Skocz do zawartości

E60 2.0d drgania na luzie


szczepi20

Rekomendowane odpowiedzi

Drgania w 20d to subiektywne odczucie. Te drgania masz od momentu jak kupiłeś samochód czy pojawiły się nie dawno. Ogólnie 20d nie grzeszy kulturą pracy, niestety 4 cylindry lubią sobie drgać. Po przesiadce z R6 długo nie mogłem się przyzwyczaić i była to jedyna rzecz która denerwowała mnie w 520d. Teraz po oglądaniu dla znajomego kilku egzemplarzy stwierdzam że moje delikatne drgania to nic w porównaniu do innych. W 318d też drgało, w manualu było widać jak lewarek się delikatnie porusza. Po wymianie poduszek pod silnikiem i skrzynią wiele się nie poprawiło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,drgania może powodować uszkodzone (zużyte) koło pasowe na wale korbowym, u siebie też wymieniałem poduszki pod silnikiem i skrzynią i dopiero wymiana koła dała efekty. Koło wizualnie wyglądało dobrze ale po zdjęciu i dokładnych oględzinach okazało się złomem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię że drgania to odczucie subiektywne, ciężkie do stwierdzenia przez forum :mrgreen: Może być to jakaś usterka lub typowe drgania R4... U kolegi rozwalone koło pasowe objawiało się takim szarpnięciem przy zapalaniu, gaszeniu i takim piskliwym gumowym odgłosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po wymianie poduszek problem kompletnie ustał, zero drgań :?:

U mnie jak silnik jest zimny, to na luzie czuję takie mrowienie, jak się rozgrzeje, to wręcz są niewyczuwalne i zastanawiam się czy zmieniać poduchy, czy przesadzam.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.