Skocz do zawartości

Szyberdach - zacina się/ hałasuje/ nie zamyka/ nie otwiera


mdmicky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy post na forum wiec witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z zacinającym się szyberadachem w BMW E90 2007r. . Szyber działa ale otwiera się z przeskokami. Na wyświetlaczu pali się błąd szyberu ale na pomarańczowo nie na czerwono. czy ktoś spotkał się z taką usterką? co może być uszkodzone? czy wystarczy sam komp i skasowanie błędu?

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zainicjalizować szyberdach, czyli otworzyć go maksymalnie, zamknąć maksymalnie, uchylić maksymalnie i znowu zamknąć. Jak za pierwszym razem nie pomoże to spróbować dla pewności jeszcze raz, jak za drugim razem nie pomoże to wizyta u komputerowca się kłania. Z szybami bocznymi też tak trzeba jak otwierają się skokowo albo nie działa automatyka zamykania i otwierania. Tylko ze w przypadku szyberdachu wywala błąd na desce a w przypadku szyb nie.

 

Pozdr. T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi też się przycina - Najcześciej przy wyłączaniu auta. Wtedy zwykle wystarczy spróbować zamknąć 2-3 razy a czasami trzeba zainicjalizować czyli przytrzymac wciśnięty przycisk od jego otwierania - otworzy się, zamknie i jest ok.

Ale i tak chcę pojechać do serwisu bo mam jeszcze auto na gwarancji i może wgrają jakiś nowy lepszy? soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, odgrzewam kotleta bo dzisiaj po postoju 4 godzinnym mam problem z dachem.

W ogóle go nie używałem ostatnio a jak wsiadłem do auta dzisiaj to od razu przy włączeniu stacyjki pomarańczowy błąd szyberdachu. Objaw - zwariował kompletnie. Przesuwam przycisk w kierunku otwierania to nic się nie dzieje. W kierunku zamykania to dach się otwiera ale tylko kawałek, potem jak puszczę i przesunę ponownie to znowu się kawałek otwiera. Do końca nie chce się otworzyć w ogóle. Z uchylaniem to samo, stopniowo. Zniknęła też funkcja otwierania z pilota. Tzn wcześniej jak przytrzymałem przycisk otwierania na pilocie to otwierały się szyby i potem dach. Teraz tylko szyby, dach ani drgnie.

 

Ogólnie cuda wianki. Komputer zwariował? Jak to możliwe, że takie coś się dzieje mimo nie użycia dachu? Nagle komputer sobie wymyślił, że coś jest nie tak?

 

Macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales resetowac szyberdach?

Przytrzymaj przycisk uchylania szyberdachu kiedy jest zamkniety.

Powienien sie zaczac otwierac.

Trzymaj caly czas wcisniety przycisk, do momentu kiedy zakonczy caly cykl (uchylanie, zamykanie, otwieranie calkowiete, zamykanie itd.) i zatrzyma sie w pozycji zamknietej.

Trwa to okolo 1.5 min - 2 min.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

W samochodzie brata zamknąłem szyberdach z 'kluczyka'. Wszystko było OK. Po otwarciu auta, włożeniu kluczyka pojawiła się kontrolka od szyberdachu.

 

Był błąd złego położenia szyberdachu. Skasowałem go. Po uruchomieniu samochodu pojawił się ten z tematu:

 

A687 Energy saving mode active

 

Niestety z INPA nic z szyberdachem zrobić się nie da - nawet próba wykasowania trybu transportowego nie pomogła.

Szyby i oświetlenie wewnętrzne działa. Test przycisków szyberdachu jest OK.

Procedura inicjalizacji ani z INPA ani z przycisku nie działa.

 

Myślę aby to zrobić DIS'em ale wszelkie wskazówki mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, że podobne (bo nie te same) problemy rozwiązuje DIS a że się zaparłem, że najpierw sam spróbuję, to chciałem się poradzić 'wiedzących'.

