Skocz do zawartości

[E39 M52B20] stukanie na zapłonie, chrobotanie na zimnym


damiancd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Ostatnio mi pomogliście całkiem sprawnie, czas na kolejne dwa pytania :P

 

1. Gdy auto jest włączone na zapłonie (może być odpalone lub nie) słychać rytmiczne stuki, tak raz na 1-2 sekundy puk w okolicach silnika, wcześniej myślałem, że to jakiś ruchomy element silnika, bo zauważyłem to podczas jazdy, ale po wyłączeniu silnika objaw nie ustał, słychać to z wewnątrz, a jeszcze lepiej z pod maski, ktoś spotkał się z podobnym problemem? EDIT: doczytałem, że to może być elektrozawór nagrzewnicy, można coś poradzić na te stuki? Dopiąć może wtyczke?

 

2. Gdy odpalam auto z rana, po 1-2s od rozruchu zaczyna się takie charakterystyczne chrobotanie, jakby ktoś do kręcącej betoniarki wrzucił trochę kamieni :mrgreen: - nie jest to vanos, nie są to rolki napinacza (szukałem na youtube podobnych dźwięków, i większość ludzi właśnie nagrywała piski jak z rolek/alternatora), dodam, że mam automat. Nie muszę zmieniać biegów czy ruszać autem, dzieje się to na spoczynku, 200km temu zrobiłem płukankę i wymieniłem olej, nie pomogło :/. Gdy auto już się delikatnie rozgrzeje (2-3 minuty) to dźwięk ustaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że coś z ciśnieniem oleju?

zrob filnik tych zachowań wrzuć na yt i pokaż :)

Jest:e36 kupeta 2.5; e70 3.0 sd

Prawo jazdy & POLON.. BMW :D

Diagnostyka BMW od 1988r. do 2019r.. i rolowanie nadkoli // pisać PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuję temat, bo od wczoraj mam to samo w swojej e46 w benzynie.

Tylko, że u mnie raz puka a raz nie, ogólnie dźwięk jakby się jakiś plastik odkształcał (w co oczywiście nie wierzę :P), dochodzący spod maski od strony kierowcy.

W poniedziałek postawię ją do mechanika, może coś wymyśli.

O ile oczywiście będzie chciała współpracować, bo mam wrażenie, że ten samochód żyje własnym życiem ;)

 

Co do chrobotania, to u mnie chrobotało cały czas - myśleliśmy, że to już rozrząd (prawie 400 kkm przebiegu), ale okazało się, że pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ludzie było już o tym nieraz na forum.

Stukanie rytmiczne to elektrozawory i jest to ich normalna praca.

Ustaw ogrzewanie na max to przestanie albo ustaw głośniej radio...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dopisałem, gdyby kolega przeczytał wcześniej (ten od E46 :)) to by zobaczył, że dopisałem, że to normalne :P

 

Jeszcze nie udało mi się nagrać chrobotania, w najbliższych dniach to zrobie :D. Pompa wody była nówka zakładana 10k km temu więc raczej to nie to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiecie, z tego by wychodziło, że przez rok mój samochód nie pracował normalnie w takim razie.

Wyłapałam nowy dźwięk to będę go badać skoro i tak i tak na warsztat jadę.

 

Jak masz to co w opisie to szykuj się na nowy silnik. 1.9 to straszna porażka, szczególnie jak zaczyba chrobotać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie to nie vanos albo rolki bo na youtube nie ma takiego czegoś.Niezła diagnoza.Poroponuje otworzyć masę i ze stetoskopem osłuchać bo później z youtuba przeniesiesz się na allegro w poszukiwaniu silnika jak sie coś rozpadnie.

Rolki, pompa wody oraz inne części "ruchome" były przeze mnie zmieniane. Obstawiam pompe wspomagania/oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak masz to co w opisie to szykuj się na nowy silnik. 1.9 to straszna porażka, szczególnie jak zaczyba chrobotać...

 

Dokładnie tak, mam tego malucha. W każdym razie ma nalatane już 381 tysięcy (wiem, niezbyt szczytny wynik, ale jak znam jego historię to przez jakieś 3 lata był żyłowany) i planuję remont.

 

Mój mechanik mówi, że to "ostatni fajny silnik".

I co począć, panie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.