Skocz do zawartości

śmierdzi paliwem w środku


25375

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam problem i nie mogę znależć odpowiedzi,mianowicie:podczas jazdy śtrasznie śmierdzi paliwem w środku-im większa prędkość-tym większy smród.Ostatnio na trasie to praktycznie mało się nie udusiłem...a otwarcie szyb,powoduje jeszcze większy smród.prosze o jakieś rady-bo tak nie da sie jeżdzic i zanim oddam do serwisu-chciałbym coś wiedziec(bo za same szukanie usterki moge zapłacic ładna kase....) :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze u mnie problem ten wyglada w ten sposob ze zapach zdecydowanie sie nasyla po otworzeniu okna i tak intenstywny zapach paliwa zaczyna wydobywc sie jak by z bagaznika ale w nim nie widziałem nic takiego z czego moze wydostawac sie ten zapach no chyba ze z pod pokrywy pompy paliwaa. Moze ktos juz miał ten problem i na dodatek z nim wygrał Pozdrawiam
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie dokładnie stan przewodów paliwowych na silniku: doprowadzenie do silnika, podpięcia pod listwę wtryskową na dopływie i odpływie oraz odpowiednie dokręcenie opasek.

Kolejnym miejscem jest filtr paliwa i stan filtra aktywnego powietrza wraz z doprowadzeniem do niego przewodów.

Stawiam jednak na opaski lub przewody paliwowe na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie dokładnie stan przewodów paliwowych na silniku: doprowadzenie do silnika, podpięcia pod listwę wtryskową na dopływie i odpływie oraz odpowiednie dokręcenie opasek.

.

 

 

Dokładnie tak.Ja musiałem wymienić takie dwa malutkie przewodziki elastyczne kóre łacza sztywne przewody na prawej pudłużnicy.

 

Druga sprawa to jak ostatnio robiłem coś przy swojej to zaobserwowałem ze lekko poparciałe są przewody kóre dochodzą do listwy.

 

Sprawdź to w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u kolegi i pracuje u blacharza-powiedzial ze objawy jakby byla jakas nieszczelnosc w bagazniku i dlatego zasysa do srodka-a po otwarciu okien jeszcze bardziej(niby sie zgadza)jutro od rana najpierw on bedzie walczyl-potem mechanik,wieczoerem napisze co bylo(oczywiscie,jezeli znajda)dzieki chlopaki za info-wszystko sprawdzimy :clap: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa okazala sie banalna i niebiezpiecznia...poprostu jeden z tlumikow koncowych przerdzewial od gory i zaciagalo spaliny do kabiny,jakbym nos wlozyl w zbiornik-wymienilem dla pewnosci oba tłumiki i nic nie czuc :cool2: :cool2: dzieki wszystkim za porady-napewno warto tez przejrzec wspomniane elementy.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa okazala sie banalna i niebiezpiecznia...poprostu jeden z tlumikow koncowych przerdzewial od gory i zaciagalo spaliny do kabiny,jakbym nos wlozyl w zbiornik-wymienilem dla pewnosci oba tłumiki i nic nie czuc :cool2: :cool2: dzieki wszystkim za porady-napewno warto tez przejrzec wspomniane elementy.pozdrawiam

 

a nie mowilem :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.