Skocz do zawartości

niemieckie tablice twardy dowod


Rekomendowane odpowiedzi

witam jaka jest procedura jesli auto jest sprowadzone na zwyklych niemieckich tablicach?

co musze oplacic zeby nim przejechac? jak jest z ta data zakupu , czy przekroczenia granicy?

czy wystarczy przeglad i ubezpieczenie zeby jezdzic do momentu rejestracji i ile mozna jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm z tego co wiem to mozesz jezdzic az skonczy ci sie ubezpieczenie, ale na skarbowke masz chyba 2 tygodnie niewiem jak to teraz dokladnie jest, no i jak skonczy ci sie przeglad to juz go nie podbija w niemieckim dowodzie, moge sie mylic ja sprowadzilem na prubnych z niemiec mialem 2 tygodnie ubezpieczenia wiec troche inaczej to sie odbywalo.

Ale wiem ze znajomy znajomego juz ponad pol roku jezdzi na tablicach z zagranicy wiec niewiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "wizyty w celnym" to musi się chyba odbyć w ciągu 7 dni od daty przyjazdu pojazdu do RP (nie wiem czy dokładnie 7 czy 14, ale kumpel przegiął i pomylił się w zeznaiach a babka na to "to w końcu kiedy ten samochód przyjechał do Polski" a on ze 3 tygodnie temu no i na to dostał mandadzik (500 zl) -> ale zaczął płakać i dostał tylko 200 zl.. więc z tym jeżdzeniem na twardym dowodzie trzeb uważać...

 

Co do wyrejstrowania to nie pamiętam, ale chyba blachy musiał dostarczyć na miejsce (do gebelsów) celem wyejstrowania (tego nie jestem pewien)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewazne, kiedy auto bylo sprowadzone, wazne, jaka jest data na umowie.

Od tej daty liczy sie termin zaplacenia akcyzy.

To nie tak. :nienie: Możesz kupić auto i nie sprowadzić go do Polski od razu z wielu względów chociażby z tak prostej przyczyny, że kupiłeś okazyjnie przez przypadek będąc za granicą. Wtedy po sprowadzeniu autka piszesz oświadczenie, tak jak pisze kamiz22. Termin zapłacenia akcyzy liczy się od momentu sprowadzenia auta do Polski. Jestem na świeżo po tych procedurach w Urzędzie Celnym. :D

Samemu podaje się termin sprowadzenia samochodu do Polski i to, kiedy przekroczył granicę również, tylko, że to nigdzie nie jest zapisane, kiedy to miało miejsce. Dzięki temu staje się to "sprawą umowną".

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby jezdzic autem zarejestrowanym w De nie trzeba miec obywatelstwa niemieckiego, wystarczy zameldowanie - tak jest z autem jezeli jest zarejestrowane na Ciebie. Z tym ze sam twierdzisz ze auto jest w DE wyrejestrowane- a wiec nawet jezeli masz tablice to bez naklejek. Co mowisz podczas kontroli- auto kolegi z Niemiec, czy ze wczoraj kupiles ?Ubezpieczenie jest wazne tylko w zarejestrowanym aucie a wiec az strach spotkac sie z Toba na drodze w razie jakies stluczki :twisted: Nie kombinuj tylko sprowadzaj auto- jest akcyza od wartosci od umowie- latwo tanio i przyjemnie, moje e46 "kosztowalo" 400 euro :twisted2: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli jade jutro po samochód do kolesia, który przyjechał nim na kółkach na niemieckich(normalnych) tablicach?

Sprawa wyglada tak:

W momencie zakupu samochodu będę miał:

1) wymeldowanie samochodu;

2) umowa z niemcem kupna/sprzedaży

3) ważne, 30 dniowe polskie ubezpieczenie

4) Brief

5) Niemieckie blachy(nie czerwone,ani żółte. tylko białe)

6) TUV(do 2007 roku ważne w niemczech)

I Co?nie moge sie nim poruszac po Polsce?

Znajomy naczelnik ruchu drogowego powiedział mi, że jesli mam te dokumenty to te 30 dni moge przejeździć - bo przeciez nie od razu zalatwie wszystkie dokumenty itp.

To w końcu jak to jest?Jak w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam to samo i policja powiedziala mi ze nie moge jezdzic bo jest wyrejestrowany. W przypadku kontroli holuja na parking i moze odebrac tylko niemiec widniejacy w papierach. Tak mi powiedzieli. Upieklo mi sie bo byl ze mna kumpel policjant. ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawia mnie tylko jedno : kto placi szkode w raziu :modlitwa: .. wypadku w pl?

 

Niemiec juz auto wyrejestrowal, auto jest bez waznej rejestracji (na bialych blachach bez naklejek).

 

Ubezpieczenie nie obejmuje polskiego wlasciciela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno : kto placi szkode w raziu :modlitwa: .. wypadku w pl?

 

Niemiec juz auto wyrejestrowal, auto jest bez waznej rejestracji (na bialych blachach bez naklejek).

 

Ubezpieczenie nie obejmuje polskiego wlasciciela....

 

moze kierujący pojazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu sprowadzilem beemke od helmutow. A w zasadzie od starszego Polaka co mieszka tam od 6 roku zycia. Przyjechal nia do Szczecina tam pojechalismy na servis i przeglad, kupilem ubezpieczenie graniczne, postawilem auto na parkingu strzezonym odkrecilem tablice i pojechalismy do pasewalku, tam wyrejestrowal samochod, zdrapali znaczki z tablic i mi je oddali, niemcy teraz nie daja wymeldowania a jedynie takie naklejki i adnotacje w dowodzie rejestracyjnym. Wrocilem do Polski zalozylem tablice ze zdrapanym znaczkiem, mialem swierzy przeglad, OC graniczne, umowe kupna sprzedazy, brief i dowod rejestracyjny niemiecki. Przejechalem na tym do koszalina. Wg mojego wydzialu komunikacji i kilku innych madrych ludzi :) moglem tak jechac, bo nawet jak sie wyrejestruje samochod w niemczech to mozna nim wrocic do domu i rejestracja jest nadal wazna do polnocy, mialem oc i badania wiec moglem sie nim poruszac po Polsce. Ale wg zaprzyjaznionego policaja nie powinienem tak jechac bo dowodem dopuszczenia pojazdu do ruchu sa tablice celne lub wazny dowod rejestracyjny. Kazdy ma swoje zdanie i pewnie przekonanie policemanow moze byc trudne.

Kolejna sprawa mimo ze auto wjechalo do Szczecina nie piszczie na umowie ze zostala zawarta w szczecinie tylko w niemczech, jezeli napiszecie ze zostala zawarta w Polsce to wiaze sie to calkowicie z inna procedura celna, ja mialem takiego kwiatka i o maly wlos bym musial z miesiac czekac, ale cale szczescie udalo zalatwic sie to na oswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, umowa musi byc z Niemiec. Poza tym liczy sie 5 dni na zaplate akcyzy od przejechania granicy, wypelniasz taki papier w UC. Co do jazdy bez plakietek bywa różnie, takie plakietki idzie zalatwic u nas :) bez nich czasem robia klopoty nawet jak masz OC. Jeszcze jedno, jeśli kombinujesz z terminem zaplaty akcyzy, to uwazaj zeby data I przeglądu była już po dniu (niby) przywiezienia samochodu, rozumiemy o co chodzi?

A poza tym witam wszystkich po miesięcznej przerwie, ale się wywczasowałem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.