Skocz do zawartości

CHIP (program) a gwarancja BMW


Tancerz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dużo czasu poświęcam na wybór najlepszej opcji poniesienia parametrów silnika 28i (mam 428xi).

Wstępnie wybrałem box, który dawał mi spokój z gwarancją.

Kusi mnie jednak, żeby zrobić program, korzystając np. z kreatora mocy.

 

W kreatorze zarzekają się, że gwarancja nie zostanie utracona, a przed przeglądem podjadę na darmowe wgranie wyjściowego programu BMW, co załatwi sprawę.

 

Chciałem się Was poradzić - czy mieliście z tym doświadczenia i czy faktycznie po takiej operacji na kluczyku nie wyskoczy od razu tuning = odebranie gwarancji?

 

Gwarancja kończy mi się w kwietniu ale planuję jej przedłużenie. Mój znajomy z serwisu BMW namawia do pozostania przy boxie ale nie miał doświadczenia z chipem wiec podchodzi bardzo zachowawczo. Z kolei słyszę coraz więcej krytycznych opiniach o boxach i pochlebnych o chipach / programach.

 

Liczę na Wasze doświadczenie i wypowiedzi - jak to jest w praktyce gdy auto po chipie jedzie na przegląd, a jest na gwarancji. Dzięki :) :idea:

 

ps. znam wątek viewtopic.php?f=70&t=128537&start=45 ale jest na tyle stary i dotyczy serii E, że na pewno się pozmieniało.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kreatorze Ci wszystko powiedzą, żebyś tylko program zrobił ;) przed przeglądem ok, ale co w momencie jakiejkolwiek awarii/stłuczki etc gdzie beda musieli podpiąć komputer? Auto na lawetę i gdzie najpierw do chiptunera czy ASO? Słabo to widzę i nie zaryzykowałbym dla kilku KM więcej, ale ja się nie znam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj instalatora chipa czy na piśmie Ci zagwarantuje, że w razie wykrycia jego modyfikacji przyjmie na siebie koszty napraw za które normalnie zapłaciłby gwarant. Myślę, że jego odpowiedź będzie wymowna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie napisze.Wszystkie argumenty przytoczone wyżej są jak najbardziej prawdziwe .Kupując nowe trzeba się liczyć z gwarancją i tyle lub nie zwracać uwagi i bawić się w chipa:):)czyli mieć sporo kasy :)-)
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale zrobienie "chipa" będzie w serwisie widoczne.

Ja zrobiłem program (ecu performance -polecam) po gwarancji i się nie przejmuje . jak pisałem w innym poście wymieniali mi rozrząd pomimo iż wiedzieli oczywiście , ze jest zrobiony program . Centrala BMW zatwierdziła i płaciłem tylko za wymianę oleju . Nie wiem czy miałem szczęście czy głupiego farta , ale pamiętaj ze taka ingerencja w auto zawsze zostawia ślad . Dodam jeszcze , ze podczas upgradu softu w ASO musisz się liczyć , ze mogą ci przywrócić ustawienia fabryczne , czyli moc zniknie :wink:

Ale za to zwiększenie mocy wyraźnie poprawia banana na twarzy :mrgreen:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale zrobienie "chipa" będzie w serwisie widoczne.

Ja zrobiłem program (ecu performance -polecam) po gwarancji i się nie przejmuje . jak pisałem w innym poście wymieniali mi rozrząd pomimo iż wiedzieli oczywiście , ze jest zrobiony program . Centrala BMW zatwierdziła i płaciłem tylko za wymianę oleju . Nie wiem czy miałem szczęście czy głupiego farta , ale pamiętaj ze taka ingerencja w auto zawsze zostawia ślad . Dodam jeszcze , ze podczas upgradu softu w ASO musisz się liczyć , ze mogą ci przywrócić ustawienia fabryczne , czyli moc zniknie :wink:

Ale za to zwiększenie mocy wyraźnie poprawia banana na twarzy :mrgreen:

 

Po jakim przebiegu wymieniali Ci rozrząd? W 328?

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w 328i.Rozrząd wymieniali przy 60 tys km ( cały kompletny ).

Słychać było ,ze pracuje inaczej ,rozebrali i diagnoza była jedna - wymiana całego rozrządu . Skoro był po gwarancji i wymienili gratis znaczy się problem jest im znany .

Lipa - BMW i taka skucha :mad2:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.