Skocz do zawartości

e46 2.0d 150km problem katalizator


chaos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Koledzy potrzebuje kogoś sprawdzonego z Krakowa co by mi ładnie zajął się katalizatorami :cool2: i najważniejsze, robił już to w naszych autach ,katy mam do wycinki a nowe to koszt 3100 zł :duh: :mad2: ratujcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga witaj !

Może zobacz dział : polecane warsztaty : Małopolskie

viewtopic.php?f=10&t=5735

daj znać jak Ci poszło bo i ja bym sie zastanowił nad : Katem , klapkami i EGR i może inne duperelki , mam na to kasę tylko że nie mam czasu a auta nie chcę pozostawiać na kilka dni, wolałbym aby to było zrobione w jednym dniu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jaga witaj !

Może zobacz dział : polecane warsztaty : Małopolskie

viewtopic.php?f=10&t=5735

daj znać jak Ci poszło bo i ja bym sie zastanowił nad : Katem , klapkami i EGR i może inne duperelki , mam na to kasę tylko że nie mam czasu a auta nie chcę pozostawiać na kilka dni, wolałbym aby to było zrobione w jednym dniu.

Witam, jeszcze nic z katem nie zrobiłem ale znalazłem coś takiego za 2000zł http://www.ebay.pl/itm/91509H-CATALYTIC-CONVERTER-CAT-BMW-3-E90-2-0-01-2005-03-2007-1088-/150985705135?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item23277306af Ten co to sprzedaje jest Najlepszy Sprzedawca :cool2: nie znam angielskiego ale pasowało by zadzwonić i zapytać co i jak hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten katalizator to tylko się sprzedaje przez internet i moje google nigdzie nie znalazły prawdziwego dystrybutora co daje gwarancje.

Podzwonić i zapytać to nic nie daje bo ten co przy telefonie to jest od tego aby dobrze gadać , inna sprawa jak dochodzić praw gwarancyjnych na produkt sprzedawany w Angli i pewnie sprowadzony z Chin.

Biorę pod uwagę nowy kat z ASO albo wycięcie, ale puki co to jeszcze sie nie zapchał.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten katalizator to tylko się sprzedaje przez internet i moje google nigdzie nie znalazły prawdziwego dystrybutora co daje gwarancje.

Podzwonić i zapytać to nic nie daje bo ten co przy telefonie to jest od tego aby dobrze gadać , inna sprawa jak dochodzić praw gwarancyjnych na produkt sprzedawany w Angli i pewnie sprowadzony z Chin.

Biorę pod uwagę nowy kat z ASO albo wycięcie, ale puki co to jeszcze sie nie zapchał.

 

Kolego udało się ten katalizator jest od nas z Krakowa http://sklep.gktrading.pl/clientcatalogue/czesci-samochodowe-skatalogowanie-wlasne-bmw-3-e90-320i-2-0-uklad-wydechowy,25-1-4-500011-501129-510266-0001000000.aspx proszę bardzo :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego linka widziałem i jak sprawdziłem co pod tym adresem jest w krakowie to doszedłem do wniosku że to firma jedno osobowa co zbiera zamówienia i przekazuje je dalej a nawet chyba nie musi przekazywać dalej bo chyba od razu jest kontrolowane z zewnątrz , ale nic nie wiadomo może sie przerodzić w większego dystrybutora.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego linka widziałem i jak sprawdziłem co pod tym adresem jest w krakowie to doszedłem do wniosku że to firma jedno osobowa co zbiera zamówienia i przekazuje je dalej a nawet chyba nie musi przekazywać dalej bo chyba od razu jest kontrolowane z zewnątrz , ale nic nie wiadomo może sie przerodzić w większego dystrybutora.

Dzwoniłem tam rozmawiałem z Panem Damianem i powiedział mi, że oni te katy sprowadzają właśnie z Anglii heee jak mu powiedziałem, że cena na Ebay jest tańsza to odpowiedział, że dogadamy się co do ceny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
wiekszosc osob wycina oba katalizatory, czemu zostawić środkowy? Środkowy to ten pod autem czy zaraz przy silniku?

