Skocz do zawartości

usunięcie DPF z f30 320d Efficient Dynamics 2012


szkielet21

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zamierzam usuwać nawet jeżeli będę miał z filtrem problemy. Zatruwanie powietrza :nienie: Zauważ, że jak wytniesz to ty i twoja rodzina może najbardziej się tego nawdychać

 

BTW. Na niemieckim forum czytałem jak ludzie konsultują sobie wybór silnika przed zakupem. Argument o tym, że dany silnik jest bardziej ekologiczny był poruszany na równi z jego osiągami. Na wątek o wycinaniu dpf nigdy nie trafiłem. Chciałbym, aby u nas taka kultura nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam usuwać nawet jeżeli będę miał z filtrem problemy. Zatruwanie powietrza :nienie: Zauważ, że jak wytniesz to ty i twoja rodzina może najbardziej się tego nawdychać

 

BTW. Na niemieckim forum czytałem jak ludzie konsultują sobie wybór silnika przed zakupem. Argument o tym, że dany silnik jest bardziej ekologiczny był poruszany na równi z jego osiągami. Na wątek o wycinaniu dpf nigdy nie trafiłem. Chciałbym, aby u nas taka kultura nastąpiła.

 

 

 

to nie wina kultury tylko zarobków jeżeli byśmy zarabiali jak niemcy to by nie przerażały na koszty napraw a tak człowiek kieruje najtańszym rozwiazaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina kultury tylko zarobków jeżeli byśmy zarabiali jak niemcy to by nie przerażały na koszty napraw a tak człowiek kieruje najtańszym rozwiazaniem!

 

Twoim najtańszym rozwiązaniem powinien być więc zakup auta z niższej półki cenowej. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka moda że ludzie kupują diesla i katują go na mieście no i się zapycha nawet we Francuzach gdzie masz DPF `mokrego` mówią żeby od czasu do czasu przegonić samochód na ekspresówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie zależy od przebiegu...

Drugi samochód w rodzinie to VW, do obecnych 220 tys. (oryginalnego) przebiegu nic się z DPF nie wydarzyło. Jeżeli ktoś kupuje samochód z przebiegiem "komisowym" 180-190 tys. to musi się liczyć z koniecznością wymiany DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Myślę że nie potrzebnie sobie tym DPF zaprzątasz głowę. Na forum są samochody serii E60 i E90 które już mają po 10 lat i nic się z DPF nie dzieje. Ja osobiście jeździłem 90 tyś km 20d z czego jakieś 80% po mieście w krótkich odcinkach i nie było absolutnie żadnego problemu z filtrem. Jedyne co to raz na tydzień - dwa wyjeżdżałem na autostradę 10-20 km z gazem w podłodze na wszelki wypadek. Nawet jeśli już jakimś cudem przytka go to można wymusić procedurę wypalania komputerem w ASO lub w jakimś ogarniętym warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.