Skocz do zawartości

BMW GC 430i black


hidden

Rekomendowane odpowiedzi

No i powoli zbliża się godzina 0.

Auto już zarejestrowane, jest szansa, że odbiorę w sobotę.Nakładam Ceramic Pro (Inchcape bierze za całość 2900) robiliście może podobne zabiegi na swoich autach? Warto było wydać te pieniądze?

Oprócz tego jeszcze przed wydaniem dodałem kilka opcji : spoiler carbon M, nakładki na pedały, czarny grill M, dyfuzor M -> tutaj nie wiedziałem jaki wybrać kolor (bo samochód szafirowo czarny, a lotka będzie carbonowa) więc zdecydowałem się położyć hydrografikę (jeździłem porównywać wzór grafiki do prawdziwego carbonu ze spoilera :P) tu efekt : http://images77.fotosik.pl/551/9802a17e93f0c945.jpg

 

Dostałem już jedno zdjęcie z montażu dodatkowych elementów, wygląda to tak (przepraszam za jakość zdjęcia, robił to facet z serwisu) http://images78.fotosik.pl/550/4681a715fd14b9aa.jpg

Witamy Wrocław :mrgreen:

Jezdzilismy tym samym 428ix- czerwonym :mrgreen: :mrgreen: i tez sie widze zaraziłeś :lol:

pamietasz w salonie stało białe 428?

ps jesli chcesz zabezpieczyc samochod (lakier) odezwij sie na priv; dzisiaj odebrałem auto od speca z Sonax...

 

 

Dobry Wieczór :)

 

Ano jeździłem czerwoną Coupe :) Biała w salonie oglądałem, miałem nawet ostateczną wycenę, chciałem ją brać od ręki, ale wyposażenie było troszkę nie pode mnie :)

Auto już zabezpieczone u Denisa z Inchcape (fajny gość, okazał się znajomym mojej dziewczyny, troszkę porozmawialiśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i w końcu jest w moich rękach :) Odebranie było całkiem przyjemne, o dziwo auto było zatankowane i miało 5 km przebiegu.

Z tyłu prezentuje się tak : http://images76.fotosik.pl/557/e55259b743a924da.jpg

a z przodu wyglądam tak : http://images76.fotosik.pl/557/6a03825aeb58eaf7.jpg

 

Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne :) Jazda to przyjemność, pytanie jak to jest z tym dotarciem? faktycznie mam uważać z silnikiem do 2000 km? i jak z hamulcami, bo póki co to mam wrażenie, że słabizna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hamulce M ci się ułożą po ok 300 km - w trasie trochę więcej km trzeba więc słabizna nie będzie. Nie "pałuj" non stop do 1 kkm a się ładnie silnik ułoży :-) i reszta podzespołów. To nie bańka mydlana ,żeby się rozpadła. Gratulacje :cool2:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu jest w moich rękach :) Odebranie było całkiem przyjemne, o dziwo auto było zatankowane i miało 5 km przebiegu.

Z tyłu prezentuje się tak : http://images76.fotosik.pl/557/e55259b743a924da.jpg

a z przodu wyglądam tak : http://images76.fotosik.pl/557/6a03825aeb58eaf7.jpg

 

Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne :) Jazda to przyjemność, pytanie jak to jest z tym dotarciem? faktycznie mam uważać z silnikiem do 2000 km? i jak z hamulcami, bo póki co to mam wrażenie, że słabizna ;)

 

 

Piękny bandzior :mrgreen:

Gratuluje!

Uwazac na silnik? Piłować go nie powinieneś ale jak Ci się wkręci raz czy dwa trochę wyżej to się nic nie stanie. :D

Szerokości !

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem spokojnie do 3 tys. km, przy 4 tys. wymieniłem olej.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złapie dobre światło to zrobię zdjęcia spoilera, póki co na tym słońcu nic nie widać i błyszczy się strasznie.

