepłym pracowała jakby w smole, zmiana biegów była jakby zamulona a teraz cyk i wpada kolejny bieg. Najbardziej chyba odczuwalne jest to przy hamowaniu i zrzucaniu biegów. Nie ma już takich szarpnięć. Jutro rano sprawdzę jak zachowuje się na zimnym oleju ale jeśli to pomogło chociażby tylko podczas pracy na zagrzanym oleju to i tak będę zadowolony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się komuś wyeliminować szarpanie z 1 na 2 bieg.(zf 8hp f10 525d)? Mega niekomfortowa sprawa. Przy lekkim dodaniu gazu mocno i szybko wbija 2 bieg, jest to odczuwalne.

Przy troszkę mocniejszym przyciśnięciu jest odczucie zapinania 2 biegu na dwa razy, występuje szarpnięcie takie odczucie zahamowania auta i dopiero wpięcie 2 biegu. Pozostałe biegi bardzo ładnie zmienia. To samo jest podczas trybu manualnego, jest zapięty "M1" czyli pierwszy bieg, przyciśnięcie gazu wchodzi na około 1300 obrotów, szarpnięcie i dalej jedzie na 1 biegu. Jeśli szybko zmienię bieg na 2, czyli ruszenie zmiana od razu praktycznie na 2 bieg, czyli przed tym szarpnięciem to zmienia bez problemu bez szarpnięcia.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ja zmieniłem olej w skrzyni z miska, zmieniłem mechatronike i adaptacje i póki co kilkaset km zrobionych i brak objawów. Z początku jeszcze czasem coś było czuć (nie tak mocno jak wcześniej) a objawy miałem 1 do 1 jak @SzymekESZ.  Dodatkowo przy redukcji z 2 na 1 tez było czuć jakby kopnięcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@gom3z jaki byl plus minus koszt? Ja mam przebieg 360 tys. km, wymieniałem olej statycznie na oryginalny zf przy przebiegu ok. 300 tys. Podszarpywanie z 1 na 2 na zimnym i w korku przy toczeniu sie. Zastanawiam się właśnie czy wymiana oleju coś zmieni czy coś grubszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.11.2023 o 21:52, yaro6891 napisał(a):

A gdzie to robiłeś?

W Zgorzelcu chłopaki mają trochę wiedzy na ten temat, zrobili na poczekaniu. 
 

Kojarze, że ktoś miał też taki problem, zrobił adaptację skrzyni i przestała przeciągać z 1 na 2. 
 

Zazwyczaj objaw jest taki, że niby wrzuca ten 2 bieg, ale jest to jakby taki ślizg, po czym dopiero faktycznie się wrzuca 2 bieg. (Niektórzy to odczuwają mniej lub bardziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, gom3z napisał(a):

W Zgorzelcu chłopaki mają trochę wiedzy na ten temat, zrobili na poczekaniu. 
 

Kojarze, że ktoś miał też taki problem, zrobił adaptację skrzyni i przestała przeciągać z 1 na 2. 
 

Zazwyczaj objaw jest taki, że niby wrzuca ten 2 bieg, ale jest to jakby taki ślizg, po czym dopiero faktycznie się wrzuca 2 bieg. (Niektórzy to odczuwają mniej lub bardziej).

Pytanie jak dlugo sie utrzymuje efekt poprawy.

Bo po adaptacji sie zeruje a potem moze wracac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem dopiero co xhp stage 2, dotychczas korekty w skrzyni miałem praktycznie zerowe więc się zdecydowałem. Na D autko zmienia biegi szybciej, z 1 na 2 przerzuca jak DSG i utrzymuje na niskich obrotach. W trybie Sport zmienia biegi jak karabin i ultra gładko, szybciej i sprawniej niż seria, i nie ma efektu wysprzeglenia przed zatrzymaniem. Trochę pojeżdżę i zobaczymy ale dla mnie tryb sport przy spokojnej jeździe po mieście daje super przełożenia. Tryb COMFORT trochę za nisko obroty jak dla mnie, myślę że to bardziej pod 3.0 silnik, ale spodziewam się niższego spalania na trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.