Skocz do zawartości

[E90] Płyn do układu wspomagania


grafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w jednym z tematów który założyłem pytałem się o płyn do wspomagania,radzono mi tematu nie ruszać,sprawdzić tylko czy płyn jest czysty odcieniu "różowego".

Postanowiłem sprawdzić i okazało się że płyn jest na dolnej kresce miarki,a na palcu jak mnie oczy nie mylą ma odcień zielonkawy/żółtawy,myślę więc że pasowało by płyn wymienić...ile jest mi tego płynu potrzebne i jaki dokładnie jest mi potrzebny?

http://czescidobmw.pl/kategorie/Plyny-hydrauliczne-CHF,9125.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Z ciekawosci. Gdzie znajde info jaki dextron mam w ukladzie wspomagania? Na realoem nie potrafie znalezc w instrukcji obslugi tez nie widze. Mam aktywny uklad kierowniczy i nie wiem czy jest dextron 2 czy 3

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam , mam również problem z tym płynem , niby powinien być zielony taki jak wyżej u poli_x , zakrętka zielona u mnie jest zalany czerwony niżej zdjecie ? co ja ma w końcu zalać może mi ktoś pomóc ,

Poli_x zmieniłeś płyn na Jaki .

 

 

 

http://img577.imageshack.us/img577/7139/dsc01243ei.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sa dwie opcje. Albo plyn zly zalany albo korek jest inny a plyn ma byc atf. Takze musisz sie dowiedziec co faktycznie ma byc u ciebie. Jak ma byc zoelony to musisz caly stary zlac.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

przeszukałem forum ale nie udało mi się niestety znaleźć konkretnej odpowiedzi na pytanie w temacie.

Z tego co wyczytałem poleca się stosowanie płynów typu GM Dexron II (Mobil ATF 220,Valvoline SynPower ATF).

Jak to jednak jest w przypadku aktywnego wspomagania kierownicy.

W serwisie zaproponowali mi płyn, który kosztuje 250zł za litr... w porównaniu do mobila za 20zł jest to spora różnica.

 

Pacjent to e90 330i 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz maske i zobacz korek... prawdopodobnie jestto plyn CHF

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mądra rada :duh: .

lepiej najpierw poszukać w aucie a później ewentualnie szukać na forum...

Nie miałem wcześniej dostępu do auta, ale teraz sprawdziłem i rzeczywiście jest napisane jak byk pentosin chf11s

no i w internecie idzie dorwać ten płyn trochę taniej niż w serwisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry.

Proszę wytlumaczcie mi o co chodzi.

Jeżeli wpisuję VIN swojego auta w realoem albo na stronie bmw, tam pokazuje mi, że płyn do wspomagania to CHF. Na korku jednak mam standardowy napis atf only.

Co powinienem wlać do tego wspomagania?

Gdzie mogę sprawdzić na 100% co powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
ja bym nalał taki jak po VIN wskazuje jeżeli nie masz innej opcji po zdekodowaniu, tam podają jakie sa oznaczenia korków i tabliczek informujących ogólnie jakie były stosowane w danym modelu (przynajmniej u mnie tak jest ) dlatego też zalałem tak jak było oznaczone na korku do zbiorniczka na płyn i też tam było ATF only , możesz sprawdzić też jaki kolor masz tego płynu jak czerwony to ATF zalany, co do ilości to wystarczy Ci jeden litr , przerabiałem u siebie nie dawno , w razie płukania układu zakup dla pewności jeszcze jeden litr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.