Skocz do zawartości

2A70 VALVETRONIC Serwomotor


postal16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od wczoraj jestem posiadaczem bmw e90 2005 r z silnikiem benz. 150 KM. Mój znajomy ma program diagnostyczny wzorowany na "delphi". Wszystko ładnie odczytalo, jakies tam glupie bledy wykasowalismy, ale w silniku wyskoczył bład 2A70. opis w programie "nierozpoznano". Szybko wskoczylem na internet i ukazał mi sie opis tego błędu- VALVETRONIC Serwomotor. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedziec co oznacza ten błąd? nie mam pojecia co oznacza to okreslenie. wczesniej mialem słabszy samochod to nawet nie wiem czy prawidłowo chodzi silnik czy moze przez ten blad ma słabsze osiagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Wyskoczył mi ten sam błąd. Czy ta usterka może unieruchomić samochód?

Jestem obecnie w Holandii i nie wiem czy już to robić, czy jak zjadę do Polski w czerwcu...

Trzeba zrzucić pokrywę zaworów czyli nowa uszczelka plus adaptacja tego silniczka?

Mam kabel i inpe ale nie wiem jak zrobić tę adaptację, sama wymiana nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas więcej ;)

 

Od razu napiszę że 2A70 nie oznacza że serwomotor jest do wymiany.

Od zakupu mam ten błąd i wyskakuje sporadycznie tylko zimą. Można go skasować ale niedługo powraca. Latem nie wyskakuje.

Serwomotor wymieniłem jak miałem błędy chyba 2A69 (albo 2A67) i 2A6B czyli ograniczenie mocy.

 

Z tym 2A70 nie ma ograniczenia mocy. Ale nie wiem z czym jest związany. W opisie kodu jest "błąd prawdopodobieństwa" DIS podpowiadał sprawdzenie instalacji elektrycznej.

 

Mam nadzieję że temat się rozwinie i dojdziemy do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic z samochodem się nie dzieje, ale przebieg jest oryginalny 172tys km więc duża szansa że ten silniczek się kończy, ale teraz to już nie wiem sam skoro mówisz że po wymianie może błąd powracać, z tego co czytałem przy takim przebiegu lubi padać ten silniczek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Nie można też wykluczyć usterki w nowym serwomotorze.

 

Zdarzyło Ci sie kiedys cos takiego ? U mnie.po wymiane servomotoru w ciagu 2 msc servomotor stanął i musialem zrzucac pokrywe. Wyciagać go, pokrecic recznie i dopiero wtedy zaczynał pracować. Nowy VDO siemens kupiony na allegro. Wszystkie naklejki i pieczątki ori. Wczoraj znowu stanął i załoze chyba stary zregenerowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Rozwikłałem mój problem, podmieniłem wiązkę silnika na chwilę nie pomogło, wymieniłem vvt nie pomogło, rozebrałem po raz setny chyba pokrywe zaworów i wyjąłem ten francowaty czujnik wałka mimośrodkowego, rozdłubałem go i moim oczyskom ukazał się olej w czujniku. Kupiłem używkę na szrocie (140tysięcy przebiegu) narazie bez błędu.


http://i63.tinypic.com/soy4ig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.