Skocz do zawartości

320d Wymiana wahaczy


Lejdon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie stukaja mi z obydwu stron w przednim zawieszeniu sworznie zwrotnicy więc musze wymienic wachacze i teraz pytanie. Ile tych wachaczy tam jest ??? czy nowe wachacze sa w komplecie ze sworzniami (bo nieznam sie na tym) Jakiej firmy i gdzie je kupic zeby bylo najpewniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz coś konkretniej o twoim aucie - będzie nam łatwiej.

 

Ogólnie jest tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=31_0600&hg=31&fg=05

 

Oryginalne wahacze mają niewymienne sworznie (niektórzy rozwiercają) a w niektórych zamiennikach można sworznie wykręcić. Od razu sprawdź stan tulei pływającej/wahliwej w której osadzony jest sworzeń.

 

Ja kupiłem używany oryginał na allegro - auto było bite z tyłu, wahacz jak nowy, sworznie ciasno chodziły, bez luzów wzdłużnych - całość za 90zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem niedawno na przeglądzie i tam powiedzieli sworznie zwrotnicy do wymiany. Dowiedziałem sie ze sa niewymienne wiec wymienie wachacze widze ze na allegro sa febi. Jeden znajomek powiedział mi ze musze sprawdzis ktory wachacz gorny czy dolny z tym ze on ma audi i sam niewiem czy kiedys siedzial pod autem :D dlatego pytalem was panowie ile tych wachaczy tam jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego z przodu masz tylko jeden wachach po lewej i jeden po prawej a z tyłu masz dolny i górny

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kup wachacz i tuleję wachacze od 220pln nowe + 120pln tuleja

 

No własnei mozesz cos napisac o tych wahaczach interesuje mnie własnie ta cena. Gdy byłem na warsztacie który sie specjalizuje sie w BMW i powiedziałem ze na allegro sa wachacze po 240 zł to spojzał na kolege i mi powiedział ze a ta cene to raczej regenerowane. No i czy to sa aluminiowe czy stalowe

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item693019445_wahacz_wahacze_bmw_3_e46_orginal_bmw_nowy.html

mam ten wachacz i po 3 miesiącach uzytkowania bedąc na przegladzie tzw.szarpakach nie wykazalo zadnych luzów,choć kupiłem wcześniej za 260pln jakis shit więc potwierdzam ,ze jest rozna jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tez własnie myslałem o tych wachaczach ale ich cena cos mnie zniechęca. Nie sa one czasem regenerowane?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też mnie czeka zabawa z wahaczami. Sorka że się podpinam pod wątek, ale temat ten sam.

Miał ktoś może u siebie Meyle HD. Podobno są utwardzone - na nasze drogi. Może się tak szybko nie zużyją!!!

https://ssl.allegro.pl/item664094380_wahacz_wahacze_przod_meyle_hd_bmw_e46_sklep.html

Co myślicie?

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozone te wahacze (i tuleje tez wymienione jednoczesnie). Jezdze dopiero 4 miesiace wiec zbyt wiele odnosnie tego ich "wzmocnienia" nie moge powiedziec. Poki co jest OK. Za to jest jedno "ale". Sa cholernie sztywne co jednak zmniejsza komfort jazdy wzgledem oryginalnych (chyba Lemforder).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozone te wahacze (i tuleje tez wymienione jednoczesnie). Jezdze dopiero 4 miesiace wiec zbyt wiele odnosnie tego ich "wzmocnienia" nie moge powiedziec. Poki co jest OK. Za to jest jedno "ale". Sa cholernie sztywne co jednak zmniejsza komfort jazdy wzgledem oryginalnych (chyba Lemforder).

pozdro

Twarde, czyli pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozone te wahacze (i tuleje tez wymienione jednoczesnie). Jezdze dopiero 4 miesiace wiec zbyt wiele odnosnie tego ich "wzmocnienia" nie moge powiedziec. Poki co jest OK. Za to jest jedno "ale". Sa cholernie sztywne co jednak zmniejsza komfort jazdy wzgledem oryginalnych (chyba Lemforder).

pozdro

Twarde, czyli pozytywnie.

Jeśli ich twardość nie przekracza pewnej granicy to dla mnie też pozytyw!!! :)

A tulejki jakie zakładałeś?

