Skocz do zawartości

numer lakieru


zwitek

Rekomendowane odpowiedzi

OK dobieraja komputerowo ale podstawą dobrania jest właśnie listek na którego odwrocie są symbole składników jakie i w jakich proporcjach nalezy dobrać i właśnie te proporcje dobiera komputer.

Tak tłumaczył mi fachowiec z mieszalni którą dzisiaj odwiedziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba było demontować Gość wyszedł z plikiem listków i dobierał przy samochodzie.

Poszukam innej mieszalini i zobaczymy jak tam podejdą do zagadnienia.

Tą mieszalnie w której byłem polecali znajomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery dobiera się po numerze lakieru, który ja w swojej E34 mam pod maską, na błotniku (stona pasażera) jest plakietka i tam znajduje się numer lakieru. Jak gość w mieszalni ma numer lakieru to miesza lakier z takich składników jak oryginalnie i dokładniej dobiera odcień z klapki wlewu paliwa (a to dlatego że przez lata lakier blaknie, a umieszany po numerze ma odcień "nowości").

 

Jeżeli dobierze Ci tylko z wzorników to za 2 lata pomalowany element wybleknie i będzie to wyraźnie widać z daleka. A jest to naprawdę nieprzyjemny widok.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem numer lakieru i jest nawet nazwa koloru - morska zieleń w wolnym tłumaczeniu z j.niemieckiego.

Naklejka znajduje się na zewnętrznej części kielicha od strony kierowcy.

Jak mogłem wcześniej tego nie zauważyć ???

A w mieszalni gość szukał w bagażniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dobierałem lakier to człowiek za to odpowiedzialny, podszedł z listkami, odpowiednimi dla tej marki i stwirdził, że ten kolor występował tylko w jednym odcieniu (chodzi tu o ciemnhą zieleń), i momentalnie dobrał odpowiedni lakier.
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi , tak powinno być . Ja chyba trafiłem na jakiegoś praktykanta . Muszę podleciec do innej mieszalni i zobaczę jak tam podejdą do zagadnienia.

Nie powiem im gdzie znajduje sie numer lakieru i jego nazwa. Ocenię przez to ich profesjonalizm.

Pozdrawiam Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post w tym temacie został usunięty, trochę się uniosłem :D Więc napiszę jeszcze raz. Ponieważ mam pewne doświadczenie z dobieraniem lakieru. Więc, nie daj się namówić na dobieranie z listków, jak mi gość lakier dobrał na zaprawki, to teraz mój samochód wygląda jak łaciata krowa, a przykładając listek wydawał się identyczny. Również nie dobieraj po numerze lakieru, ponieważ napewno lakier na twoim samochodzie wygląda już inaczej - jest wyblakły. Poza tym nie daj się wrobić w zaprawki, tylko maluj całe elementy. A jeśli będziesz chciał tylko odpryski zamalować, to nie rób tego samemu, tylko jedź do lakiernika, który zawsze musi wziąć odpowiedzialność za robotę, a jak coś schrzani to na jego koszt.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Koledzy.

 

Jako fochowiec w tej branrzy motoryzacji pozwole sobie na dodanie paru słów na ten temat.

Mianowicie podstawą do zrobienia lakieru jest numer fabryczny i nazwa koloru i większości przypadkach występują koło siebie.

Fiszki[listki]o których wspomieliście służą do tego aby upewnić sie że kolor nadwozia zgadza się z numerem fabrycznym lakieru .

Faktem jest że lakier płowieje dlatego każdy dobry lakiernik przed sprawdzeniem koloru wypoleruje starą powłoke i zrobi natrysk próbny.Po tej dopiero czynności można dorobić WŁAŚCIWY ODCIEŃ. Iprosze na przyszłośc nie wierzcie w komputerowe dorabianie lakieru.

POZDRAWIAM

ZIELONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prywatnie lakieruje samochody i zgadzam sie z kolega - numer lakieru sluzy jako podstawa do mieszania ,a w mieszalni wg jakiegos elementu zrobia korekcje , zeby nie bylo roznicy spowodowanej wiekiem.

Nie trzeba lakierowac calych elementow , bo technika natrysku jest dzisiaj tak ( ze nie wspomne o materialach ) ze mozna zrobic bezsladowo malujac tylko czesc elementu.