Właśnie wróciłem z wieczornej jazdy, chciałem zobaczyć jak wygląda deska no i przetestować lampy adaptacyjne -> na żywo bardzo pozytywne zaskoczenie.

Dzisiaj byłem w Szymanowie na lotnisku no i wpadło takie ujęcie :

http://images76.fotosik.pl/560/b5f781f32eec7994.jpg

 

Ps. Rejestracja nieprzypadkowa, kolega pracuje z blachami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty są różne w zależności od kilku czynników.Przy autach do produkcji możliwości są najmniejsze, myślę, że z 8% ceny katalogowej + jakieś dofinansowanie z budżetu salonu można wyszarpać, ale to wszystko zależy od sprzedającego.

Ja akurat trafiłem z polecenia na bardzo fajnego faceta w Inchcape Wrocław i dość szybko się dogadaliśmy.

 

Czy ktoś z was jakieś opinie na temat części ESC tuning? Gość od akcesoriów zaproponował mi czarne końcówki wydechu właśnie z tej firmy, domyślam się, że nic to nie daję natomiast auto robię na czarne i w połączeniu z tym carbonem może dać fajny efekt, ten chrom to tak średnio pasuje.

 

ps. Hamulce w końcu działają porządnie, a przejechałem dopiero 600 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby dać wydech i dyfuzor m performance od 440i ? W Inchcape Wrocław powiedzieli mi, że się podejmą wymiany w moim aucie (tj. z 340i do 330i) Wtedy też w opcji można dokupić końcówki z carbonu.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby dać wydech i dyfuzor m performance od 440i ? W Inchcape Wrocław powiedzieli mi, że się podejmą wymiany w moim aucie (tj. z 340i do 330i) Wtedy też w opcji można dokupić końcówki z carbonu.

 

 

Jak to cenowo wychodzi? Chciałem robić etapami poszczególne rzeczy, żeby było jeszcze co robić.

Wydech, lusterka, podniesienie mocy i co dalej? Nie bedzie juz co robić :) Jak żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty są różne w zależności od kilku czynników.Przy autach do produkcji możliwości są najmniejsze, myślę, że z 8% ceny katalogowej + jakieś dofinansowanie z budżetu salonu można wyszarpać, ale to wszystko zależy od sprzedającego.

Ja akurat trafiłem z polecenia na bardzo fajnego faceta w Inchcape Wrocław i dość szybko się dogadaliśmy.

 

ps. Hamulce w końcu działają porządnie, a przejechałem dopiero 600 km :)

 

dzięki za info, hamulce zapewne się ułożyły, też na nie liczę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby dać wydech i dyfuzor m performance od 440i ? W Inchcape Wrocław powiedzieli mi, że się podejmą wymiany w moim aucie (tj. z 340i do 330i) Wtedy też w opcji można dokupić końcówki z carbonu.

 

 

Jak to cenowo wychodzi? Chciałem robić etapami poszczególne rzeczy, żeby było jeszcze co robić.

Wydech, lusterka, podniesienie mocy i co dalej? Nie bedzie juz co robić :) Jak żyć!

 

 

Wydech m perfomance do 340i to ok 3400, końcówki chromowane za 2 szt. ok 800 (carbon prawie 2x drożej), dyfuzor m performance ok 1650. Montaż ok 850 (trzeba spawać bo inne średnice rur)

 

Niestety nie przewidują do tego wydechu końcówek w czarnym chromie.

 

Będę montował taki zestaw :D ale dam chyba dyfuzor od m-pakietu ponieważ z części m performance mam tylko grill i nakładki na pedały i nie pasuje mi to do mojej koncepcji, no i cena (tylko 240 ). Zobaczę jak to gra i wygląda.

 

Zawsze można później zmienić :)

 

Jeśli chodzi o podniesienie mocy to pytałem w HF Factory i mają już opracowany chip do 330i/430i - finalny bezpieczny przyrost to +35KM i +80Nm

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ten silnik ma w serii, ktoś sprawdzał?