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam zalozone te wahacze (i tuleje tez wymienione jednoczesnie). Jezdze dopiero 4 miesiace wiec zbyt wiele odnosnie tego ich "wzmocnienia" nie moge powiedziec. Poki co jest OK. Za to jest jedno "ale". Sa cholernie sztywne co jednak zmniejsza komfort jazdy wzgledem oryginalnych (chyba Lemforder).

pozdro

Twarde, czyli pozytywnie.

 

No nie wiem czy to taki pozytyw bo podobno czuc te drgania na kierownicy. Osobiscie bede zakładał w przyszłosci oryginały bo nie po to kupowałem taka fure zeby przy wymianie np tych wachaczy tracic komfort jazdy

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje tez Meyle HD zakladalem.

Nie powiedzial bym, ze drgania kierownicy sa od wahaczy czy tulei. Po prostu bardziej czuc na aucie i kierownicy nierownosci, np. poprzeczne. Auto lepiej/lagodniej przejezdzalo przez powiedzmy tory tramwajowe albo laczniki na moscie a teraz po prostu bardziej to czuc. Ot wszystko.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zastanawiam sie własnie nad HD ale słyszałem ze czuc drgania na kierownicy. Powiedz mi na których wachaczach Ci sie lepiej jezdziło n tych oryginalnych czy HD. Wiem ze HD dłuzej wytrzymaja ale jesli bys tego nie brał pod uwage ani ceny bo wiadomo sa drozsze to które bys wybrał. Moze troche dziwne te pytania ale nie wiem jak mocne sa te "drgania" na kierownicy Edytowane przez ziomekthx

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cholernie trudny wybor - wiem, bo sam musialem przez to przejsc.

Skonczylo sie na nadziei, ze te wzmocnione HD dluzej posluza. Aczkolwiek mechanik, ktory mi je montowal cos tam pod nosem na ta firme (Meyle) narzekal, ze kilka razy trafily mu sie trefne czesci (np. lozysko). Na razie nie moge powiedziec czy dluzej wytrzymuja bo mam je za krotko. Zostaje kwestia drgan. Mi jest ciezko na 100% stwierdzic, czy drgania sie wzmorzyly po zalozeniu wahaczy i tulei Meyle HD. Raczej nie. Ja jakies male drgania mialem ale u mnie okazalo sie, ze to wina opon. Raczej powiedzialbym, ze samochod staje sie bardziej twardy ogolnie, podskakujacy na byle nierownosci.

Tak na prawde w przypadku Meyle HD nalezy wziac pod uwage mozliwosc wymiany samych sworzni. A to wazne.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak to jest ten plus ze sa wymienne sworznie, ale nadal nie jestem przekonany do tych utwardzonych. Wymieniac jeszcze nie musze wiec poczytam opini innych urzytkowników tych oto wachaczy jakie sa róznice i czy nie załuja wymiany na utwardzone

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec zamowiłem meile hd i tuleje tez meile ale dziadostwo drogie jest. Tak jak kolega wyzej wspomniał wymienne sworznie a to wazne. Następnym tematem ktory założe będzie rozwiązanie turbo Big dziury w 320d bo po roku jazdy mam juz tego dosyc :mad2: :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec zamowiłem meile hd i tuleje tez meile ale dziadostwo drogie jest. Tak jak kolega wyzej wspomniał wymienne sworznie a to wazne. Następnym tematem ktory założe będzie rozwiązanie turbo Big dziury w 320d bo po roku jazdy mam juz tego dosyc :mad2: :o

 

Pochwal się jak wrażenia z pierwszej jazdy na Meylach. Jestem ciekaw, bo mnie też to czeka!!!

A co do turbo dziury, to rozwiązanie w moim przypadku można zawrzeć w jednym krótkim zdaniu:

"Czysty dolot, luźny wylot, przepływka, elektrozaworki i odma." Jest dobrze.

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy twierdzą że jedynym rozwiązanie turbo dziury jest delikatny chiptuning......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu wahaczy.

Ponocsa sworznie NIEWYMIENIALNE, jednak w sprzedaży sa osobno sworznie, ale tez sa wahacze opisywane jako, ze mozna w nich wymieniac pojedyncze elementy. Wiec jak to wyglada w rzeczywistości? Sa orginalne wahacze z niewymienialnymi sworzniami, i sa tez np. Meyle wahacz w ktorym mozna wymieniac sworznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.