 

Ten pod autem. Wycinasz wstępny czyli pierwszy, zaraz za kolektorem wydechowym. A zostawiasz środkowy, dla spokojnego snu diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC dlaczego lepiej zostawić środkowy katalizator? Diagnosta będzie spał spokojnie jak zostawię puszkę w miejscu środkowego.Chce zrobić tak że w miejscu pierwszego pójdzie rurka a w drugim zostanie pusta puszka której spaw będzie od wewnętrznej strony nie widocznej od spodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz bez niego spaliny maja nieprzyjemny zapach ... a gak naprawde nic nie daje....

Zgadzam się, po wywaleniu naprawdę spaliny mają gryzący swąd :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Panowie mam prośbę wymieniłem katalizator u siebie w aucie i teraz jest pytanie za ile stary kat mogę odsprzedać ? proponują mi w Krakowie 300zł . Jak myslicie dobra cena ? sprzedawać ? czy macie jakieś inne propozycje ? pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

W moim e46 któryś z poprzednich właścicieli wydłubał katalizator (wstępny) i zostawił tylko pustą puszkę. Samochód chodzi chyba troszkę głośniej niż bez kata, to logiczne, turbo też słychać, co również mi nie przeszkadza. Jednakże jest coś co mnie strasznie irytuje, to dźwięk rezonansu w jaki wpada wydech przy niektórych zakresach prędkości, dudni strasznie głośno że nic nie słychać poza tym hałasem. Dzieje się tak właśnie przez tą pustą puszkę. Pomyślałem, a wywalę puszkę, wrzucę rurę w jej miejsce i problem z bańki, jednakże jest to model który wyszedł po marcu 2004 i spełniał normę euro 4 , więc ma w katalizatorze sondę lambda. byłem u mechanika i powiedział że jak wywalę puszkę i wspawam rurę i w rurę sondę, to i tak będzie dudnił, ale tym razem w drugim tłumiku (katalizatorze), i że będzie cały czas błąd sondy lambda (mówił że sondę trzeba wyłączyć poprzez zmianę mapy w aucie i cos tam o_O). Zaznaczę że teraz też jest błąd sondy lambda, który pojawia się raz po przejechaniu 200km, raz po odpaleniu auta.

Pomyślałem zatem że wstawię jakiś zamiennik albo używany katalizator, tudzież kupię nowy wkład do mojej puszki. Nigdzie nie mogę dostać katów do euro 4, same euro3, wkładów i regeneracji katów do diesla też nie znalazłem;/ nie wiem co z tym zrobić żeby było dobrze. Tak by nie było buczenia , fajnie jakby błąd sondy zniknął i nie wydać przy tym 3tys na nowy katalizator. Macie jakieś rady co z tym zrobić???? auto to e46 2.0diesel 150km lipiec 2004roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nr części wstępnego kata 18307790298.

 

Sprawdzałeś samą sondę? Tzn. jakie wartości pokazuje i czy ewidentnie nie jest uszkodzona, tj, okablowanie itp?

 

Masz parę opcji, albo szukasz używanego kata po szrotach (nawet po allegro sprzedawcy czasem źle opisują i nie wiedzą czy to euro 3 albo euro 4), albo kupujesz zamiennik (jak wpiszesz w google nr części to Ci pokaże zamienniki, ja widziałem po ok. 1 tys. zł), albo coś rzeźbisz i wykodowujesz sondę (wygląda że mechanik wie o co chodzi) albo montujesz downpipe i wykodowujesz.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sondy jeszcze nie sprawdzałem, ale chyba muszę to zrobić. sprawdziłem numer katalizatora po numerze vin i wpisałem w google to wyskoczył jedynie oryginalny.. żadnych zamienników nawet nie było, a na allegro też nic nie ma co by się zgadzało rocznikowo lub numerowo.

a co do wykodowania to dziwne, nie wiem czy tak trzeba bo nie czytałem żeby ktokolwiek po usunięciu kata nawet takiego z sondą wykodowywał sondę... mechanik mowił że wymaga to wykodowania i zrobienia nowej "mapy", cena tego wykodowania i zmapowania okolo 1000zl o_O to bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.