Ja w poprzednim samochodzie (Leon 1.8 TSI 180 km) miałem na jednej hamowni 197km, a na drugiej 201 km, w BMW jest to wartość bardziej zbliżona do katalogowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ten silnik ma w serii, ktoś sprawdzał?

Ja w poprzednim samochodzie (Leon 1.8 TSI 180 km) miałem na jednej hamowni 197km, a na drugiej 201 km, w BMW jest to wartość bardziej zbliżona do katalogowej?

 

Tez sie ostatnio zastanawiałem jak wyglada kwestia trzymania mocy w silnikach n20 (428)i b48 (430)

Starszy silnik n20 -moc 7km mniejsza ale teoretycznie według danych katalog. Max Moment obrot dostępny wcześniej.

1250-48000br (n20) vs 1450-4800obr (w b48)

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 tkm. Nie wiem jak docierać, robiłem tak jak mi kazali tj pierwsze 2 tkm nie przekraczałem 4,5 tys obr. Potem normalnie w opor. Po 5 tkm zmieniłem olej we własnym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie jeździć na myjnie z tą powłoką ceramiczną, samochód brudny jak nie wiem co, ale facet kazał mi tydzień odczekać i mówił, że będzie się elektryzował do pierwszego mycia.Póki co nie widzę żadnego pozytywnego efektu tej powłoki, a brudna luna z boku auta obala filmiki ceramic pro z youtube w 3 sekundy :D

 

 

ps. Chcecie ciekawą historie? Na 'wydawce' w Inchcape stały dwie 4, jedna moja, druga biała, oglądałem sobie jeszcze tą biała w wolnym momencie i porównywałem.Po powrocie lekko mnie zdziwiło, że sąsiad garażowy z na przeciwka to jej nowy właściciel, troszkę się pewnie zdenerwował bo moja fajniejsza :D a pewnie liczył na najlepszą furę w garażu, a tu zonk :D Nie mogę się doczekać jak go spotkam, odebrał podobno godzinę po mnie w sobotę, Wrocław dość duży, a w Inchcape jednak kupują ludzie z całego dolnegośląska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mogę wymyć pod domem aktywną pianą ( stosuje pianę shiny garage ) to jadę na myjkę ręczną na BP. Po dokładnym myciu proszkiem i spłukaniu delikatnie wycieram dużą bawełnianą szmatą i jest super :D ( tak mi doradził certyfikowany detailer gdzie robiłem powłokę).
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie jeździć na myjnie z tą powłoką ceramiczną, samochód brudny jak nie wiem co, ale facet kazał mi tydzień odczekać i mówił, że będzie się elektryzował do pierwszego mycia.Póki co nie widzę żadnego pozytywnego efektu tej powłoki, a brudna luna z boku auta obala filmiki ceramic pro z youtube w 3 sekundy :D

 

 

ps. Chcecie ciekawą historie? Na 'wydawce' w Inchcape stały dwie 4, jedna moja, druga biała, oglądałem sobie jeszcze tą biała w wolnym momencie i porównywałem.Po powrocie lekko mnie zdziwiło, że sąsiad garażowy z na przeciwka to jej nowy właściciel, troszkę się pewnie zdenerwował bo moja fajniejsza :D a pewnie liczył na najlepszą furę w garażu, a tu zonk :D Nie mogę się doczekać jak go spotkam, odebrał podobno godzinę po mnie w sobotę, Wrocław dość duży, a w Inchcape jednak kupują ludzie z całego dolnegośląska :)

Ja myję tylko bezdotykowo i tylko na myjniach CMK (http://www.cmkmyjnie.pl) we Wrocku są dwie (BTW myjnie BP to żart...). Jak już warstwa brudu jest nie do umycia bezdotykowo, to wtedy jadę na mycie do studia detailingowego, które robiło mi powłoki lub do podobnego, gdzie ludzie znają się na kosmetyce aut. Powłoka ceramiczna nie zabezpiecza przed brudem ;) no i... sam chciałeś czarny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.