Skocz do zawartości

E46 320D drgania całego auta


lolnox1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z e46 320D zawieszenie drugi raz w trakcie trwania problemu robione, kola wyważane kilku krotnie prostowane felgi, zmieniane opony zmieniane tarcze (przed i po zmiane to samo) ciągle drży całe auto ale to calutkie dosłownie jakby zagęszczarkę odpalił mi ktoś na siedzeniu i to tak powyżej okolo 110km/h im szybciej tym gorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wrzucisz na luz podczas jazdy dalej drży?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wrzucisz na luz podczas jazdy dalej drży?

Możesz odpowiedzieć?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W sumie pytałem założyciela tematu, ale spoko :8) to dość istotna informacja, która może wykluczyć elementy przeniesienia napędu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ot wygląda tka ze ten problem mam już od dawna w tym czasie zdążyłem zrobić już drugi raz prawie całe kompletne zawieszenie ( jeżdżę do pracy po trasie niczym kretowiska) jak wpadam na ekspresówkę to dzieje sie taki szok. tydzień temu wymieniłem wahacz amory tył olej filtry itp kazałem poszukać co może być problemem powodującym te drgania(kolejny serwis mówie może oni coś znajdą w końcu poprzedni mechanicy zawiedli mnie nei tylko pod tym względem szukam zaufanych w końcu) prześwietlili mi co jeszcze tam do roboty tak ze wymieniłem jeszcze stabilizatory fakt cienko z nimi było... wyważyli mi koła ( na jednym brakowało 15gram) sprawdzili własnie mocowania silnika skrzyni podpore wału itp niby wszystko gra no fakt po wyważeniu i odnowieniu że tak to ujmę zawieszenia jest duża poprawa ale daje trzęsie. Co do pytania czy trzęsie na luzie odpowiadam dopiero teraz bo już z tego wszystkiego nie pamiętałem czy sprawdzałem kiedyś czy nie dlatego dziś na trasie do 140-160 i kilka razy na luz i powiem szczerze że sam nei wiem ale jeśli jest różnica to malutka :P dąłbym 1-5% mniejszych drgań tak bym ocenił jazde na luzie plus to ze już jest lepiej trochę niż zawsze po tym nowym wyważeniu ale chłopaki stwierdzili że nie chca mnie narażać na koszta bo sami nie są pewni co jest a nie sztuka wymieniać jak leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z e46 320D zawieszenie drugi raz w trakcie trwania problemu robione, kola wyważane kilku krotnie prostowane felgi, zmieniane opony zmieniane tarcze (przed i po zmiane to samo) ciągle drży całe auto ale to calutkie dosłownie jakby zagęszczarkę odpalił mi ktoś na siedzeniu i to tak powyżej okolo 110km/h im szybciej tym gorzej

 

Może chodziło mu bardziej o kilkukrotne wyważanie...zależy w którym miejscu brakło przecinka :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie ma znaczącej poprawy na luzie to skupiłbym się na kołach i tych kilkakrotnie prostowanych felgach :wink: później tak jak napisał kolega wyżej zainteresowałbym się wałem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ma felgi od e39 i wulkanizatorzy tego nie zauważyli to brak mi słów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Sory pisałem na szybkiego i tak troche źle ująłem.. jedna prostowana druga wymieniona i są naprawde w dobrym stanie. Drgania wydają sie jakby były imitowane gdziesz z przodu auta ale nieźle się roznosiły po całej karoserji nie wiem co sie dzieje czy hamuje czy przyśpieszam czy luz to jest praktycznie z taką sama siła. felgi i opony odpadają. podpora wału i poduszki silnika niby ok. Pojadę do kolejnych speców. Podejrzewam że to jak zwykle w moich stronach nie problem w ukrytm problemie a chęciach do jego poszukania. Mam takich mechaników w okolicy że tylko na akord byle wymienić i wstawić jak słyszą ze trzeba szukać błedu to przewaznie usłyszysz ze ma tyle aut do zrobienia ze chyba nie przyjmie :P masakra. Taka myśl mi się nasuwa cyz ot może być coś wspólnego z maglownicą ? może to głupie ale czy to było by możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw na kolkach tylko dobrze zabezpiecz i bd wiedział czy przód czy tym, skoro od strony silnika jest ok, to jeżeli bedzie drżało na kolkach skupiłbym sie na tyle, a jak nie bd drżało ewentualnie przód, rozpędź do 120 i na luz kilka razy b wiedział czy przeniesienie napędu czy co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz dobrze mocowanie wózka do karoserii mozesz mieć wyrwane i dlatego trzęsie Ci całym autem. Sprawdz to dobrze bo pod konserwacją mogą być pęknięcia.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.