Ja osobiscie juz nie uzywam lakierow akrylowych , tylko wszystko maluje 2 -u skaldnikowymi tzn.kolor + bezbarwny ( lakiery jebnokolorowe , jak i metaliki ).Duze znaczenie ma doswiadczenie klienta ktory miesza lakier , a komputer sluzy do tego , ze automatycznie wlewa skladniki lakieru do jednej puchy, a nie jak dawniej robili to na wage recznie.

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

No kolego muszę przyznać że z tym komputerem wlewającym pigmenty do jednej puchy jeszcze sie nie spotkałem chociaż z lakierami mam do czynienia już 14 lat.Oczywiście pomijam maszyny które tworzą farbe akrylową do malowania ścian.Funkcje jaką spełnia komputer to wyświetlenie ew.wydrukowanie właściwej receptury

 

pozdrawiam kolege po fachu

 

zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie dobiera komputerowo, z lakieru na samochodzie

jak to powiedzialem swojemy blacharzowi/lakiernikowi (nota bene po dzwonie mi pieknie zrobil samochdzik) to mnie obsmial.. urzadzen do 'dobierania komputerowo z lakieru na samochodzie' to chyba nie ma zadna lakiernia, mowiac o takich do ktorych jezdzimy.. dlatego to pojecie jest mylnie interpretowane przez wiekszosc osob vide mnie rok temu...

'komputerowe dobieranie' to jest wlasnie to o czym mowi spec zielony :) z parametrow fabrycznych, a dalsza robota zeby bylo identyczne z tym co masz na samochodzie (czyli kilkuletni, bledszy, inny polysk itp) to reczny kunszt specjalisty... np do mnie (19lat szary grafit) zajelo duzo czasu, zwlaszcza ze zuzycie lakieru w miejscach naokolo robionego bylo ronzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiscie widzialem ten komputer w swojej mieszalni i widzialem jak to sie robi ( zalozyli ten komp jakis miesiac temu ).Dobiera fiszke po numerze lakieru , porownuje i jak nie pasuje to dodaje jakies skladniki ( jest fachowcem wiec wie jakie ) wbija do kompa i sobie czeka.

Tak jak kolega napisal - dobranie lakieru w 100 % zalezy od mieszacza , bo jak jest daltonista to sie zes.... a i tak bedzie zle.

pozdrawiam

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jakos nie moge znalezc wiec pytam.

Mam jakies drobne odpryski na karoserii i chcialbym je zlikwidowac w zwiazku ztym pytanie :Gdzie w warszawie moge zakupic niewielka ilosc lakieru/kiedys byly takie male puszeczki lub buteleczki z pedzelkiem i komu to przeszkadzalo :( /Mam oczywiscie numer i kolor mojego ale ktomi sprzeda na zaprawki?

Czy musze brac wieksza ilosc?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

No kolego muszę przyznać że z tym komputerem wlewającym pigmenty do jednej puchy jeszcze sie nie spotkałem chociaż z lakierami mam do czynienia już 14 lat.Oczywiście pomijam maszyny które tworzą farbe akrylową do malowania ścian.Funkcje jaką spełnia komputer to wyświetlenie ew.wydrukowanie właściwej receptury

 

pozdrawiam kolege po fachu

 

zielony

 

Dokładnie tak jak mówi Zielony :!:

Poza tym pod jednym numerem lakieru znajduje sie kilka odcieni tego samego koloru, wiec te fiszki czasami sie przydaja, ale podstawa jest numer lakieru.

Dodatkowo powiem wam, ze w BMW numer lakieru oprocz naklejki z nazwa i numerem jest rowniez powtorzony na tabliczce znamionowej auta w dolnym lewym rogu oraz dodatkowo na kartce schowanej pod spodem tylnej kanapy (po tych elementach mozna poznac autentycznosc auta).

 

P.S.

Acha na tej karteczce pod tylnym siedzeniem jest rowniez numer nadwozia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. U mnie pod maską na kielichu jest tylko nazwa koloru farby, nie widze numeru. :roll:

 

2. W którym miejscu jest ta kartka przyklejona? Na kanapie od spodu czy pod kanapą na blasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.