Skocz do zawartości

[E90] Płyn do układu wspomagania


grafał

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym nalał taki jak po VIN wskazuje jeżeli nie masz innej opcji po zdekodowaniu, tam podają jakie sa oznaczenia korków i tabliczek informujących ogólnie jakie były stosowane w danym modelu (przynajmniej u mnie tak jest ) dlatego też zalałem tak jak było oznaczone na korku do zbiorniczka na płyn i też tam było ATF only

 

Dzięki za odpowiedź! Tylko jednego nie rozumiem. Napisałeś, że nalałbyś taki jak VIN wskazuje, ale nalałeś taki jaki jest na korku. Pogubiłem się ;) Sprawdziłem i płyn jest czerwony ("zmęczony czerwony"). Jeśli ATD to dextron II czy dextron III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Glupio pytac, ale mozecie mi powiedziec czy moje poliftowe e91 ma wspomaganie hydrauliczne czy elektryczne/elektroniczne?

 

Szukalem zbiorniczka od plynu ale nic nie namierzylem....

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć!

 

Muszę dolać płynu do układu wspomagania i tutaj zaczyna się problem.

Według RealOEM, należy stosować "Hydraulic fluid CHF 11 S" LUB "BMW ATF D II"

Z tego co wiem, to są dwa różne rodzaje płynów, jeśli się nie mylę do CHF należy stosować do aut z elektryczną pompą.

Czy jest ktoś wstanie potwierdzić to info i 100% wskazać jaki płyn należy zastosować?

 

Mój motor to N52B30 , mam hydrauliczne wspomaganie BEZ active steering,

 

Druga sprawa to dobór świec....

Planuję zakupić świeczki NGK i tutaj znów są dwa modele:

#1 NGK ILZFR6D11

#2 NGK PLZFR6A11S

 

Proszę o poradę.

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ok, po vin widzę ze ma być tam płyn CHF 11s czy to znaczy ze mogę dolać każdy taki jeżeli mam mało tak, firma nie jest istotna przy dolewce?

 

PENTOSIN CHF 11S będzie dobry?

 

Będzie dobry...

 

Masz jakieś nieszczelności, że chcesz dolać? Lepiej od razu wymień cały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem płyn i wydaje sie ze jest w normie dziwne tylko ze spodziewałem sie ze będzie miał jakiś kolor a był bezbarwny, no ale mam jakiś wyciek, oleju mi jakoś drastycznie nie ubywa, tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod klawiatura. Wygląda jakby ciekło po tym przewodzie myślałem cieknie z pompy wspomagania ale płynu jest OK

 

 

http://images78.fotosik.pl/521/30796de3c7828d62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie na korku od wspomagania jest naklejka i na niej CHF only a pod naklejką nabite na korku ATF.

Naklejka przy czyszczenie zbiornika odpadła jak to ma miejsce w większości BMW- klej jest kiepski.

W zbiorniczku bezbarwny płyn.

Wymienielm na Febi 06161 i jest OK.

Ktoś w przyszłości będzie chciał zmienić płyn to wleje ATF zgodnie z tym co na korku.

BMW ma chyba dożywotni zapas tych korków/zbiorniczków i pcha jest od 30 lat takie same a tam gdzie to konieczne dodaje naklejkę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

U mnie BMW e90 318i 2006 rok, benzyna 129KM, na deklu od płynu jest naklejka zielona CHF only, ale pod naklejką która przy odkręcaniu odpadła wyryty jest napis ATF only.

Jak sprawdziłem kolor oleju to na białej serwetce wygląda jak pomarańczowy w kierunku do czerwonego , więc to chyba ATF. Na pewno nie jest to kolor idący w kierunku zielonego co potwierdzili mi dwaj koledzy. Bedę wymienał pompę wody wraz z pompą wspomagania kierownicy w tym tygodniu. Wleję ATF , Dexron II .

U mnie wspomaganie działa normalnie , czyli tak jak zawsze w BMW trochę ciężko chodzi, nie skrzypi , nie wyje , nie szarpie.

Wymieniam nr. 16 na https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VA51-EUR-01-2006-E90-BMW-318i&diagId=11_3192

Pompa wody już głośna i chuczy, więc koszta wymiany tylko pompy wody i termostatu są niewiele niższe jak wymiana całej tej części.

Przy okazji wymienię też pasek klinowy i te dwie rolki bo już 13 lat mają.

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VA51-EUR-01-2006-E90-BMW-318i&diagId=11_3183

Dam znać za parę dni jak wymienię tą część i i trochę pokręce się autem po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Posiadam BMW E90 LCi 328xi. Za zbiorniczku jest napisane CHF 11S Only. Mam Zalany ATF czerwony. Pytanie czy coś się będzie działo? Przy manewrowaniu w miejscu na końcu obrotu kierownicą słuchać jakby opory pompy. Dodatkowo mam lekkie wibracje na kierownicy podczas jazdy które są szczególnie mocne na zimnym silniku (koła sprawdzone). Może to być wina złego płynu we wspomaganiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.