Skocz do zawartości

e60 520i auto nie odpala


lebron87

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

auto odpalilo i zaczelo sie dlawic i zgaslo po kilku sekundach. do tej pory nie chce odpalic. akumulator jest dobry.rozrusznik kreci, przekaznik pompy paliwa podmienialem i nie ma roznicy. ktore bezpieczniki sa odpowiedzialne za pompe paliwa w moim aucie? co to moze byc za usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie bede dopieral sie do pompy , czekam na inpe i wtedy zobaczymy co pokaze jednak chcialbym sie dowiedziec gdzie znajduje sie ten czujnik polozenia walka rozrzadu w bmw e60 520i oraz w bmw e46 318i polifotowym z silnikiem n42 poniewaz mam tez takie auto i dowiedizalem sie ze te czujniki do tych aut sa identyczne i chcialbym je podmienic tylko musze wiedziec gdzie sie znajduja. poza tym te czunjiki sa trzy ktory z nich jest odpowiedzialny nr 1 ,2 czy 7?

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NA31-EUR-07-2003-E60-BMW-520i&diagId=12_1079#12141438081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za problemy z odpalaniem w moim poprzednim 330i odpowiadał czujnik położenia wału. Jak miałem uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu ssący czy wydechowy (wymieniałem obydwa) to był brak mocy w niskim zakresie obrotów ale auto paliło od strzała. W jednym i drugim przypadku nie miałem błędu na kompie. Według mnie jest to nr 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jestem przekonany ale moim zdaniem za problemy z odpalaniem najbardziej będzie odpowiadał czujnik impulsów wału a nie czujnik stukowy. Podłącz najpierw kompa może będzie jakiś błąd który cię nakierunkuje. U mnie błędów czujników nie było bo one teoretycznie działały tylko błędnie. Jak czujniki są skopane na amen to błąd powinien być.

Napisz do kolegi gorik79 ogarnia bardzo dobrze mechanikę BMW może ci coś podpowie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
auto zostalo sprawdzone komputerem i on wykazal camshaft sensor blad czyli czujnik walka rozrzadu tylko ze problem w tym ze nie bylo napisane ktory to camshaft bo sa dwa ssacy i wydechowy a wiec powinno byc napisane camshaft sensor outlet lub intake a tego nie bylo w zwiazku z czym byc moze tak naprawde jest to crankshaft sensor czyli czujnik walu korbowego bo np. oprogramowanie inpa zostalo zle przetlumaczone. czy ktos cos wie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dzis odpalilo po dluzszym kreceniu, nic nie wymienilem,jezdzilem nim dosc dlugo,zero spadkow mocy ,na nagrzanym silniku odpala od razu ,zobaczymy jak ostygnie czy odpali. Z tego co wyczytalem to jezeli auto odpala to czujnik walu korbowego niby jest dobry a po calkowitym nagrzaniu silnika to auto nie powinno w ogole odpalic, czyli wychodzi na to ze rozrzadu czujnik z tym ze zadnych spadkow mocy nie ma. dziwne to wszystko. komputer jak juz pisalem pokazal na czujnik rozrzadu ale nie bylo napisane czy czujnik outlet czy intake . po skasowaniu bledu ,ponownie nie wyskakiwal ,poza tym nie swiecila sie kontrola check engine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiałVem kiedys cos podobnego. Tyle tylko ze raz auto odpalalo normalnie a raz po dluzszym kreceniu. Pewnego razu nie chciał mi odpalić na markecie, po podjechaniu na holu do mechanika okazala sie blokujaca pompa paliwa ktora zostala wymieniona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy blokujaca pompa?

wczoraj znow mnie zawiodl ale w inny sposob. jechalem i nagle brak reakcji na pedal gazu. caly czas trzymal 1200 obrotow . zgasilem odpalilem i znow dobrze chodzil. pozniej stal sie troszke mulowaty i w dolnym zakresie obortowo przy pzyspieszaniu czasami buczenie. do tego na rozgrzaym silniku po wylaczniu auta charaterstyczne psykniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak mocy w dolnym zakresie obrotów rzeczywiście odpowiada czujnik położenia wałka rozrządu. Tylko nie wiadomo czy ssący czy wydechowy. Co do braku reakcji na pedał gazu i podwyższone obroty może być to potencjometr przepustnicy. Spróbuj w Inpie skasować adaptację przepustnicy. U mnie pomogło. Też miałem problem z zawieszającymi się obrotami i reakcją na pedał gazu. Potencjometr możesz sprawdzić też w odczytach na żywo jak reaguje.

Tak właśnie pomyślałem że może te twoje awarie są ze sobą powiązane. Może przepustnica szwankuje i są problemy z odpalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rady dobry czlowieku , sprawdze to . a co oznacza ta kontrolka https://www.google.pl/search?q=kontrolki+bmw+e60&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi-1-nN6PrLAhUFWywKHUonD0YQsAQIGw&biw=1366&bih=643#imgrc=fQV2CN7Fc7uncM%3A

chodzi o ten zolty zegar z wykrzyknikiem .ona pojawila sie wlasnie wtedy jak auto przestalo reagowac na gaz i caly czas utrzymwalo 1200 oborotow. razem z tym pokazal sie chech engine po zgaszaniu auta i odpaleniu jesscze raz oby dwie znikly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda jak kontrolka tempomatu. Może tu masz problem.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, mam problem z e60 3.0b z 2007 roku. Auto raz na 15 nie odpala. Zapłon się włącza, niby wszystko jest w porządku ale rozrusznik nie kręci. Po odłączeniu akumulatora na jakieś 20 min auto odpaliło od razu. Czego się chwytać, co po kolei sprawdzać? Dotychczasowy elektryk głupieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rady dobry czlowieku , sprawdze to . a co oznacza ta kontrolka https://www.google.pl/search?q=kontrolki+bmw+e60&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi-1-nN6PrLAhUFWywKHUonD0YQsAQIGw&biw=1366&bih=643#imgrc=fQV2CN7Fc7uncM%3A

chodzi o ten zolty zegar z wykrzyknikiem .ona pojawila sie wlasnie wtedy jak auto przestalo reagowac na gaz i caly czas utrzymwalo 1200 oborotow. razem z tym pokazal sie chech engine po zgaszaniu auta i odpaleniu jesscze raz oby dwie znikly

 

Obstawiam brudną przepustnice. Przemyć preparatem do gaźników i pędzelkiem. Zrobić adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.