Skocz do zawartości

Bluetooth BMW X5 2005


dziakoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e53 2004r, wersja USA.

Na ekranie widoczny telefon, w podłokietniku gładka wanienka bez przycisku a w bagażniku moduł Motorolla ze znaczkiem BLUETOOTH nr oem: 84.11 6953318-01. Po wyjęciu łódeczki w podłokietniku znajdują sie wolne wtyczki.

Orientuje się ktoś czy byłoby możliwe, że jak podepnę łódeczkę z przyciskiem Bluetooth do parowania to powinno banglać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedyna notka dot telefonu w vinie to: 0639 COMPLETE PREP. CELLULAR PHONE USA/CDN

Podłączyłem wanienkę z przyciskiem parowania i zero odzewu. Znalazłem możliwość parowania przez zworkę pinu 1 z 17 gdzie 1 to napięcie a 17 masa lecz u mnie brak pinu 17 i 7 (w wiązce z działającym Bluetooth jest 17 czarny z białym paskiem i 7 czarny z brązowym paskiem) także dla spasowania dałem masę na pin 1 i rownież zero odzewu na ekranie :/

Nikt nie walczył z podobnym tematem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiem sobie sam :lol:

Zmieniłem moduł na ULF i dalej zero reakcji na jakiekolwiek parowanie (zero reakcji na ekranie itp), zaś po podpieciu kompa doszło w zakładce telefon pare funkcji, i ta najważniejsza PAROWANIE BT :idea: Po włączeniu juz bez problemu udało sie sparować iPhone 7 i działa bardzo czysto.

Teraz musze jakoś wywalić starą książkę telefoniczną jakiegoś Abdula i wgrać swoją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Podepniesz bez problemu, wszystko jest plug & play, robiłem ten sam zabieg u siebie. Co prawda wyszukałem ULF-a 6 albo 7 generacji ( bo wiadomo im młodszy tym lepiej działa ) i z moim iPhone-em 8 działa :cool2:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że od TCU wychodzą 3 kable (52 pinowa kostka, biały i z fioletowa końcówką). Ja kupiłem moduł 5 generacji, paruje mi telefon, ale jak wykrecam numer to telefon łączy rozmowę ale w samochodzie nic nie słychać z głośników i się rozlacza (słychać w głośnikach taki cichy pisk o po chwili się wyłącza ). Nie wiem co może być przyczyną. Ma ktoś pomysł?
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z TCU wychodziły 2 wtyczki z okrągłym pinem, podłączyłeś właściwą ? Bo ULF ma tylko jedno wejście. Może to ma jakiś związek.....

Poza tym Ja mam DSP i działa bez problemu, więc to na pewno nie to.

Jedno co mi przychodzi do głowy to to, że mam wersję telefonu S638 Professional, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Ja u Siebie podpiąłem moduł i nie musiałem nić kodować, wystarczyło sparować i lata.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A dlaczego ULF miałby nie działać jeśli w aucie jest DSP?

 

Zależy jaka jest wersja instalacji telefonicznej w aucie, czasami sygnał audio z telefonu szedł dodatkową parą przewodów bezpośrednio z modułu ULF do przednich głośników, czasami szedł do tunera BM54 i stamtąd do głośników, a czasami do wzmacniacza DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.