Skocz do zawartości

F10 528i Europa spalanie 16L co może być nie tak ?


daniel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwną sytuację z F10 528i 245km wersja europejska, przelot 170 tyś, chodzi mi o spalanie w mieście, zauważyłem że auto spala 16l PB98 czy orientuje się ktoś co może być przyczyną tak wysokiego spalania ? Rozmawiałem z innymi użytkownikami tego silnika i spalanie jest na poziomie 12L

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ciężka prawa noga jest problemem :P ja w tym aucie na dystansie 70km po miesie wykreciłem 18l skrzynia tryb sport (auto zastępcze ) tak więc 16l przy w miare dynamicznej jeździe chyba jest całkiem rzeczywistym wynikiem, to 12l to chyba w trybie eco i przy mało dynamicznej jeździe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie f10 528xi i właśnie z tego powodu go sprzedałem.

średnia z 35tkm była 12,8 l z czego właśnie 16 w mieście i ok 10-11 trasa przy prędkościach 160-180km/h.

pow. 200 palił 14 l.

teraz mam f11 525xd i przy tych samych warunkach eksploatacji pali średnio 9,2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna sprawa, niby silnik 4 cyl a takie spalanie, byłem przekonany że pali mniej, chodzi mi tutaj akurat o rzecz :) nie to że mnie nie stać na paliwo hehe bo poprzednio latałem M6 507km :)

 

tylko fakt faktem że niedawno nabyłem auto i byłem przekonany że spali trochę mniej, usłyszałem też trochę pochlebnych informacji o silniku a głównie o jego spalaniu na poziomie 12L w mieście :) ale jak tak mówicie to leje pod korek i latam dalej, przy okazji sprawdzę czy komputer nie wyrzuca żadnych błędów

 

Pozdrawiam

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz non stop z butem w podłodze to taki wynik jest jak najbardziej do osiągnięcia . U mnie średnie spalanie z ostatnich 5000 km komputer pokazuje na poziomie 11.8 l PB , tras nie robię , jazdy Warszawa i okolice , dużo korzystam z obwodnic , trybu ECO nie używam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usłyszałem też trochę pochlebnych informacji o silniku

 

Zapewne też o "bezobsługowych łańcuchach rozrządu"...

 

 

Przy każdym aucie jeśli producent deklaruje bezobsługową obsługę i nie zaglądanie do rozrządu to w praktyce i tak po pewnym czasie trzeba zajrzeć, ale ogólnie to chwalę sobie ten silnik

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiadomo skąd takie masz spalanie, tak ciśniesz F10 aby nie zapomnieć odczuć jazdy M6 :))) (żart)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

:cool2: Dokładnie miałem to napisać. Jak się przesiada do słabszego samochodu, a styl jazdy pozostaje bez zmian, to takie są efekty, szczególnie w przypadku małych silników z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak komuś 528i pali w mieście 16l to wg mnie oznacza, że co chwilę przekracza prędkość o 50 km/h od dozwolonej...a wiadomo co za to grozi, pojeździj po mieście bez wyprzedzania i spadnie do 12 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od stylu jazdy! Mam F11 nowe od 2012 Z tym silnikiem i xdrive. Mieszkam w centrum Wwy i NIGDY nie jezdzielem ECO :D . Srednie spalanie ok 4 latach i 80tkm to 11.4 l!

 

Po miescie mozna wykrecic 16 nawet 18 jak sie chce i czadu daje. Na sport itd.

 

Moim problemem to jest brak zuzycia klockow! Oplacilelem pakiet plus a one nie chca sie zetrzec :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.