W każdym razie dzięki za podesłanie adresu gdzie, jak mniemam, warto podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ma pytanko co do zresetowania szyberdachu bo nie mogę go ogarnąć. Próbuje zrobić reset według wskazówek i nic z tego dach nie chce chodzić tylko kawałkami :(

Czy reset przeprowadzamy na włączonym zapłonie czy bez kluczyka?

Posiadam zwykły szyber dach nie panorame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Koledzy proszę o pomoc ...jak manualnie zamknąć szyberdach panoramę? Wracałem w sobotę do domu i podniosłem szyberdach delikatnie jak chciałem go zamknąć to niestety nic nie działa :/ jak zamknąć go manualnie ? jest jakaś śruba czy kor-belka? jeśli tak to gdzie ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Radzę zapoznać się z instrukcją obsługi - strona 35 - dach przesuwno - uchylny, elektryczny.

Masz tam wszystko napisane co i jak zrobić, żeby zamknąć dach manualnie.

A jak nie, poniżej wersja audio-wizualna :D dla leniwych.

btw. domykanie z kluczyka nie działa?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam posiadam bmw e90 2006 rok i mam problem z szyberdachem nie chce sie otworzyć. Chwile wcześniej działał bez problemu a teraz nie mogę otworzyć go podłączyłem pod komputer i wyskoczyły dwa błędy A09110, A09210- Nazwa kodu nie znana Szukałem na forum ale nic w tej sprawie nie poszukałem. Próbowałem resetować go odpinając akusa i trzymając przycisk 1.5min aby sie ustawił tak jak nie którzy zalecali ale nie pomogło słychać jak przekaźnik reaguje i nic więcej.

Proszę o pomoc. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie rozwiązałem problem przy którym występowały wlanie te błędy, świadczą one o braku zasilania na silniku szyberdachu, w moim przypadku po gmeraniu w bezpiecznikach został przypadkowo przełożony w nieodpowiednie miejsce bezpiecznik 20 A który powinien znajdować sie pod nr 12 a tym samym zdjęte zasilanie na silnik szyberdachu, niezależnie co sie robiło były widoczne błędy A091,A092 i komunikat o usterce szyberdachu na wyswietlaczu , po wielu kombinacjach i odkryciu błędu włożenie bezpiecznika rozwiązało problem i można było zinicjalizowac szyberdach za pomocą trzymania przycisku uchylania tak jak w wielu tematach na internecie, na przyszłość w przypadku tych błędów zalecał bym szukania przyczyny braku zasilania silnika . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam rano zauważyłem że szyberdach niby jest zamknięty ale nie jest w odpowiednim położeniu zamknięcia (tylnej części brakuje do równego z dachem jakieś 1.5 cm ) ... Wczoraj wydaje mi się że zrobiło się tak jak przytrzymalem pilot żeby domknąć szyberdach ale już było ciemno i wydawało mi się że jest ok . Ktoś coś jakieś pomysły co mogło to spowodować ze teraz szyberdach jest po zamknięciu ciągle w takiej pozycji ? Jak to naprawić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przytrzymać przycisk otwierania szyberdachu dłużej. Powinna się uruchomić procedura "restartu" panoramy (trzymaj przycisk przez cały czas jej trwania). Najpierw otworzą się przysłony, potem cały szyber i potem wszystko się zamknie. Powinno pomóc.

 

Edit:

To procedura do panoramy w e91, ale może w e90 też to tak działa ;)

Edytowane przez bigbizkit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrestartować szyberdach ale nic zero reakcji . I teraz pytanie czy jest ktoś w stanie opisać dokładnie jak to zrobić czy na odpalonym aucie czy na zapłonie czy przycisk otwierania czy uchylania przytrzymać ? A i dodam że ogólnie to wszytko działa tylko wraca do takiej pozycji i błędu też nie pokazuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.