Skocz do zawartości

F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Co takiego... :think: Lampy włączają się "natychmiast", kierunki mrugają szybko, a wsteczny świeci na biało - to wszystko wskazuje na LEDy.

Nawet sprzedawcy tak piszą: https://allegro.pl/oferta/bmw-3-gt-f34-lift-led-lampa-prawa-tyl-tylna-10935263870


Aż se jutro sprowadzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spojrzę w schematy w wolnej chwili, bo jeżeli nie było migacza w lampach w klapie w przedlifcie, to trzeba kabelki pociągnąć, a że Ty masz klapę dużą, to już jest trochę zabawy, tak jak w 4ce 4 drzwiowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie robilem tego w F31 nigdy, ale w wielu F32 i F36. Myślę, że jest tak samo.


Poza lampami musisz kupić:


2 x 61132359996 - obudowa gniazda (ta w którą wchodzi wtyczka od instalacji auta przedliftowego)

2 x 61136913635 - gniazdo w które wchodzi wtyczka z lampy poliftowej

10 x 61130006664 - pin z przewodem


Musisz po prostu dorobić 2 małe instalację i jeden przewód z każdej z nich, doprowadzić do REM. W kombi nie jest to takie proste, bo trzeba sie dostać poprzez peszle do klapy. Jak nie masz o tym pojęcia to zleć to komuś i tyle.


Na koniec trzeba trochę kodowania zrobić żeby Ci nie migały te lampy ledowe.


Nie jestem pewny na 100% czy w 3ce są takie same wtyczki jak w 4ce, więc sprawdź to zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Nie robilem tego w F31 nigdy, ale w wielu F32 i F36. Myślę, że jest tak samo.


Poza lampami musisz kupić:


2 x 61132359996 - obudowa gniazda (ta w którą wchodzi wtyczka od instalacji auta przedliftowego)

2 x 61136913635 - gniazdo w które wchodzi wtyczka z lampy poliftowej

10 x 61130006664 - pin z przewodem


Musisz po prostu dorobić 2 małe instalację i jeden przewód z każdej z nich, doprowadzić do REM. W kombi nie jest to takie proste, bo trzeba sie dostać poprzez peszle do klapy. Jak nie masz o tym pojęcia to zleć to komuś i tyle.


Na koniec trzeba trochę kodowania zrobić żeby Ci nie migały te lampy ledowe.


Nie jestem pewny na 100% czy w 3ce są takie same wtyczki jak w 4ce, więc sprawdź to zanim kupisz.

 

Zaczynam zabawę z lci led f32, lampy są, kodowanie zrobię sam.

Zostaje kwestia nieszczęsnych kabli, jak wiecie kable w serwisie cena łeb urywa 660 zł.


Przeleciałem temat, wywnioskowałem ze trzeba zmienić piny po filmach i wypowiedziach.


Instrukcja jest chyba tylko dostępna na maila. Jeśli można poproszę.


Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Dodam że te kostki o których piszesz kosztują coś koło 100 zł za sztukę co mi się udało wyszukać. To też nie tania zabawa kawałek plastiku 100 zł. Chyba że źle. Szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cos pokreciles. Kable z pinem kosztuja okolo 14 zl. Drogo dosc niestety, ale nie setki zlotych. Tobie ktos podal cene calej wiazki klapy do oryginalnego retrofitu, tak jak to BMW radzi zrobic. Jak masz pojecie, to mozesz po prostu kupic same piny, wyjac te ktore sa w gniazdach (czyli to gdzie wchodzi wtyczka od starej lampy) w instalacji samochodu (damskie) i zarobic te kupione meskie, plus po jednym pinie do dlugich kabli, ktore ida do modulu. Spis czesci, ktory podalem, to jest do takiego eleganckiego zrobienia plug and play, czyli jak np bys rozbil auto albo sprzedawal, to wtedy mozesz zamontowac stare lampy. Jak ja to robilem klientow to oni kupowali lampy w ASO, wiec za ciezkie pieniadze. Teraz musle, ze to juz tansze jest i nie bedziesz wyjmowal juz ich nigdy po montazu. Wiec mozesz zrobic to na krotko bez przelotki i z dyni. Wtyczka, ktora potrzebujesz (x 2) czyli ta ktora wchodzi w nowa lampe, kosztuje 5 zl.


Przelotki na gotowo wygladaja tak:


https://www.ebay.co.uk/p/2194562327


Tu masz generalnie caly ten temat z rysunkami itd.


https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1380655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Trzeba puścić wiązkę od klapy do modułu REM aby działały wewnętrzne kierunkowskazy, wtedy potrzebne jest nawet nie tyle kodowanie co zaprogramowanie tych przewodów czego nie zrobisz np w takim Bimmercode. Ewentualnie można się wpiąć w kabelki które prowadzą do kierunkowskazów w zewnętrznych częściach lamp. Wtedy już trzeba tylko zakodować wymianę zwykłych żarówek na ledy inaczej lampy ledowe będą mrugać.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem takie zamienniki jak na filmie poniżej. Koszt 1900 komplet i instalacja na zasadzie pług and play ze nie trzeba kodować ani programować. Proszę o wasze opinie czy coś takiego jest warte zakupu No i czy te lampy wygladaja jak 1do1 oryginały ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.